Cms چیست (سیستم مدریت محتوا چیست)

وردپرس یکی از محبوب ترین سلوشن های مدیریت محتوای سیستم (CMS) مورد استفاده است. سیستم مدیریت محتوا ممکن است حالت کلی داشته باشد و یا به API وابسته باشد تا محتوای شما را به سایر اپلیکیشنهایی مانند CRM و ERP متصل کند. با این کار دیگر نیاز نیست افراد بعدی که کد شما را میخوانند زمان زیادی را صرف ویرایشهای اولیه کنند.

شما از CMS استفاده کنید تا هزینه کمتر و زمان کوتاهتری را خرج وبسایت تان کنید. طبق تحقیقاتی که انجام شده معمولا توسعه دهندگان 30 تا 40 درصد زمان خود را صرف نوشتن کدهای جدید میکنند. 4. با خرید یک پوسته جدید یا گرفتن یک پوسته رایگان جدید، در مدت کوتاهی می توانید کل سایت را عوض کنید.

کدی که قابل تست نباشد، عملا یک کد تمیز محسوب نمیشود. الگوهای طراحی (Design Patterns) راه حلهای ثابتی برای مشکلات رایج برنامه نویسی دراختیار شما قرار میدهند و به شما امکان استفاده از یک معماری قابل اطمینان را میدهند. آشنایی و مطالعه در برخی زمینههای مرتبط میتواند به شما در شکل گیری این ذهنیت کمک کند. همچنین Khan Academy دارای یک دوره خاص است که افرادی که از قبل با برنامهنویسی با آن آشنایی نداشتند، میتوانند از آن برای آشنایی و یادگیری با مهارتها و در کل فلسفه برنامهنویسی استفاده کنند.

اگر شما هر ۲۰ دقیقه یک بار اینستاگرام یا تلگرام یا توییتر خود را چک کنید، شما نمی توانید به عنوان یک برنامه نویس تمرکز داشته باشید. این اصول استانداردهایی هستند که اگر رعایت شوند، شما را تبدیل به یک برنامه نویس حرفه ای میکنند. اگر یک پروژه ی پیچیده را انتخاب کردید، لازم است در آن واحد روی ساخت یک ویژگی تمرکز کنید. گاهی اوقات ممکن است شما در حال کار کردن روی یک کد باشید و حتی ساعت ها روی آن کار کنید.

برخی از کتابهای کاربردی در حوزه کدنویسی تمیز و برنامه نویسی در این مقاله برای شما جمع آوری شده اند. انتخاب زبان مناسب : ممکن است برخی زبانهای برنامه نویسی برای پیاده سازی گروهی از مسائل سادهتر و بهتر باشند. کدنویسی تمیز در کار گروهی اهمیت بسیار زیادی دارد. برنامهنویس Back End وظیفه دارد که این بخش از وبسایت را توسعه دهد و باعث رشد بیشتر وبسایت شود. در بیشتر موارد، فروشندگان سیستم مدیریت محتوا بر آموزش کاربران تاکید دارند تا کاربران بتوانند دانش خود را خیلی سریع بروز کنند و از سیستم و نرمافزار بهترین استفاده را داشته باشند.

هرچه طراح شما از استراتژی ها و مخاطبان بیشتری آگاه باشد ، احتمال اینکه سایت شما بتواند به شما در رسیدن به اهداف تجاری شما کمک کند بیشتر است. به عنوان یک برنامه نویس شما باید قادر باشید ساعتها و ساعتها در مقابل مانیتور خود به دنبال یک کد مناسب بگردید.

کد سایت مانند اسکلت یک ساختمان است، بنابراین تمام تلاش خود را برای کدنویسی هر چه بهتر و بهینه و همچنین معرفی آخرین فناوری ها و استانداردهای دنیای اینترنت انجام می دهیم. چرا که ثبت دامنه مانند ثبت نام شرکت و یا برند فقط دریافت حق مالکیت یک نام بر روی اینترنت است و برای دسترسی به یک سایت حتما خرید هاست و اتصال دامنه ثبت شده به آن الزامی می باشد؛ مانند خرید یا اجاره دفتر کار برای راه اندازی یک کسب و کار که مستقل از ثبت نام آن است. توی هر کامپیوتری یک نرمافزاری احتیاج داریم که علاوه بر مصرف رم خیلی خیلی پایین، کار راه انداز باشه.

اگر در کنار مهاترهای فنی این مرحله را نیز پشت سر بگذارید ، به احتمال زیاد میتوانید تبدیل به یک برنامه نویس ارشد در حوزه کاری خود شوید. دسترسی داشتن به افزونهها مهم است زیرا به کمک آنها میتوانید کارایی سایت خود را بالا ببرید. یک تصور رایج و غلط بین مردم است که فکر می کنند تمامی برنامه نویسان از نبوغ ریاضی و آی کیوی بالای 180 برخوردار اند درصورتیکه این چنین نیست. ساده بگم یک سایت اماده هست . به زبان ساده قسمت فرانت اند یا سمت کاربر همان قسمت هایی از سایت است که قابل مشاهده بوده و کاربر و ادمین ها با آن ارتباط برقرار میکنند.

اما کارکردن با وردپرس ساده تر از این حرف ها بودهو شما می توانید به راحتی از این سیستم استفاده کنید. اما دو سیستم دیگر جوملا و دروپال نیز از بهترینهای دنیا هستند و شما متناسب با مواردی که در قسمت قبل گفته شد میتوانید مناسبترین مورد را برای خودتان انتخاب کنید. همچنین قالبهای آماده زیادی را برای طراحی یک وبسایت متناسب با نیازهای شما در اختیارتان قرار میدهد. نسخههای جدید این نرمافزار تمام نیازهای کاربر را پاسخگو است. بنابراین برنامه نویسانی که دراستفاده از الگوریتمها و نوشتن الگوریتمهای جدید مهارت داشته باشند، در مرحله پیاده سازی نیز موفقتر خواهند بود.