مركز تحقيقات ويروس شناسي – ویروس کرونا

چون کشت کرونا ويروس هاي انساني مشکل است ، به همين علت خصوصيات آنها به خوبي شناخته نشده است. به گزارش “ورزش سه” تعدادی ورزشکار نیز به این بیماری دچار شده بودند.دو گروه آنتي ژني از کرونا ويروس هاي انساني به نام نژاد 229EوOC43 وجود دارند. کرونا ويروسي که در سال 2002 از مبتلا به سندروم حاد تنفسي (سارس) جدا شد ، در گروه 2 به عنوانOC43 قرار دارد. کرونا ويروس هاي حيوانات اهلي و جوندگان در اين دو گروه قرار دارند. گروه متمايز آنتي ژني ديگري (سومين گروه) يافت شده است به نام ويروس برونشيت عفوني مرغ ها که به خوبي مورد بررسي قرار گرفته است . به نظر مي رسد که نا هم تيپي عمده آنتي ژني در بين نژادهاي يک گروه يعني نژاد 229E وجود دارد. واکنش متقاطع بين برخي از نژادهاي انساني با بعضي از نژادهاي جانوري وجود دارد.

  1. احساس گیجی و سردرگمی
  2. خودداری از سفرهای غیرضروری
  3. انتشار ویروس در چه هنگامی انجام میشود؟
  4. دردهای عضلانی
  5. لمس سطوح آلوده به ویروس
  6. سرفه کردن

شیوع این بیماری در اواسط سال ۲۰۰۳ با اجرای شیوههای کنترل عفونت مانند رعایت قرنطینه متوقف شد. از آن زمان تعداد معدودی از موارد ابتلا به دلیل حوادث آزمایشگاهی گزارش شده است. در حال حاضر هیچ موردی از انتقال SARS در جهان گزارش نشده است. با این حال، اگر ویروس دوباره ظهور کند، میتواند تهدیدی چشمگیر برای مردم ایجاد کند.

به گفته مقامات امنیت سایبری تایوان، پلیس و مقامات محلی در عرض 15 دقیقه با فرد خاطی تماس برقرار کرده و یا به ملاقات او می­روند. این شیوه­ی درست ردیابی به کنترل بیماری کووید 19 منجر شده است. در زمان ترجمه این مقاله، دولت تایوان تنها برای موارد خاص به افراد خارجی اجازه ورود به کشور را صادر مینماید و افراد ملزم به گذراندن 14 روز قرنطینه در هتلهای خاص هستند. سپس یک دوره 7 روزه خود مراقبتی را نیز میبایست پشت سر بگذارند. در هتلهای قرنطینه روزانه دوبار دمای بدن افراد با استفاده از دماسنج اندازه­گیری می­شود؛ و افراد تحت مراقبت میبایست وضعیت سلامتی خود را همه روزه از طریق پیامک به مرکز فرماندهی کنترل همهگیری اعلام نمایند.

تصور میشود مخزن این ویروس جدید خفاشها باشند که احتمالاً از طریق یک حیوان واسط احتمالا خرگوش، موش بامبو یا «سرنواری» (ferret badger) (نوعی راسو) به انسان منتقل شده باشد. تماس شخص به شخص: تصور میشود این راه اصلی انتقال بیماری باشد. قطرکهای تنفسی تولیدشده در هنگام عطسه و سرفه فرد بیمار میتواند افرادی را که در نزدیکی او (تا حدود ۱.۸ متری) قرار دارند، آلوده کند.

بااینحال نمیدانیم که ویروس خود باعث ایجاد وزوز گوش میشود یا سایر عوامل در این امر دخیل هستند. شنیدن صدای زنگ در گوش یک امر معمول است و استرس اغلب در این امر نقش دارد. اگر شما دچار علائمی عجیب و یا غیر شایع شدید، لازم است سریعا با پزشک متخصص گوش، حلق و بینی در جریان بگذارید.

او گفت که کارشناسان به دقت بررسی خواهند کرد که چگونه این ویروس بر روی افراد بر اساس سن آنها، وضعیت ایمنی اساسی آنها و اینکه آیا واکسینه شده اند یا خیر، تاثیر می گذارد. گزارشها اولیه همچنین حاکی از آن است که عمده افراد بستری در بیمارستانها در افراد واکسینه نشده اتفاق میافتد! و به نظر میرسد که افراد واکسینه شده ای که آلوده به omicron می شوند، معمولاً جوانتر هستند . علائم خفیفی هم دارند.

براساس این مطالعات طول توالی رشته RNA ویروسی برابر با ۳۰kb است. با توجه به تحقیقات صورت گرفته بر روی ویروس جدید ۲۰۱۹ تاکنون، مشخص شده است که این ویروسها از پروتئینهای سطحی خود و اتصال به پروتئینهای گیرنده ACE2 برای ورود به سلولهای بدن استفاده میکنند. مشاهده با استفاده از نشانگرهای فلورسنت نیز این نتیجه را تایید کرده است. از علائم گزارش شده این بیماری میتوان به تب، خستگی مزمن، سرفههای خشک، تنگی نفس و دردهای شدید دستگاه تنفسی اشاره کرد.

، هیچکاک، اندرو کارینگتون، ترجمه محمد یاسر فرحزادی، نشر ساقی، ۱۳۸۱ و…. ۲- جان کُلمن، کمیته ۳۰۰ (کانون توطئههای جهانی)، ترجمه دکتر یحیی شمس، نشر فاخته، چاپ اول، ۱۳۷۳، ص ۱۸۸. ۳- هیچکاک، اندرو کارینگتون، صهیونیسم در مسیر سلطه، ترجمه محمد یاسر فرحزادی، نشر ساقی، چاپ اول، ۱۳۸۱، ص ۱۶۳. یادآوری میشود که عنوان متن اصلی، یعنی نسخه انگلیسی این کتاب، «کنیسه شیطان» است.