چگونه Cms سایت را تشخیص دهیم؟

CMS در تمام اشکال و اندازهها، هر کدام با مجموعهای از ویژگیها و مزایای خود وجود دارند. این هم از خدمات تیمهای کدنویسی اختصاصی وردپرس هستش. این CMS ها هرکدام کاربران و توسعه دهندگانی دارند که باعث می شود روز به روز پیشرفت کنند و امکانات بیشتری را به مخاطبان خود عرضه کنند. زیرا در ایران و هرجای دنیا، وردپرس بسیار محبوب و پراستفاده است و شرکت ها و حتی سازمان های زیادی از وردپرس استفاده می کنند. با اینکه این اسکریپت ها به صورت رایگان ارائه می گردند توسط افراد مبتدی برای پیاده سازی وب سایت نباید مورد استفاده قرار بگیرند زیرا با نصب و پیکربندی نادرست ممکن است لطمه ها جبران ناپذیری به وب سایت وارد آید.

اما گاهی اوقات انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا برای صاحبین وب سایت ها کار سخت و دغدغه آوری می باشد امروز و در این مقاله می خواهیم درباره یک سیستم مدیریت محتوا اطلاعاتی را در اختیار شما همراهان سئو ایران قرار دهیم تا بتوانید وب سایت قوی را طراحی کرده و رتبه و جایگاه مناسبی را در نتایج جستجو در گوگل بدست آورید.

وب سایت دینامیک همچنین دارای کنترل پانلی می باشد که می توان از طریق آن کنترل پانل مطالب و محتوای وب سایت را مدیریت نمود. در کنار هسته اصلی این سیستم مدیریت محتوا پلاگین هایی وجود دارند که در صورتی که امکانی در هسته اصلی وردپرس وجود نداشت می توان از طریق نصب و پیکربندی پلاگین مورد نظر قابلیت مورد نظر را به وب سایت اضافه نمود.

با توجه به آمار سایت w3techs امروزه در حدود 81 درصد سایت های موجود با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده اند که دلیل محبوبیت و استفاده بسیار از این زبان برنامه نویسی وجود امکانات بسیار رایگان نوشته شده به این زبان برنامه نویسی می باشد. این سیستم مدیریت محتوا مانند دو سیستم دیگر علاوه بر امکانات پایه خود دارای امکانات جانبی فراوانی می باشد که می توانید در سیستم مدیریت محتوای خود نصب و راه اندازی نمایید. همچنین قابلیت نصب آن به صورت یک شل جداگانه بر روی تقریبا تمامی سیستمهای عامل و پلتفرمها وجود دارد. این CMS ها، جامعه پشتیبان بزرگ و فعالی دارند و راهنماهای آن ها به وفور در اینترنت یافت می شود.در ادامه این دو CMS را معرفی کرده و سپس آنها را باهم مقایسه میکنیم.

همچنین دارای اسکریپت ها و کتابخانه آماده فراوانی می باشد که طراح و برنامه نویس وب سایت با استفاده از آنها می تواند کار طراحی وب سایت را سریعتر انجام دهد. هم اکنون PHP دارای اسکریپت های آماده و رایگان بسیاری نظیر سیستم های مدیریت محتوا، فروشگاه سازها، اسکریپت های انجمن ساز می باشد که به آسانی برنامه نویسان PHP می توانند از بسترهای موجود برای طراحی سایت خود استفاده نمایند. PHP دارای سیستم های مدیریت محتوای محبوب بسیاری است که به صورت رایگان عرضه می گردند و طراحان و برنامه نویسان می توانند از آنها برای طراحی سایت های اینترنتی خود استفاده نمایند.

مجنتو برای راه اندازی انواع مختلف فروشگاه های اینترنتی مناسب است و در صورتی که امکانی در قابلیت های پیش فرض آن وجود نداشت می توان با استفاده از ماژول های موجود آن و یا از طریق برنامه نویسی قابلیت مورد نظر را اضافه نمود. همچنین در صورتی که قابلیت مورد نظر در امکانات پیش فرض وردپرس وجود نداشت برنامه نویسی می توان از طریق برنامه نویسی PHP امکان مورد نظر را به سایت اضافه نمایید.

وب سایت استاتیک دارای کنترل پانلی برای مدیریت مطالب وب سایت نیست و صرفا طراح وب سایت می تواند تغییرات لازم را در وب سایت انجام دهد که هم اکنون دوره طراحی وب سایت استاتیک سر آمده است. در صورتی که شما هم به دنبال استخدام مدیر محتوا هستید می توانید با مراجعه به صفحه استخدام کارشناس مدیریت محتوا درخواست خود را ثبت کنید تا کار نظارت و بررسی محتوا را برای مجموعهی شما انجام دهم. پس بنابراین بر روی نحوه انجام تمرکز ننمایید و برای سفارش وب سایت بر روی امکانات مورد نظر خود تمرکز نمایید.