معرفی ثروتمندترین افراد جهان در سال 2022 + میزان دارایی

این راحت ترین راهی بود که میتوانستم در مورد سرمایه گذاری بگویم. سپس از طريق خویشاوندان مادرش در سال ۱۹۸۹به کانادا تغییر مکان داد. هم اکنون او دارای سه تابعیت آفریقای جنوبی، کانادا و آمریکا است. بعد از مدتی موفق شد حق شهروندی کانادا را کسب کند و به شهر مونترآل منتقل شود. او مدرک کارشناسی را در رشتهٔ فیزیک به دست آورد اما سال بعد تصمیم گرفت که در مدرسهٔ وارتون دانشگاه پنسیلوانیا مدرک کارشناسی در رشتهٔ علوم اقتصادی را نیز به دست آورددر سال ۲۰۰۰ با جاستین همسر اول خود آشنا و ازدواج کرد. بیل هوانگ طی چند روز 20 میلیارد دلار از دست داد، بیل گیتس که زمانی ثروتمندترین مرد جهان بود، پس از طلاق، دارایی خود را با ملیندا فرنچ گیتس، همسر سابق خود تقسیم کرد.

گیتس از افراد پولدار جهان، بخش عمدهای از سهام خود را در مایکروسافت فروخته و یا واگذار کرده است. جایگاه سومین فرد ثروتمند جهان هم با 137 میلیارد دلار دارایی در اختیار بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت است. در ادامه این مقاله از پلازامگ با فهرست پولدار ترین فرد دنیا و افراد ثروتمند جهان همراه شما خواهیم بود. مارک زوکربرگ، بنیانگذار فیسبوک نیز با 104 میلیارد دلار ثروت پنجمین پولدار جهان در شرایط کنونی به شمار میآید.

در همان حال، دونالد ترامپ، رئیسجمهوری آمریکا صدها میلیون دلار از ثروت خود را از دست داده است. این شرکت در سال 2002 به عنوان یک شرکت اکتشاف فضایی شروع به کار کرد و از همان لحظه آغاز به کار در پی رشد و پیشرفت سریع بود. و بعد به خط تولید میروم و همان کاری که آنها انجام میدهند را انجام دهم. فعالیت این شرکت به این شکل بود که آنها راهنمای اینترنتی با عنوان «City Guid» را در اختیار صنعت چاپ روزنامه قرار میدادند. به گزارش فارس به نقل از اسپوتنیک، از سال 2017 جف بزوس، بنیانگذار و سهامدار شرکت فروش اینترنتی آمازون آمریکا جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را در اختیار داشت، اما در ماه ژانویه و همگام با افزایش ارزش سهام شرکت تسلا ثروت ایلان ماسک، بنیانگذار این شرکت خودروسازی هم افزایش یافت و وی توانست عنوان ثرتمندترین فرد جهان را تصاحب کند.

اما طی روزهای گذشته جف بزوس دوباره توانسته در رتبه بندی بلومبرگ عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از ماسک پس بگیرد. بنابراین برای نخستین بار از روز 7 ژانویه بزوس توانست دوباره عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کند. همچنین در این مجموعهها تونی استارک صاحب یک کامپیوتر مبتنی بر هولوگرام است که میتوان آن را صرفاً با دست کنترل کرد. ایلان یک خواهر و بردار دارد که برادر کوچکتر او کیمبال نام دارد و متولد ۱۹۷۲ است. با تلاش و پشتکار این دو برادر این کمپانی خیلی زود توانست به موفقیت برسد.

این دو شرکت بر روی هوش مصنوعی متمرکز شده و هدف آنها اثبات مفید و بیضرر بودن هوش مصنوعی برای ارتقا تواناییهای انسان است. TBC قصد دارد در آینده تونل دیگری را نیز در لاس وگاس بسازد؛ اما این دفعه تمرکز خود را روی فرودگاه اصلی شهر و مراکز تفریحی قرار خواهد داد. در نهایت در سال ۲۰۰۱ تمرکز اصلی این شرکت های ادغام شده بر روی سرویس انتقال پول متمرکز شد و این شرکت به PayPal تغییر نام داد.

علت این کار او این بود که میخواست بر روی ایدههای کارآفرینانه خود در حوزه وب، انرژیهای تجدید پذیر و فناوریهای روز فضا تمرکز کند و زمان بیشتری از وقت خود را برای این علوم اختصاص دهد. برای ثروتمندترین افراد روی کره زمین، سال 2021 سال دستاوردهای بزرگ، زیان های بسیار شدید و زیر ذره بین قرار گرفتن بیسابقه برخی از این افراد بود. ایلان در حال و هوای فضا غرق نشد و روی زمین بهشدت مشغول فعالیت بود.

آنها در سال ۱۹۹۹ این شرکت را به ارزش ۳۰۷ میلیون دلار واگذار کردند که سهم ایلان از فروش شرکت ۲۲ میلیون دلار بود. الیسون پس از خرید 3 میلیون سهام تسلا در دسامبر سال 2018 به جمع هیئت مدیره تسلا پیوسته است. با مشارکت شرکت “دایملر” و مشارکت راهبردی با “تویوتا”، “تسلا موتورز” عرضه اولیه خود را در ژوئن 2010 با جمعآوری 226 میلیون دلار آغاز کرد. تقریبا برای بسیاری مشخص بود که اینترنت استارلینک برای سرویسدهی عمومی آماده است و تستهای اولیه کاربرانی که نخستین دسترسی به این اینترنت را تجربه کرده بودند هم نشان میداد سرعت اینترنت در این شبکه حتی از آنچه مسوولان آن وعده دادهاند هم بیشتر است. ایلان از هوش تجاری بالایی برخوردار بود و ایده و سرمایه اولیه تاسیس Zip2 را تامین نمود ولی با این حال هیئت مدیره این کمپانی اجازه نداد که او ریاست شرکت را مختص خود کند.

  • ثروت: ۷۰ میلیارد دلار
  • سن: 77 سال
  • ایلان ماسک (@elonmusk) 1 فوریه 2022
  • منبع درآمد: فروشگاه آمازون
  • کشور مبدا: ایالات متحده آمریکا

در این مدت بیکار نبود و کارهای کم درآمدی را انجام داد تا بتوند مخارج زندگی خود را تامین کند. این نشریه در جدیدترین شماره خود با او مصاحبه کرده و دلایل خود را برای انتخاب ماسک شرح داده است. در بعدازظهر روز چهارشنبه؛ 2 فوریه (13 بهمن ماه) پادکست لکس فریدمن گزارش سومین مصاحبه با ایلان ماسک؛ ثروتمندترین فرد در جهان را منتشر کرد. به گزارش برنا؛ «ایلان ماسک» به سومین نفری تبدیل شد که تا کنون ثروت او از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است و با تیکه به رشد قیمت سهام شرکت تسلا دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از نشنال نیوز، ثروت ایلان ماسک به سطحی رسیده که فقط جان دی راکفلر به آن دست یافته است. کتاب راهنمای سفر مجانی به کهکشان یکی از تاثیرگذارترین کتابهایی بود که ایلان به آن علاقهمند بود.