نباید تلاش کنیم تا فرهنگ دیگری را تغییر دهیم

سلام حدود ۱۸ سال است که در تهران زندگی کرده و آگاهی او از مناسبات دیپلماتیک بین دو کشور را به همراه داشته است. او پس از شلیک چند راکت از سوی سرزمینهای اشغالی به جنوب لبنان گفته بود: پاسخ ما هر لحظه ممکن است در قالب شلیک موشک و یا عملیات نظامی علیه اشغالگران آغاز شود؛ سربازان اسرائیل از امروز باید یک لنگه پا منتظر ما بایستند!

اینکه آنها به دنبال افزایش تحریمها باشند بر کسی پوشیده نیست و از وقتی رهبر فرزانه ایران امسال را سال جهاد اقتصادی نامگذاری کرده خانواده ضراب که نیم قرن در معاملات خارجی فعالیت داشتند شعب شرکتهای خود را در ترکیه، امارات، روسیه و آذربایجان تاسیس کردند و در نظر دارند بر اساس وظایف ملی و اخلاقی در هر مسیری که به اقدام علیه تحریمها منجر میشود، همکاری کنند.

وقتی این حضور یکپارچه شود، قطعا و یقیقنا گروههای آنورمالتر نمیتوانند قد علم کنند و دقیقا به همین دلیل، تندورها سعیشان را برای برهم زدن نظم موازنه قدرت به کار میگیرند.

ماشینهای تخریب شهرداری اسرائیل که با مقاومت افراد خانواده مواجه شدند، ماشین متعلق به این خانواده و باغچه آنها را تخریب کردند. شاهدان عینی اعلام کردند که در حمله فوق نظامیان 5 فلسطینی در شیخ جراح بازداشت شدهاند. مقاومت در حال رشد و اسرائیل در حال افول است.

براساس آخرین آماری که توسط مرکز پژوهشهای پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) منتشر شده، یک پنجم خودکشیهای صورتگرفته در اسرائیل مربوط به نظامیان است. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۶ بیش از هزار مورد آزار جنسی در ارتش اسرائیل در میان زنان گزارش شد که تنها ۱۲۵ مورد آنها مورد رسیدگی قرار گرفت. در آوریل سال ۲۰۱۹ ارتش رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که یکی از مقامات بلند پایه این ارتش متهم به تجاوز به نظامیان زن است.

در این توضیحات، «ناآرامیهای روانی» مهمترین دلیل رشد خودکشی میان سربازان اعلام شده است. آمار نشان می دهد که تجاوز جنسی به زنان در ارتش رژیم صهیونیستی گاهی با قتل آنها همراه میشود. شوک ناشی از جنگ و فرسایش نیروی زمینی ارتش رژیم صهیونیستی از جمله مهمترین دلایل این وضعیت نظامیان به شمار میرود. اگرچه این آمار بیانگر رشد ۱۳ درصدی نسبت به تعداد خودکشیهای صورت گرفته در سال ۲۰۱۹ و همچنین رشد ۱۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ است، اما با وجود این برخی رسانههای معتبر همچون شبکه الجزیره از تلاش نهادهای حاکمیتی رژیم صهیونیستی برای پنهان نگاهداشتن اطلاعات اصلی درباره تعداد خودکشی نظامیان خبر میدهند.

به گفته خانوادههای فلسطینی نیز آنها اراضی مورد نظر را سالها پیش از دولت اردن خریدهاند. هر میزان حامیان مالی اندیشکدهای از چهرهها و دولتهای ضدایرانی باشند، میتوان حدس زد که آن اندیشکده تاثیر بالایی بر سیاستهای دولت در قبال ایران دارد. و به منظور نظارت بر روند اجرای برجام هیأتی متشکل از آقایان حجتالاسلام والمسلمین حسن روحانی، علی لاریجانی، محمدجواد ظریف، حسین دهقان، علی شمخانی، علیاکبر صالحی، سعید جلیلی و علیاکبر ولایتی وظیفه نظارت بر روند اجرای برجام را بر عهده گرفتند و در فواصل مشخص پس از بررسی اجرای آن گزارش آن را ارایه می نمایند .

دادگاه قدس سال گذشته به نفع شهرکنشینان یهودی حکم تخلیه خانههای 12 خانواده فلسطینی در محله شیخ جراح را صادر کرد. به گزارش خبرنگار آناتولی از قدس اشغالی، نظامیان اسرائیل به تظاهراتی که در حمایت از اهالی محله شیخ جراح در این شهر مقدس برگزار شد، یورش بردند.

بحران خودکشی نیروهای نظامی دستکم ۱۰سال است که به یکی از حاشیههای جنجالی برای ارتش اسرائیل تبدیل شده است. رژیم صهیونیستی همچنین طی ۳ سال اخیر، یگان جدیدی را تحت عنوان «پاسداران دروازه» در نیروهای نظامی تشکیل داده که ماموریت آن، مراقبت از شرایط روانی سایر نیروها و تهیه گزارشهای منظم از فضای حاکم بر پایگاههای نظامی است. بر این اساس رژیم صهیونیستی برای غلبه بر مشکل کمبود سربازان مرد که به دلیل ترسهای فراوان بعد از جنگهای دو دهه گذشته با مقاومت، از خدمت سربازی فراری هستند و هیچ تمایلی برای حضور در ارتش ندارند، زنان را به خدمت میگیرد.

مشاور امنیت ملی سابق «جو بایدن» گفت: «زمانهایی پیش آمد که رئیسجمهور اوباما خیلی ریسک پذیرفت و واقعا به تیم خودش فضای زیادی برای مانور داد. بهترین نشانه برای تأیید این ادعا، حساسیت گسترده افکار عمومی رژیم صهیونیستی به اطلاعات مربوط به آمار خودکشی نظامیان در سطح شبکههای اجتماعی است. در نظام سیاسی که مشروعیت سنتی دارد دیگر نهاد ها و افراد متخصص مهم نیست که چه درک و ذهنیت و نقشی را ایفا می کند همین که فرد (رهبر دینی) تعیین مسئله کرد آن از اهمیت بالا برخوردار است و کسی هم حق نقد و شکایت را ندارد زیرا رهبر در حقیقت نماینده خدا در روی زمین دانسته شده و خطا ناپذیر قلمداد می شود.

اگر آگاهانه برای بیحیثیتکردن، آنهم برای مقاصد و امیال سیاسی این حرف را زدهاید، بنده فکر کنم که بهعنوان یک بنده ناچیز خدا، اینقدر نزد او حق دارم که شکایت از شما را نزد او ببرم و به عدلش او را سوگند دهم».

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت در این زمینه گزارش داد که تنها در سال ۲۰۲۰، ۱۵۴۲ مورد تجاوز و رسوایی جنسی در ارتش اسرائیل رخ داده است اما با این وجود تنها ۳۱ شکایت از جانب سربازان تنظیم شده که نشان میدهد مقامات ارتش اسرائیل تلاش میکنند واقعیتها را در این زمینه پنهان نگه دارند.

آمریکا ایران را به حمایت از گروه های تروریستی متهم می کند اتهامی که قویا از سوی مقامات ایران رد شده است. بدون شک این تصویر با افشای اطلاعاتی همچون آمار رو به رشد خودکشی سربازان اسرائیلی همخوانی ندارد و بر این اساس، نمیتوان بازتاب قابل توجهی از این آمار در رسانههای فراگیر اسرائیل پیدا کرد.

خیلیها به این نکته شک داشتند و این مسئله را نوعی افراطگرایی در سیاست خارجی ایران میدانستند اما با سر کار آمدن ترامپ آنقدر این خصوصیت آمریکا آشکار شد که اکنون دیگری نیازی برای استدلال آوردن در مورد فریبکاری آمریکا وجود ندارد. الان یک فضای خالی بزرگ مدیریتی وجود دارد، قانون بازنشستگی را خیلیها با گرفتن مجوز دور زدند.

به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت روزنامه “واشنگتن تایمز” آمریکا، بر اساس طرحی که چهارشنبه شب (دیشب) در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده و قانون ” شفافیت دارایی مقامات ایران ” نام گرفته ، وزارت خزانه داری آمریکا موظف می شود فهرستی از دارایی های تحت اختیار مقامات ارشد سیاسی و نظامی ایران را تهیه و حتی این فهرست را به زبان فارسی در وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا منتشر کند.