معرفی نرمافزارهای پرکاربرد مدیریت وبسایت یا مدیریت محتوا (CMS)

علاوه براین در این دوره آموزشی، نحوه کار با CMS ها، WordPress و Joomla را خواهید آموخت. حملات سایبری، علاوه بر اینکه کار شما را با اختلال روبرو میکند و در روند انجام آن مشکلاتی را ایجاد مینماید، میتواند هزینههای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. علاوه بر این، آموختن زبان برنامه نویسی HTML و جاوا اسکریپت و یا سی پلاس و یا آشنایی با انواع دیتا بیس (database) نیز میتواند راهگشای آنها بوده و به شناخت و استفاده سریع از این زبان کمک کند. اضافه کردن پست تایپ های اختصاصی، با استفاده از افزونه ها نیز امکان پذیر است.

نیز بررسی و تست می شود تا ایرادی در سایت باقی نماند. دانشجوها باید بخشها یا مسیرها را بررسی کنند، تا دورهای که دوست دارند را پیدا کنند. در ادامه، ما این هشت گام را به صورت کامل بررسی می کنیم و دقیقا به شما نشان می دهیم که در هر کدام از این مرحله ها باید چه کاری انجام دهید تا یک طراحی سایت فوق العاده را رقم بزنید. به عنوان مثال مقالات یک سایت خبری می تواند در دسته بندی های مذهبی، سیاسی، ورزشی و هوا شناسی قرار بگیرند. نمونه ای از ابزارک های آماده: دسته بندی ها، ابر برچسب ها، تقویم، جستجو، آخرین نوشته ها و …

اگر برای نوشته یا محتوای خود دسته بندی انتخاب نکنید، ورد پرس به طور خودکار ان محتوا را در دسته بندی، دسته بندی نشده قرار می دهد. امیدواریم توانسته باشیم به شما در شناسایی و انتخاب بهترین سیستم مدیریت محتوا کمک کنیم. بنا براین با این ویژگی فوق العاده، می توانید روی یک پنل ورد پرسی شبکه ای از سایت ها را داشته باشید و روی یک ورد پرس نصب شده چند سایت را راه اندازی و مدیریت کنید.

قالب های ورد پرسی در دو دسته رایگان و پولی ارائه می شوند، قالب های رایگان وردپرس در دایرکتوری وردپرس، در دسترس هستند و شما می توانید از انها در ساخت وب سایت استفاده کنید. نسخه پریمیوم این قالب ها در فروشگاه هایی که قالب ورد پرسی عرضه می کنند و از جمله در سایت ابزار ورد پرس ارائه می شود و شما می توانید با پرداختن بهایی بسیار کمتر از سایت های اصلی این قالب ها را خریداری کنید.

اما خوب است بدانید که بسیاری از این قالب های رایگان امکانات محدودی دارند و شما برای داشتن یک وب سایت ایده ال نمی توانید روی قالب های رایگان ورد پرس حسابی باز کنید. با این تعاریف میتوان گفت که با کمک یک سیستم مدیریتی مثل CMSها میتوان خیلی راحت آن چیزی که میخواهیم را در آن زمانی که میخواهیم برای مخاطبینی که تعیین کردهایم به انتشار برسانیم. از بین این سه سیستم مدیریت محتوا که محبوبترین CMSها هستند، دروپال قوی ترینه اما برای تازه کارها ممکنه یکمی سنگین باشه.

تا کنون تعداد بسیار زیادی پلاگین برای ورد پرس نوشته شده است، این پلاگین ها برای کاربرد های مختلفی مثل بهینه سازی وب سایت، ایجاد پروفایل کاربری، عضویت کاربران، سیستم های مدیریت محتوا و … مورد استفاده قرار می گیرند. وردپرس حجم بسیار کمی از سرور را اشغال کرده و و با سرعتی بالا نصب میشود. همه این قابلیت های باعث میشود که در نهایت نرم افزار از اصول مهندسی پیروی کنند البته که در توسعه نرم افزار هیج موقع نمیتوان برای همیشه کار را به پایان رساند چرا که در ذات این تکنولوژی تغییرات و توسعه فراوان نهفته است و تیم فنی باید پیوسته نسخه جدید را منتشر کند .

باید بدانید که چگونه با یک سایت مبتنی بر ویکی کار کنید. نکته مهم در این تگ این است که مقدار یا Value تمام خصوصیت های تگ ها، پس از علامت مساوی ریاضی و در درون یک جفت کوتیشن (” “) قرار می گیرند. پر مالینک ها یا پیوند های یکتا، همان آدرس های مربوط به صفحات، نوشته ها و … پلاگین ها به زبان php نوشته می شوند.