کدنویسی به زبان ساده – آموزش نرم افزار ، برنامه نویسی و طراحی وب سایت

بنابراین منطقی است که از هاست مخصوص وردپرس استفاده کنند. مامبو یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است که بهصورت متنباز، امکانات زیادی را در اختیار شما میگذارد تا بهراحتی یک وبسایت طراحی و مدیریت کنید. این سیستم مدیریت محتوا مانند سایر پروژههای PHP/MySQL به اغلب محیطهای کاری کامپیوتری (سیستمعاملها و معماریهای مختلف) قابلانتقال (portable) است. کانکریت 5، نهتنها یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند است بلکه میتواند بهعنوان چارچوبی برای توسعهی برنامههای کاربردی وب استفاده شود. هدف رایا پارس صرفا طراحی سایت برای شما نیست! افزونه ها و تم ها در EE محدود است و شما انتخاب های زیادی ندارید، به طوری که در حدود تنها ۱۰۰۰ پلاگین در اختیار شما قرار دارد.

البته توسعه دهندگان این CMS خیلی زیاد نیستند، اما در مقابل تم ها، پلاگین ها و ابزارهای زیادی برای کاربران وجود دارد که می توانند از آن استفاده کنند. وجود طرفداران بسیار، فراوانی مستندات و منابع آموزشی، قالب یا تم (Theme)، افزونه یا پلاگین (Plugin) و ویجت (Widget) رایگان و غیررایگان، این نرمافزار را بسیار محبوب کرده است. اگر رکودی برای سیستم مدیریت محتوای TYPOlight وجود داشته باشد، این است که دارای بسیاری از ویژگی ها و گزینه های قابل تنظیم است.

در صورتی که هنوز طراحی و کار کردن با نرم افزار وردپرس، برای شما کاری دشوار است، میتوانید از قالبهای آماده استفاده کنید، یا طراحی آن را به “ایرانهاست” بسپارید. این نرم افزارهای آفلاین به شما این امکان را می دهند که بتوانید وب سایت خود را طراحی و پس از تکمیل تمامی مراحل، آن را بر روی هاست و دامنه مورد نظرتان راه اندازی کنید.

پیاچپی نیوک سامانه مدیریت محتوا تحت وب است که امکان مدیریت سایت را بدون داشتن مهارت برنامهنویسی فراهم میکند. Wix بدون شک بهترین پلتفرمی است که برای طراحی سایت می توانید از آن استفاده کنید. سیستم مدیریت محتوای Textpattern به دلیل ظرافت و سادگی، گزینه ای محبوب برای طراحان است.

شاید شما در نگاه اول به عنوان یک تازه کار در مورد کار با این سیستم مدیریت محتوا بگویید که ابزار زیادی ندارد، اما این را در نظر داشته باشید که شما می توانید به راحتی تم ها و افزونه های آن را نصب و سایت خود را به این طریق مجهز کنید و گسترش دهید. آنچه گفتیم یعنی شما به آسانی می توانید کوچکترین بخش های سایت خود را مدیریت و شخصی سازی کنید. تخمین زده شده است که Chatbot ها می توانند این هزینه را تا 30% کاهش دهند. آنچه که در SilverStripe واقعاً منحصر به فرد است این است که توسعه دهندگان و طراحان می توانند در صورت لزوم، بخش جداگانه ای را برای مشتریان خود تنظیم کنند.

یکی از قابلیتهای این برنامه کد نویسی، ارائه چالشها و معماهایی برای برنامه نویسی است که برای رفتن به مرحله بعد و آموزشهای بیشتر باید آنها را حل کنید. انگولار در ورژن های 8 و 9 و در نهایت نسخه 10 تغییرات برنامه نویسی ملموسی نداشته است و بیشتر تغییرات در کدهای داخلی خود انگولار است که هدف این تغییرات، بهینه سازی کدهای تولید شده و بالا رفتن سرعت اجرای کدهای تولید شده می باشد.

صفحاتی که تولید می شوند بسیار سبک هستند و سریع بارگذاری می شوند. برنامه نویسان و توسعه دهندگان می توانند با تولید CSS در وقت صرفه جویی کنند. سپس CSS را اضافه می کنید تا عناصر مورد نظر را متناسب با ظاهر و احساس منحصر به فرد برند خود تنظیم کنید. به این قابلیت ریسپانسیو یا واکنشگرا هم گفته میشود؛ به این معنا که سیستم مدیریت محتوا در هر دستگاه (موبایل، تبلت، لپ تاپ و غیره) محتوا را متناسب با آن دستگاه ارائه میدهد. گزینه های بسیاری برای تنظیم دارد که متناسب با مدیریت محتوا است و نه وبلاگ نویسی.

این نرمافزار توسط محیط Sapphire زبان PHP طراحیشده و با دارا بودن قابلیتهای قدرتمند نگارش محتوا و در نظر گرفتن سطح دسترسیهای مختلف برای مدیران سایت، توانسته است جایگاه خوبی را در بین کاربران به دست آورد. از این رو طراحان تمامی سایت سازها برای بهترین بودن به دنبال افزایش آپشنهای سایت سازها هستند. همانطور که در مقاله ویژگی های سایت ساز گفتیم، این CMSهای نرم افزاری با یک سری ویژگی مشابه برای طراحی انواع سایت بدون دانش برنامه نویسی ایجاد شده اند. Radiant بر روی فریم ورک محبوب Ruby ساخته شده است و توسعه دهندگان Radiant تمام تلاش خود را کرده اند تا نرم افزار را تا حد امکان ساده و ظریف و فقط با میزان مناسب از قابلیت های نرم افزاری تهیه کنند.

نرمافزار SilverStripe یکی دیگر از CMS های متنباز است که ازآنجهت معروف شده که امکاناتی بسیاری از قبیل HTML 5، قابلیت Drag and Drop و … The easiest is through a hosting provider, but sometimes tech-savvy folks prefer to download and install it themselves. همه این ها بدون نیاز به مهارت های پیچیده برنامه نویسی در دسترس شما قرار دارد. همانند خیلی از سیستم های مدیریت محتوای Open Source این سیستم نیز انجمنی فعال در زمنیه گسترش آن دارد که در سایت این CMS در دسترس هستند. Alfresco JSP یک سیستم مدیریت محتوایی است که سرمایه گذاران بزرگی را پشت سر خود دارد.