گزارش به رییس جمهور

آیا راهحلهایی برای آن وجود دارند؟ خبرگزاری فارس لرستان-پریسا قربانی نژاد، هر ساله تعداد زیادی از افراد به دلیل حوادث ناشی از کار جان خود را از دست میدهند و در این میان کارگران ساختمانی بالاترین نرخ را میان جانباختگان دارند. به این دلیل ساده که نرخ تورم بر مبنای افزایش بهای بیش از ۳۰۰ نوع کالا تعیین میشود حال آن که حداقلبگیران، آنگونه که بررسیها نشان میدهد، در نهایت حدود ۲۰ کالای پایهای را که در وجه عمده مواد خوراکی و مسکن تشکیل میدهند، در سبد معیشت خود دارند. وحیدی عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی: طرح استخدام معلمان، در کمیسیون تخصصی آموزش و پرورش با حضور سازمان اداری استخدامی و سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد.

رئیس مرکز برنامه ریزی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش از قول سازمان سنجش مبنی بر آغاز ثبت نام آزمون استخدامی در پایان دی ماه خبر داد. امیدواریم اگر بتوانیم آمارها را دریافت کنیم تا پایان ماه آینده، مقدمات برگزاری این آزمون را فراهم کنیم اما به طور قطع آزمون استخدامی دستگاهها تا پایان امسال برگزار خواهد شد. معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش از برگزاری ۲ آزمون استخدامی آموزش و پرورش در این وزارتخانه خبرداد و گفت: این آزمونها در تیر و مرداد برگزار میشود و بیش از ۳۴ هزار معلم استخدام خواهند شد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مسائل کشور با تربیت صحیح و مطلوب معلم امکانپذیر است، گفت: همه تلاشمان بر این است که تا قبل از پایان سالجاری، نامنویسی و آزمون برای جذب حدود ۳۵ هزار معلم مورد نیاز آموزش و پرورش در کشور انجام شود. براساس آخرین آمار 2306 ناشر برای حضور در این رویداد ثبتنام کردهاند که این رقم، رشد 5 درصدی در مقایسه با دوره قبل را نشان میدهد. به گزارش ایران استخدام به نقل از شبکه خبر جمهوری اسلامی ایران احمد لاشکی در گفتگو با شبکه خبر اظهار داشت با 25 هزار نفر مجوزی که جدیدا اخذ کردیم و با 9800 سهمیه ای که از قبل مانده است یعنی در مجموع 34 هزار و 800 نفر که باید سریعا آزمون برای این افراد برگزار شود.

۱۸ اظهار کرد: ۱۸ درصد تصادفات رانندگی منجر به حادثه برای افراد زیر ۱۸ سال میشود که شامل کودکان و نوجوانان است. وزارت آموزش و پرورش مسئولیت امور آموزشی کودکان و نوجوانان و نیز تربیت معلم را در کشور بر عهده دارد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خلیج فارس صادق ستاری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در مراسم معارفه مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در خصوص برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: نام نویسی از متقاضیان در این آزمون تا پایان اسفند امسال انجام و این آزمون در سال 1401 برگزار میشود. وزیر آموزش و پرورش: در استفاده از ماده 28 و با توجه به شرایط نیروی انسانی آموزش و پرورش، این ماده باید مسیری برای ورود نیروهای نخبه و کلیدی برای آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی باشد.

وی با بیان اینکه به زودی 34 هزار نفر در وزارتخانه آموزش و پرورش استخدام میشوند، ابراز داشت: آگهی جذب و استخدام این معلمان به زودی منتشر میشود تا در آینده کمبود نیروی انسانی این نهاد برطرف شود.وی یکی از مهمترین اهداف وزارتخانه آموزش و پرورش را توسعه آموزشهای فنی و حرفهای دانست و خاطرنشان کرد: آموزشهای ارائه شده باید مطابق با نیاز مردم و جامعه باشد تا بتوانیم در راستای کاهش معضل بیکاری اقدامات مؤثری انجام دهیم. رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه، معرفی داوطلبان به مراکز مصاحبه و بررسی مدارک حقی برای استخدام ایجاد نمیکند، اظهار کرد تمامی فرآیندهای برگزاری آزمونهای استخدامی آموزش و پرورش بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است و تحت نظارت سازمان اداری و استخدامی کشور انجام میشود.

توزیع سهمیه انجام شده و فقط منتظریم که سازمان اداری و استخدامی مجوز برگزاری آزمون را به سازمان سنجش بدهد که به محض صدور مجوز، ثبتنام آغاز و آزمون برگزار می شود.

رئیس اداره امور اداری و منابع انسانی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در آزمون جدید استخدامی که از سوی سازمان سنجش اطلاعرسانی میشود، استان بوشهر ۵۷۰ سهمیه استخدامی دارد. معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از برگزاری آزمون نهم استخدامی در تیر ماه خبر داد و افزود: پیشبینی ما این است که در این آزمون ۲۵ تا ۳۰ دستگاه دولتی حضور یابند.

ماده 5 ـ در مورد کارکنان ساعتی که حقوق ماهانه ثابت نداشتهاند و دستمزد آنان در ماه متغیر میباشد برای محاسبه عیدی و پاداش، متوسط حقوق دریافتی آنان برحسب مدت ایام کارکرد در سال مبنای محاسبه قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، با نزدیک شدن به پایان سال کارگران و صاحبان کار به فکر میزان پرداخت عیدی و سنوات خود می افتند که بر اساس مصوبه قانون شورای عالی کار، همه شرکتهای مشمول قانون کار باید به ازای یک سال کار معادل ۶۰ روز آخرین دستمزد را به عنوان عیدی کارگران در نظر بگیرند. مودیانی که از سیستمهای رایانه ای خرید و فروش استفاده مینمایند، میتوانند در سامانه اینترنتی سازمان امور مالیاتی قالب مورد نظر این سازمان را با هماهنگی متخصصین مربوطه به ویژه تولید کنندگان این گونه نرمافزارها به طور مستقیم از سیستم کامپیوتری خود دریافت و در قالب مذکور وارد (Import) نمایند، و با استفاده از نرم افزار کنترلی و ارسال اطلاعات با اتصال به شبکه اینترنت مبادرت به ارسال اطلاعات به طور یکجا نموده و رسید دریافت نمایند.

اصطلاح اطلاع سناسی همان گونه که از ترکیب آن بر می آید، اشاره به شناخت اطلاعات دارد و همان گونه که در رشته هایی با پسوند “شناسی” نظیر روان شناسی، جامعه شناسی، و زبان شناسی- جزء اول ترکیب اشاره به درونمایه رشه یا قلمرو دارد، درونمایه قلمرو اطلاع شناسی نیز اطلاعات است.