چرا اقتصاد ایران به ثبات نمیرسد؟

وی افزود: این سازمان در کمک به حل مشکلات و بحران های موجود در جهان اسلام ازجمله افغانستان می تواند موثر باشد و آن طور که به نظر می رسد در اجلاس مذکور نیز مباحث افغانستان ازجمله موضوعات اصلی این نشست بوده است. آقای جلالی با بیان اینکه ما در ذیل روسیه تعریف نمی شویم گفت: ما امروز خودمان یک قدرت بزرگ منطقه ای در کنار روسیه هستیم و اگر ما علیه تروریسم در منطقه مبارزه می کنیم پرچم اصلی این مبارزه در دست جمهوری اسلام ایران است و نقش مهم شهید سردار سلیمانی و پس از آن کشیده شدن روسیه در مبارزه با داعش و تروریسم است. آقای جلالی با اشاره به اینکه این قرارداد یک موافقت نامه است و حتما نیاز به تصویب مجلس شورای اسلامی دارد گفت: برنامه بر این اساس است که پیش نویس این توافق نامه توسط جمهوری اسلامی ایران تهیه شود که در سفارت جمهوری اسلامی ایران چند ماه برای این موضوع وقت گذاشتیم و پیش نویسی را تهیه و به وزارت امور خارجه کشورمان ارسال کردیم و نهایتاً پس از جمع بندی در داخل کشور این پیش نویس را به طرف روس می دهیم تا آنها هم بررسی کنند و مذاکرات انجام و در نهایت در دولت و مجلس تصویب شود.

  • تحریم خرید و فروش اسکناس آمریکا به دولت ایران
  • با عقد تفاهم نامه مابين طرفين اقدام شود
  • نسبت واردات به تولید نا خالص داخلی (M/GDP)
  • تحریم خدمات تبعی برای هریک از دسته تحریم های فوق
  • خدمت دهنده : دانشگاه علوم پزشکی فسا
  • صلاحیت رسیدگی به اختلافات و قانون حاکم
  • ماده یازدهم: شرايط توافقنامه
  • اصلاح اطلاعات نادرستی که به سایت داده شده است

وی افزود: بنا داریم در این توافق نامه پیش رو ظرفیت های جدیدی که در دو کشور بوجود آمده در کنار همدیگر متصل شود و روابط را در عرصه های مختلف گسترش دهیم. وی ادامه داد: روابط ایران و روسیه در ابعاد مختلف رو به گسترش است و عمده ضعف ما در روابط در دو بخش فرهنگی و اقتصادی است لذا در این توافق نامه به این دو موضوع هم اشاره شده که در جهت توسعه روابط اقتصادی بتوانیم گام برداریم و در بخش همکاری های منطقه ای و بین المللی هم در این نامه سخن گفته شده است. بنابراین به عنوان مثال حتی اگر زوجین توافق نامه طلاق توافقی خود را به دادگاه داده باشند و دادگاه بر اساس توافق آنها رای نهایی طلاق یا گواهی عدم امکان سازش را صادر کرده باشد ، قبل از ثبت طلاق توافقی در دفتر خانه نیز می توانند به گونه ای دیگر توافق کرده و متن توافق نامه طلاق توافقی را تغییر دهند و نیازی نیست که دوباره به دادگاه مراجعه نمایند .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای کاظم جلالی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما، افزود: ایران در سال 2001 قراردادی 20 ساله را با روسیه امضا کرد و در مجلس شورای اسلامی هم به تصویب رسید و مقرر شد اگر یکی از دو کشور نسبت به قرارداد و تمدید آن مطلبی دارند یکسال قبل از اتمام مطرح کنند، در غیر این صورت هر 5 سال یکبار تمدید خواهد شد. دوره اطلاع (به طور مثال از سه روز قبل اعلام کنید) برای هر دو طرف باید تعیین شود. ۸٫۵٫۴٫ انتقال هرنوع كرم نرم افزاري يا ويروس يا هر كد نرمافزاری مخرب در زمان استفاده از خدمت و وب سايت SarvCRM. این نرم افزار توسط Epson و تولید کنندگان آن فقط برای استفاده با محصول جانبی کامپیوتر مارک Epson ارائه شده است (“سخت افزار Epson”).

شما می دانید و می پذیرید که استفاده از نرم افزار ریسک هایی دارد که بر عهده خودتان است. امروز تصویب کردیم که شما هر تسلیحاتی بخواهید به شما بدهیم.» از تحریم سیم خاردار شروع و به این ورقه چک سفید ختم شد! آقای جلالی گفت: مفاد نامه و هر آنچه که مقام معظم رهبری ذکر کردند در جهت توسعه روابط بسیار با اهمیت بود و در کنار آن آقای پوتین پاسخ مبسوطی در این خصوص داد که این می تواند فصل نوین برای روابط ایران روسیه شود.

وزیر اقتصاد خواسته بودند که فهرست ابربدهکاران منتشر شود این اتفاق هر ماه می افتد؟ 2 ماه بعد از امضای این عهدنامه، ناپلئون با شکست از روسیه در فریدلند به ملاقات الکساندر اول تزار روسیه رفت و با امضای عهدنامه موسوم به تیلسیت با آن دولت متحد شد. برآورد ارزش افزوده فعالیتهای مختلف اقتصـادی در سه ماه اول ســال 1400 نشان میدهد که علت اصلی افزایش نرخ رشد تولید ناخالص داخلی را باید در افزایش ارزش افزوده فعالیتهای «نفت و گاز»، «حملونقل و انبارداری»، «صنعت»، «بهداشت و مددکاری اجتماعی»، «عمدهفروشی، خردهفروشی و تعمیر وسایل نقلیه موتوری» و «اطلاعات و ارتباطات» جستوجو کرد. سفیر ایران در روسیه ادامه داد: ما غلات مورد نیاز خود را از کشورهای آمریکای لاتین تهیه می کنیم در صورتی که بزرگترین تولید کننده های غلات؛ روسیه و قزاقستان است.

وی ادامه داد: این قرارداد الان به شکل خودکار 5 سال تمدید شد و در نامه ای که مقام معظم رهبری به پوتین نوشتند و پاسخی که پوتین داد موضوع بر این است که این قرارداد را به بیش از دو دهه یا بیشتر کنیم. وی درباره ویژگی های این توافق نامه هم افزود: بدلیل اینکه موافقت نامه قبلی 20 سال از عمرش می گذرد نیاز بود که با توجه به شرایط جدید منطقه ای و بین المللی و همچنین روند توسعه ای در ایران و روسیه نوین متن توافق نامه بر این اساس نگاشته شود. افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان چندین سال است با توجه به تورم روبه رشدی که در جامعه وجود دارد، موضوعی است که این روزها بسیاری در انتظار آن هستند.

وی افزود:در بخش دریایی ما در بنادر خوب کار کردیم ولی ظرفیت کشتیرانی در داخل دریای خزر حداکثر 8 هزار تنی است ولی متوسط آن؛ سه هزار تا پنج هزار تن است که باید ظرفیت کشتی ها افزایش پیدا کند و متناسب با پهلوگیری در بنادر شود. من خودم مدتی پشت تلکس سرّی نشستم، چون دیدم اگر بخواهم بدهم تلکس را بزنند و منتظر جواب بمانم، فایده ندارد و به همین دلیل رفتم و خودم آنلاین صحبت کردم و توجیه شدم و بعد فهمیدم چه کار باید بکنم.

وقتی آقای آملی پیام را میخواند و مترجم روسی ترجمه میکرد، کاملاً به گورباچف زل زده بودم تا ببینم تاثیر کلام امام روی او چیست و دیدم که امام دست او را خیلی دقیق خوانده است، چون لپهای گورباچف سرخ میشد و داشت خودش را میخورد و خوب فهمید که امام دستش را خوانده و در حالی که در درونش غوغایی برپا بود، سعی میکرد ظاهرش را حفظ کند.