Want To Get Notified About WordPress Releases?

وردپرس (WordPress) یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) مبتنی بر پی اچ پی و مای اس کیو ال است که معمولاً همراه با سرورهای پایگاه داده مای اس کیو ال (MySQL) یا ماریا دی بی و نیز از موتور پایگاه داده اس کیو لایت (SQLite) استفاده می شود. شما میتوانید از یک آدرس کوتاه تر که به عنوان آدرس وابسته شناخته می شود استفاده کنید. در این بین حتی اگر نخواهید برای طراحی سایت با CMSهای رایگان دوره آموزشی بگذرانید، به سراغ طراحان سایتی میروید که متخصص کار با وردپرس یا دیگر سیستمها هستند و نکته جالب اینجاست که هزینه دریافتی این طراحان بسیار کمتر از طراحانی است که سایت را برایتان کدنویسی اختصاصی میکنند.

از آنجایی که نیاز نیست برای هر لینک نام دامنه را تایپ کنید، بنابراین نوشتن آن ها سریعتر هستند. هنگامی که شما به صفحات داخل همان وبسایت لینک میکنید، نیاز نیست نام دامنه را در URL وارد کنید. در پایان، به این مساله توجه داشته باشید که چگونه میخواهید کاربران خود را مدیریت کنید.آیا نیاز پیدا خواهید کرد که بتوانید پسوردها را بازنشانی کنید، دسترسی معین کنید یا اطلاعات کاربران را به سیستمهای دیگر ارسال کنید؟ وردپرس کار شما را راه میاندازد یا نه، برای یک سایت پیشرفتهتر به دروپال نیاز دارید؟

آمار مربوط به این حوزه نشان میدهند تعداد کسانی که در جستجوی راه اندازی سایت هستند، بسیار زیاد است. برای مثال بارها پیش آمده که دو برنامه نویس در شرایط مشابه ، دو برنامه کاملاً یکسان را با دو روش متفاوت از هم ، کدنویسی و طراحی کرده اند. همچنین، داشتن ارتباطات خوب با مشتریان، داشتن دانش پایه و کامل در مورد زبان های برنامه نویسی، تجزیه و تحلیل مشکلات، آشنایی با تکنیک هایی برنامه نویسی، راه اندازی وبلاگ شخصی، آپدیت کردن دانش و اطلاعات، آگاهی از همه زبان های برنامه نویسی، تغییر دیدگاه، با دقت خواندن اسناد و آگاهی از تکنولوژی های وب هم به تسریع روند برنامه نویس شدن کمک میکند.

در وردپرس می توانید با نصب پلاگین هایی همچون Yoast SEO به سادگی برای تمامی پست های خود متادیتا تعریف کنید. با استفاده از این نرم افزار طراحی سایت، میتوانید وب سایت خود را از طریق ویرایشگر بصری یا از طریق کدنویسی و یا از ترکیب این دو در کنار هم، بسازید. Xcode یک ابزار توسعه نرم افزار خوب است که بیشتر اسناد توسعه دهنده اپل را درارا میباشد. شما می توانید به راحتی در این نرم افزار بین فایل ها جا به جا شوید و از قابلیت تکمیل خودکار کدها نیز به خوبی بهره ببرید. برای آنکه سرعت یادگیری خود را افزایش دهید و موارد را دقیقتر بیاموزید توصیه میکنیم از آموزشهای ویدیویی HTML استفاده کنید.

یک پوشه را باز کنید، کد را از VCS بررسی کنید یا حتی FTP خود را برای دانلود و همگام سازی خودکار فایل ها ، اختصاص دهید. به هر وبسایتی که مراجعه کنید، تمام نوشتهها، دکمهها، تصاویر و المانها صفحه به کمک html در صفحه وب قرار گرفتهاند. زمانی که شما میخواهید یک وبسایت با استفاده از وردپرس راهاندازی کنید، نیاز به هاست و دامنه دارید، دامنه سایت که همان آدرس اینترنتی سایت شما است و شما باید آن را خریداری کنید.

مدت زمان این دوره آموزشی، با توجه به میزان آشنایی افراد با برنامه نویسی ساختار بندی شده و طراحی وب سایت متفاوت بوده و امکان دارد که برخی از برنامه نویسان برای یادگیری برخی از مفاهیم ب زمان طولانی تری نیاز داشته باشند. در این گونه برنامه های کاربردی شما می توانید به مخزن عظیمی از قالب های گرافیکی و متنوعی دست پیدا کنید که احتمال وجود نداشتن مورد دلخواه شما تقریبا برابر صفر است! علاوه بر پلاگین های رایگان، تعداد زیادی از پلاگین های تجاری شگفت انگیز موجود در شرکت ها و توسعه دهندگان شخص ثالث وجود دارد. هدف از طراحی این دوره یادگیری سریع و کاربردی زبانهای HTML و CSS است بنابراین ما سعی کردهایم تا فقط مباحث کاربردی را در این دوره آموزش دهیم.

همچنین در دو مینی پروژه سعی کردیم کارکرد مباحث را بهتر نمایش دهیم. اگر بخواهیم کمی ملموستر توضیح دهیم باید بگوییم که عناصری که به کمک HTML در وبسایت قرار گرفتهاند مانند استخوان بیپوست و بیگوشت هستند! اگر از قبل با این زبان آشنایی ندارید توصیه میکنیم که حتما این مقاله را بخوانید.

شما به عنوان یک طراح سایت باید با انواع مختلف صفحات وب آشنایی داشته باشید. شاید با سایت های وردپرسی نتوان گرافیک و ظاهر سایت مد نظر کارفرما را طراحی کرد اما در نظر داشته باشید که می توان با نصب پلاگین های موجود سایت را شبیه به درخواست کارفرما طراحی کرد. همچنین استفاده از آدرسهای وابسته زمانی مفید است که شما در حال ساخت یک وبسایت جدید یا یادگیری HTML هستید. همچنین می تواند اسناد را تبدیل، تقسیم و ادغام کند. همچنین بیشتر خدمات این سیستم رایگان بوده و متنباز بودن آن باعث گسترش روزافزون آن به دست برنامهنویسان سراسر دنیا شده است.