کارزار فشار حداکثری دولت ترامپ علیه ایران یک شکست فاحش بود

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با نتایج معکوس سیاست فشار حداکثری رئیسجمهور پیشین آمریکا علیه ایران ادامه داد که ترامپ وعده داده بود که با کارزار فشار حداکثری در برنامه هستهای ایران وقفه ایجاد کند که این نتیجه معکوس داشت و موفق به تحقق این هدف نشد. جلسه پارلمان عراق، عصر روز یکشنبه پس از چند بار وقفه و با وجود درگیریها و متعاقب آن، انتقال «محمود المشهدانی» رئیس سِنی جلسه پارلمان به بیمارستان و نیز ترک جلسه از سوی ده ها نماینده معترض، برگزار و «محمد الحلبوسی» برای دومین بار پیاپی به عنوان رئیس پارلمان عراق انتخاب شد.

روزنامه والاستریتژورنال:مقامهای ارشد عراقی و آمریکایی قرار است بیانیهای صادر کنند که در آن خواسته شده نیروهای رزمی آمریکا تا پایان سال جاری میلادی خاک عراق را ترک کنند. به گزارش برنا، فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، درگفت و گو با وال استریت ژورنال گفت: آمریکا و عراق برای خروج نیروهای آمریکایی از این کشور تا پایان سال میلادی جاری توافق کردند.

وزیر امور خارجه عراق، درگفت و گوباوال استریت ژورنال گفت: نظامیان آمریکایی تا پایان سال جاری میلادی از عراق خارج می شوند. در سال 1360، مجموعا 13515 میلیون دلار واردات داشته ایم كه این میزان در سال 1361 با كاهش بیش از 12 درصدی به 11845 میلیون دلار می رسد. جایی که دولت راست افراطی به رهبری «نفتالی بنت» صدها میلیون دلار برای موفقیت طرح شهرک سازی اختصاص خواهد داد.

در واکنش به این جنایت، پارلمان عراق در دی ماه سال ۹۸، طرح اخراج نظامیان آمریکایی از خاک این کشور را تصویب کرد. مطلب بسیار مهمی است به این معنا که ایدههای بزرگ مثل وحدت جهان اسلام به معنای واقعی و تشکیل امت واحده در زمان آقا امام زمان محقق خواهد شد.

اینکه امریکا از ترس ایران پایگاه مهمی مثل العدید را ترک میکنه یک حرف بچگانه واز روی بیسوادی و نادانیست . به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، روزنامه والاستریتژورنال گزارش داده مقامهای ارشد عراقی و آمریکا قرار است بیانیهای صادر کنند که در آن خواسته شده نیروهای رزمی آمریکا تا پایان سال جاری میلادی خاک عراق را ترک کنند.

به گزارش همشهریآنلاین، ایرنا به نقل از وال استریت ژورنال نوشت: مقام های ارشد آمریکایی و عراقی قصد دارند بیانیه ای صادر کنند که در آن از نیروهای نظامی آمریکا خواسته می شود تا پایان سال میلادی جاری خاک عراق را ترک کنند.

پایگاه خبری پولیتیکو روز پنجشنبه به وقت محلی در گزارشی به نقل از منابع مطلع نوشت مقامات قصد دارند این تغییر را روز دوشنبه پس از دیدار مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از برخی مقامات آمریکا و عراق اعلام کرد که نظامیان ارتش ایالات متحده تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۲۱) طبق برنامه تدوین شده میان مقامات دو طرف از عراق خارج خواهند شد. با وجود چند دور مذاکره راهبردی میان بغداد و واشنگتن برای پایان دادن به حضور نظامی آمریکا در عراق، آمریکا هنوز با نقض این مصوبه در خاک عراق حضور دارد.

به گزارش فارس، بغداد و واشنگتن در ۲۶ ژوئیه گذشته، به توافق رسیدند که نیروهای رزمی آمریکا تا پایان سال جاری میلادی از عراق خارج شوند و تنها تعداد از نیروهای آمریکایی برای مشاوره و آموزش نیروهای عراقی باقی بمانند. یک رسانه آمریکایی مدعی شد که مقامات ارشد واشنگتن و بغداد بر سر خروج نیروهای «رزمی» آمریکا از خاک عراق به توافق رسیدهاند و این توافق بهزودی طی بیانیهای رسمی اعلام خواهد شد.

به گزارش مشرق، مهندس «نصر الشَمَّری»، سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء، تسلط بر حاکمیت عراق را نخستین دغدغه واشنگتن دانست و از تلاش آمریکاییها برای قرار گرفتن چهرههای ضعیف در رأس مدیریت سیاسی این کشور خبر داد. وی افزود: به دستور رهبر جریان صدر کلیه مذاکرات با فراکسیونهای پارلمانی برای تشکیل دولت آتی به حالت تعلیق درآمد. ثروتی: بودجه برنامه مالی یکساله دولت حاوی درآمدها و هزینهها است.

مایکل دوران یکی از مهمترین کارشناسان این اندیشکده که به شدت ضدایرانی و طرفدار اسرائیل است، نقش تعیین کنندهای در جهتدهی به سیاست خاورمیانهای دولت ترامپ داشته و ترامپ چندبار در توئیتر صحبتهای او را بازنشر کرده است.

تأکید مردم عراق بر اخراج آمریکا زمانی شدت گرفت که آمریکا سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق را به شهادت رساند. مگر غیر از این است که دامنه تعریف می کنیم زمانی که بانک مرکزی دامنه نرخ تورم هدف گذاری شده اش 20 به علاوه و منهای 2 بوده، یعنی چی؟

بر اساس این گزارش «جاناتان شنزر» یکی از مقامات سابق وزارت خزانهداری آمریکا که امروز در بنیاد دفاع از دموکراسیها به عنوان معاون رییس حضور دارد گفته که «ضراب زمانی که برای دفاع از خود در دادگاه ایستاده بود شبیه یک استاد تجارت دانشگاه هاروارد بود. آخه اصل غافلگیری یکی از اصول جنگ با دشمنه! باورمان بشود که ما میتوانیم البته اگر بخواهیم و ایران عزیز برایمان اصل باشد.

پس هوشیار باشیم و بیش از گذشته کوچکترین حرکتها رو هم زیر نظر بگیریم وهمیشه خود را برای یک تک هوایی سنگین ازتمام جهات آماده کنیم البته بدون ترس و دستپاچگی . البته علاوه براین پایگاه مهم که درقطر و نزدیکی ایرانه بلکه در کنار اون یعنی در الظفره ابوظبی هم یک پایگاه بسیار بزرگ ومهم دیگرهوایی نیز وحود دارد – پس نظامیان ما باید از طرق مختلف تمام حرکات و جابجاییهای دشمن رو رصد کنند و زیر نظر داشته باشند .

به گزارش برنا آذربایجان غربی ، محمدامین ولی زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجانغربی افزود: هم اکنون مسافران ورودی در پایانه مرزی شهر ماکو از مبدا کشورهای درگیر نوع جدید کرونا (اومیکرون) به داخل کشور به شرط اقامت ۱۴ روزه در هتل و همچنین ثبت سه تست PCR منفی در این مدت امکان پذیر است.

ما با توکل به خدا و توسل به ائمه (ع) و هوشیاری و درست استفاده کردن از امکانات نیروهای مقاومت در منطقه میتوانیم ضربات دشمن را به حداقل برسانیم و ضربات کشنده به دشمن وارد کنیم که ان شاالله دشمن تا ابد از یاد نبرد و در تاریخ ثبت شود . نیروهای آمریکایی در سال ۲۰۱۴، وارد عراق شدند. او اگر فعالیتی کند و تولید فکر داشته باشد مستقیما در خدمت دولت است به این خاطر که حتی اگر خودش در دولت حضور نداشته باشد، بسیاری از همراهان و همفکران او در دولت رئیسی حضور دارند».

زواوی با بیان این که هدف دیگر دشمن غاصب ما ایجاد اختلافات قومی، مذهبی، ملی و حتی خانوادگی بین کشورهای عربی-اسلامی است تا از این رهگذر، فرزندان اسلام و عرب را به جان هم بیندازد، اظهارداشت: این هدف قرار است با هم پیمانی ترامپ و نتانیاهو محقق شود.