مقامهای دولت اوباما خواهان پایان نقش آمریکا در جنگ یمن شدند

از اینرو بیش از نیمی از اعضای پارلمان سوگند یاد کردند و بقیه اعضا نیز قرار است روز سه شنبه سوگند یاد کنند. نخستین نشست پارلمان جدید عراق روز یکشنبه 20 دی ماه 1400، سه ماه بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور برگزار شد. این درحالی است که بلافاصله بعد از برقراری این مکالمه، طرف آمریکایی اعلام کرد که تماس از طرف ایران صورت گرفته است.

طبق گزارش وزارت دفاع روسیه، تاکنون بیش از ۱۲ هزار و ۲۹۰ نفر از نیروهای مسلح این کشور و ۱۵۰۰ پرسنل غیرنظامی ارتش بعد از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ بهبودی خود را بدست آوردهاند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق امروز دوشنبه به دیدار «هادی العامری» رهبر ائتلاف فتح رفت. به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری دانشجو، به نقل از الفرات نیوز، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق امروز دوشنبه به دیدار «هادی العامری» رهبر ائتلاف فتح رفت. دو طرف در جریان این دیدار در خصوص آخرین تحولات مربوط به بحران سیاسی اخیر گفتگو کردند.این درحالی است که اولین جلسه پارلمان عراق در دوره جدید روز گذشته به ریاست محمود المشهدانی برگزار شد.

بر اساس بند اول ماده دهم نظامنامه داخلی، این مجلس باید اولین نشست خود را به ریاست مسنترین عضو خود برگزار کند و کوچترین عضو از نظر سنی نیز دبیر این جلسه خواهد بود. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیسجمهور با پایان دوره مسئولیت ۸ ساله خود در دولت تدبیروامید به فهرست بازنشستگان دولتی اضافه شد.

بنابراین انتظار می رود وزیر آموزش و پرورش هم در این بازه ای که کرونا سد راه پیشرفت نظام آموزشی شده و این معضل پیش از انتخاب او و برگزاری انتخابات و سال ها قبل از روی کار آمدن دولت جدید ظهور کرده و نمی توان ادعا کرد که توانی برای حل و فصل مسئله وجود ندارد و یا یگانه راه حل بحران وادار کردن دانش آموزان به حضور در سر کلاس های درس است و لاغیر که در این صورت خطرات چنین تصمیمی قطعا بیشتر از منافع آن یعنی جبران عقب ماندگی ها و افت تحصیلی است.

به گفته گری سیک، دکترین سیاست خارجی اوباما باز تعریفی از سیاست ایالات متحده مبتنی بر حداقلگرایی (مینی مالیستی)، متمایل به چندجانبهگرایی در مواقع لزوم و خود محور است و نشانهای از آرمانگرایی، اهداف بزرگ و جاهطلبانه و یا تعهدات بیپایان در آن دیده نمیشود.

از اینرو در سیاست خارجی جمهوری اسلامی کمک به همه مظلومان جهان جزو اهداف نظام اسلامی است. پس از مراسم سوگند، گروه «چارچوب هماهنگی شیعیان عراق» سندی را به رئیس موقت پارلمان عراق تقدیم کردند که در آن اسم ۸۸ اسم نماینده ذکر شده بود و خود را به عنوان فراکسیون اکثریت معرفی کردند.

در این سند علاوه بر مقدمه و نتیجهگیری، راهبرد امنیت ملی آمریکا در پنج بخش مختلف تبیین شده است. مسئلهی اعادهی عزت ملی و ترک انفعال در مقابل سلطه و تجاوز و زیادهطلبی سیاستهای دیگران و ترک شرمندگی در مقابل غرب و غربزدگی را هم انسان در این دولت احساس میکند؛ عزت ملی و استقلال حقیقی و معنوی از اینجا حاصل میشود.

با آرام شدن اوضاع «عامر الفایز» جانشین مشهدانی حاضر به قبول ریاست پارلمان نشد و در نهایت، «خالد الدرّاجـی»، جایگزین دوم برای ریاست سنی پارلمان، ریاست آن را برعهده گرفت و جلسه از سر گرفته شد. محمد قلی مجد درباره بحران جنگ جهانی دوم در کتاب «پل پیروزی، سرزمین قحطی» نوشته است: «روسیه و انگلیس متعاقب اشغال ایران همه کامیونها، اتوبوسها و همچنین خط آهن ایران را تصاحب کرده، قوت لایموت مردم ایران را در هر جایی که بدان دست مییافتند، مصادره میکردند و دهها هزار آواره لهستانی از روسیه به ایران کوچاندند و همه اینها دست به دست هم داد و موجب بحران شدیدی در زمینه مواد غذایی، حمل و نقل، بهداشت و سلامت عمومی مردم شد.

همچنین براساس سند سال 2005 رژیم صهیونیستی با عنوان مقاصد اسرائیل در قبال برنامه هستهای ایران، برخی از مسئولین بخش امور استراتژیک وزارت خارجه اسرائیل با ابراز اینکه باید نسبت به ارزیابیهای ارائه شده توسط دولت و ارتش اسرائیل درباره زمان دستیابی ایران به سلاح هستهای محتاطانه برخورد کرد تصریح میکنند که حتی از سال 1993 مقامات این رژیم تاکید داشتند که ایران نهایتاً تا سال 1998 به بمب اتمی دست پیدا میکند.

در این بیانیه از همه گروهها خواسته شده است از نسبت دادن هر رأی یا سخنی به دادگاه فدرال پرهیز کنند زیرا این دادگاه رای خود را اعلام خواهدکرد. در عمل امنیت دستهجمعی همواره نیازمند اتحادها و ائتلافهای نظامی است تا بر اساس تصمیمات اتخاذ شده جمعی وارد عمل شود و یا ضمانت اجرایی، این تصمیمات را تأیید نماید.

وی در گفتوگو با شبکه «العهد» افزود: «محمود المشهدانی این نشست را به صورت کاملا حرفهای اداره کرد و از سوی برخی نمایندگان تحت فشار قرار گرفت و ۵۰ نماینده دور او را گرفته بودند تا مانع خروج او از صحن علنی مجلس شوند. ماجراء از آنجا آغاز شد که نمایندگان جریان «صدر» در اقدامی عجیب به صورت کفن پوش وارد پارلمان شدند.

به این صورت که افرادی که سالهای متمادی در دونباس زندگی کردهاند، حق صحبت به زبان خود (روسی) را ندارند. در زمینه پزشکی در چند سال اخیر شاهد رشد فزاینده ای هستیم در سالهای اخیر محققان ایرانی توانستند با تلاش بسیار در بخش داروسازی، داروهایی که را که در سالهای اولیه انقلاب به طور کامل از خارج از کشور وارد می شدند را در داخل تولید کنند.

وی با بیان اینکه برجام دارای ابعاد مختلف سیاسی، نظامی، اقتصادی و هستهای است و در واقع به نوعی حکمرانی ما را هدف قرار داده است، گفت: میتوان این ادعا را مطرح کرد که برجام از نظر ابعاد و پیچیدگی مهمترین قراردادی است که در طول سالهای پس از انقلاب آن را امضا کردهایم. ✍به گزارش پایگاه اطلاعرسانی فرمانداری، امروز یکشنبه ۲۳شهریور ماه دومین جلسه پارلمان مشورتی بانوان شهرستان سردشت با حضور خوشمرام معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، علی پور مسئول امور بانوان فرمانداری و سایر اعضای پارلمان با دستورجلسه:- چالشهای کرونا- تعیین اعضای هیات رئیسه جدید در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در بسیاری از کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران، اصول سیاست خارجی با رفتوآمد دولتها با سلایق مختلف سیاسی، تغییر نمیکند و دولتها در انتخاب تاکتیکها و ابتکارات اجراییِ راهبردهای سیاست خارجی تأثیرگذارند. اما با این حال در همان سال حسن روحانی همان زمان پاسخی به این مباحث داده بود که میتواند تصویر دقیقتری از روند شکلگیری سیاست خارجی در ایران به ما ارائه دهد.

آنها میگویند این تعبیر شما در ایجاد فرصت برای دشمن در هر اعتراضی میتواند اتفاق بیفتد؛ پس حق اعتراض مدنی کجا حفظ میشود؟ به قرار اطلاع این کارگران از ابتدای سال جاری تا کنون حقوق و دستمزد خود را دریافت نکردهاند و همین مسئله باعث برپایی تجمع اعتراضی آنان شده بود.