پرسش: در مورد ایران

از اواخر ژوئیه ۲۰۱۵، ترامپ به طور مستمر در صدر نظرسنجیهای افکار عمومی برای نامزدی حزب جمهوریخواه قرار داشته است. بر همین اساس ایالات متحده تلاش میکند از طریق متوسل شدن به مکانیسمها چند جانبه از جمله اتحادهای سنتی و همچنین سازمانهای بینالمللی ایران را تحت فشار قرار دهد.

وزیر امور خارجه ژاپن روابط دو کشور را تاریخی و بسیار مهم خواند. اصولا اعتقاد بر این است که چه در زندگی شخصی و چه در روابط بین دولتها رفتار متاثر از یک نوع جهان بینی و اعتقاد به برخی اصول و ارزشها است؛ بنابراین همین باور به یک قالب فکری خاص است که تنوع رفتاری را ایجاد میکند.

وقتی جو بایدن، به عنوان رئیس جمهور آمریکا سخنرانی کرد و وعده داد که میخواهد کشور را متحد کند و یک رئیس جمهور برای همه آمریکاییها باشد یک حس آسودگی جمعی در سراسر دنیا به وجود آمد. به گزارش قدس آنلاین، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا عصر پنجشنبه در یک سخنرانی، جزئیاتی درباره کشته شدن «ابو ابراهیم القرشی» سرکرده داعش در ادلب سوریه ارائه کرد. شبکه «الجزیره» گزارش داد، بالگردهای ائتلاف آمریکایی، شب گذشته بر فراز مناطق أطمة ودیر بلوط در حومه شمالی ادلب پرواز کردند و در حومه شهرک «أطمة» یک عملیات هلیبرن انجام دادند که در آن ده نفر از جمله هفت کودک کشته شدند.

این را گفته نمیدانم که در زمان حکومت ببرک کارمل چه کار هایی انجام داد و در پشت پرده شورای انقلابی چه نظراتی داد و یا چه تصامیمی گرفت و سطح دانش سیاسی اش چطور است. وی به عنوان رئیس جمهور آمریکا در دوران یک ساله حکومت خود به توافق نامه آب و هوای پاریس بازگشت، خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی را متوقف کرد، یک برنامه سرمایه گذاری تریلیون دلاری را تصویب کرد، بیکاری را به ۳.۹ درصد کاهش داد و میلیونها واکسن کرونا برای واکسیناسیون گسترده تهیه کرد.

دقیقا به این دلیل که بایدن رئیس جمهور است و حزبش به کنگره تسلط دارد، هر خبر منفی اتهام اپوزیسیون علیه او مبنی بر آماتور بودن تیمش را تقویت میکند. روزنامه ایران دوشنبه ۲۶ مهر از روند واکسیناسیون در منزل برای معلولان شدید و سالمندان ناتوان به ارایه گزارشی پرداخت و نوشت: مراکز گاهی شلوغ واکسیناسیون و حتی خالی نماندن اتوبوسهایی که تحت عنوان طرح سردار شهید سلیمانی در میادین و خیابانهای پرتردد واکسن تزریق میکنند، از تمایل اقشار مختلف جامعه برای دریافت واکسن خبر میدهد؛ این درحالی است که گروهی در منزل چشم به راه مسئولان تزریق واکسن کرونا هستند؛ وعدهای که نخستین بار رئیس سازمان بهزیستی بیان کرد.

دی سایت همچنین نوشت: وی در سطح بینالمللی مرتبا چند جانبه گرایی و بازگشت آمریکا به صحنه جهانی را وعده داد، اما بعد از آن به صورت منظم و بی رحمانه به دنبال منافع کشور خود بود. دولت جدید همچنین احتمالا تعداد بیشتری از آوارگان سوری را اسکان داده و کمکهای بشردوستانه بیشتری از جمله در ادلب را ارائه میدهد. متقاضیان اقامت کانادا برای انجام فرآیند اخذ ویزای کانادا از کشور امارات، میتوانند بهصورت حضوری و همچنین غیر حضوری (آنلاین) اقدام به اخذ ویزای کانادا کنند.

در این زمینه دولت بایدن هر چند با موانعی از جمله خواست ایران برای رفع کامل تحریمها؛ مخالفتهای داخلی و همچنین کارشکنی کشورهای منطقهای از جمله رژیم صیهونیستی و برخی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس روبرو بوده است، اما تلاش دارد از طریق مکانیسمهای مختلف از جمله میانجیگری اتحادیه اروپا باب مذاکره با ایران را باز کند.

البته در این زمینه نگاه ایالات دولت بایدن بیشتر ابزاری خواهد بود. بایدن احتمالا با کمکهای بازسازی که ممکن است به نفع رژیم اسد باشد، مخالفت میکند مگر اینکه روند سیاسی در این زمینه وجود داشته باشد. او که ۴۶ سال دارد وی از طلاب دانشآموخته مدرسه عالی شهید مطهری، دکترای علوم سیاسی از پژوهشگاه علومانسانی و مطالعات فرهنگی و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است. به گفته میشل اوباما، جیل حتی فرصت نشستن و سفر با هواپیمای اختصاصی رییس جمهوری آمریکا را برای تصحیح برگههای امتحانی دانشآموزان مغتنم میداند و در جشن پیروزی باراک اوباما در انتخابات سال ۲۰۰۸ لباس مهمانی شبانه خود را در دستشویی مدرسه پوشیده و به مراسم جشن رفته بود.

اما حزب خودش هم فرصتها را از او میگیرد. این نماینده مجلس افزود: از نمایندگان میخواهم تا در راستای عدم رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم کمک کنید تا این رسالت هم تکمیل شود و حدود و اختیارات سرپرستان را مشخص کنیم.

او در سال ۱۹۷۷ یعنی ۴۳ سال پیش با سناتور «جو بایدن» که همسر نخست و یک فرزند خردسال خود را در سانحه تصادف رانندگی از دست داده بود، ازدواج کرد.

وی اعلام کرد که هرج و مرج و خودسریها پایان خواهد یافت و سرانجام با همه گیری کرونا به صورت موثر مبارزه خواهد شد و آمریکا بار دیگر به شریک قابل اعتمادی در دنیا تبدیل خواهد شد. خطمشیهایی که دولتها اختیار میکنند (در اینجا تحولات ساختاری کلان دولت)، جلوات تقلیدی خطمشیهایی است که دیگر کشورها قبلاً اختیار کردهاند یا در حال حاضر اختیار کردهاند.

علاوه براین کشورهای دیگر را نیز به این توافقنامه اضافه شوند. برای ایجاد حساب کاربری در این سایت حتما از نام و نام خانوادگی حقیقی خود استفاده کنید و ایمیل معتبر خود را ارائه دهید. بنابراین آمریکا در یک اولویتبندی مجبور شده است تمرکز خود را به شکل جدی تری روی مهار چین بگذارد تا از منابع خود به صورت بهینه تر استفاده کند. آنها مردم درست را برای ما نمیفرستند.

بایدن ساعاتی قبل از این سخنرانی تبلیغاتی طی بیانیهای اعلام کرد: «شب گذشته به دستور من، نیروهای نظامی آمریکا در شمال غرب سوریه با موفقیت عملیات ضد تروریستی را برای محافظت از مردم آمریکا و متحدان ما و تبدیل جهان به مکانی امنتر انجام دادند». آینده متعلق به کسانی است که توان بالقوه مردم خود را تقویت می کنند، نه کسانی که آن را سرکوب می کنند. روزنامه “تاگس اشپیگل” آلمان در مطلبی نوشت: “جو بایدن” در انتخابات پیروز شد، دونالد ترامپ را از کاخ سفید بیرون کرد و حزب وی هر دو مجلس کنگره را تسخیر کرد و اینها موفقیتهای قابل توجهی بود.

دی سایت در بخش دیگری از این مطلب نوشت: از وحدتی که حدود یک سال پیش بایدن وعده آن را داده بود تنها یک عبارت تو خالی بیشتر باقی نمانده است. نویسنده در ادامه نوشت: به احتمال زیاد تا ۱۰ ماه آینده در انتخابات میان دورهای، تغییر قدرت در کنگره رقم خواهد خورد و بایدن برای مدت طولانی تنها خواهد ماند. او متذکر شد: «به همکاری با متحدان خود از جمله نیروهای دموکراتیک سوریه، نیروهای امنیتی عراق و نیروهای پیشمرگههای کُرد ادامه خواهیم داد».

دموکراسی در زنان شجاع سودان که در برابر خشونت و ظلم و ستم مقاومت کردند و دیکتاتور نسل کش کشورشان را از قدرت کنار راندند، و هر روز برای دفاع از پیشرفت دموکراتیک به مبارزه خود ادامه دادند، زنده است. مسئلهای که در ارتباط با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به نظر میرسد تغییرات قابل توجهی نداشته باشد عادی سازی روابط این کشورها با رژیم صیهونیستی است چرا که جو بایدن اظهار داشته است که این توافق یک چیز خوب است، اما همکاری بین کشورهایی که توافق نامهها را امضا کرده اند باید عمق پیدا کند و عادی سازی ریشهدار و واقعی شود.

اسرائیل و برخی از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از جمله این دولتها هستند. بر اساس این شعار، تیم سیاست خارجی دولت بایدن اهتمام جدی برای بازسازی و احیای روابط خود با متحدین سنتی و مشخصاً اروپا، ناتو و برخی از متحدین در آسیا داشته و دارد. برخی گزارشها حاکی از قصد دولت ایالات متحده برای به تعویق انداختن بازگشایی کنسولگری ایالات متحده در اورشلیم تا پس از انتخابات اسرائیل است.

3- هموطنانی که با تصور عضویت گرجستان در اتحادیه اروپا و با قصد عزیمت به کشورهای عضو اتحادیه به گرجستان سفر می کنند لازم است بدانند این کشور عضو اتحادیه اروپا نمی باشد، بلکه در شرایط فعلی فقط توافق لغو روادید بین اتحادیه اروپا و گرجستان برقرار می باشد که بر اساس آن صرفاٌ دارندگان گذرنامه گرجی می توانند بدون روادید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر نمایند، لذا اتباع سایر کشورهای مقیم گرجستان، مشمول این معافیت نمی باشند.

  • قيمت سکه – طلا – ارز
  • نام وزارت خانه در تهران : وزارت صنایع و معادن
  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۶۶۴۶۶۹۳۲
  • بلاروس: سفارت کانادا در بلاروس
  • نام وزارت خانه در تهران : سفارت عربستان سعودی
  • بیمه آرمان
  • برچسب ها
  • گواهی بیمه نامه

البته جدای از این درآمدزایی هنگفت ترامپ قصد رساندن صدایش به دیگران را هم دارد اما بعید است بتواند اثرگذاری پیشین خود در شبکههای اجتماعی را تکرار کند یا حتی به آن نزدیک شود. جیل بایدن سابقه حضور در سمت بانوی دوم آمریکا را دارد (۸ ساله دوران اوباما) و حالا قرار است به مدد پیروزی همسرش در انتخابات ریاست جمهوری، با عنوان بانوی اول آمریکا فعالیتها و مسئولیتهای بیشتری را در کاخ سفید بر عهده بگیرد.