مذاکرات، کدام تحریمها را لغو میکند؟

در صورتی که ارائهدهنده نتواند SLA خود را به درستی انجام دهد، موارد قابل جبران یا پرداختیهای لازم باید تعریف شود. یک بخش IT یک SLA ایجاد میکند تا خدمات آن قابل اندازهگیری، توجیهپذیر و شاید مقایسه شده با خدمات فروشندگان رقیب باشد. در سال ۱۳۹۱ رشد اقتصادی ایران بر اثر شوک کاهش درآمدهای نفتی، افت قابل ملاحظهای را تجربه کرد تا اقتصاد ایران حدود ۸ درصد کوچک­تر شود. آقای جلالی ادامه داد: امروز هند و روسیه خواهان این هستند که کالا از این طریق به هند برود و با حمایت راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ اولین کالا از این مسیر را در دو هفته پیش منتقل کردیم که یک محموله کاغذ از فنلاند تا آستارا آمد و از آنجا با کامیون به رشت حمل شد و از رشت با قطار به بندرعباس و از آنجا به بمبئی رسید.

سفیر ایران در روسیه گفت: کریدور شمال به جنوب را راه انداختیم و مقرر شد هر ماه حداقل یک یا دو قطار از این مسیر عبور کند و در آینده نزدیک به هفته ای یک قطار برسد. وی درباره مسیر ریلی بین ایران و روسیه هم افزود: از سال 2000 تعدادی کشور مسیر کریدور شمال به جنوب را تصویب کردند که اگر ریلی به آن نگاه کنیم؛ مثلاً از سن پترزبورگ یا فنلاند به چابهار یا بندرعباس برسد که اگر به بندرعباس این کریدور برسد قطعه رشت به آستارا خالی است و اگر به چابهار نگاه کنیم دو قطعه آستارا به رشت و چابهار به زاهدان خالی است، البته چابهار به زاهدان با منابع داخلی در حال تکمیل است ولی رشت- آستارا متوقف و چهار سال است که بايد یکی از همسایگان 500 میلیون دلار فاینانس کند که این اتفاق نیفتاد و این به ضرر ماست چرا که امروز مفهوم توسعه با مفهوم امنیت گره خورده است.

با تورم 50درصدی بیشترین فشار به بخش تولید آمد، در چهار سال اخیر متوسط رشد تشکیل سرمایه منفی بوده است؛ یعنی تشکیل سرمایه حتی نتوانسته جبرانکننده استهلاک سرمایه باشد. وی افزود: جدی ترین موافقتنامه؛ تجارت آزاد بین ایران و اوراسیا بود که حجم تجارت ایران سال ها حدود 300 میلیون دلار و حجم واردات ما چهار برابر این میزان بود که روند بعد از اجرای موافقتنامه تغییر کرد و از سال 97 که 284 میلیون دلار بود به 458 میلیون دلار جهش پیدا کرد و امسال در شرایط کرونا به 505 میلیون دلار رسید. وی ادامه داد: خیلی از لابراتوآرها در اطراف ایران، روسیه و چین توسط آمریکایی ها و غربی ها راه اندازی شده که بسیاری از بیماری ها از همین لابراتوآرها خارج می شود؛ بخشی از این لابراتوآرها به سمتی می روند که حشرات را آلوده می کنند و از طریق پهپاد این حشرات را به یک منطقه یا مزرعه می فرستند و آنجا را نابود می کنند که برای مقابله با این شرایط نیازمند همکاری با همسایگان است.

آقای جلالی عنوان کرد: اگر روسیه را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم کنیم ما از بخش شرقی غافل ماندیم چرا که از خط ترانزیت و راه آهن به ترکمنستان و قزاقستان در قسمت شرقی روسیه حدود 70 میلیون نفر جمعیت زندگی می کنند و ما در بازار میوه و تره بار، صیفی جات و سبزیجات با ترکیه و آذربایجان رقیب هستیم؛ البته در این بخش؛ رقابت زیاد هست و موانعی هم در رفتن به روسیه وجود دارد. ثانیاً اگر مفاد توافق نامه را هم امضا کنند نه خود حاضر به عمل به آن هستند و نه تضمین می دهند که دولت بعدی آن را اجرا کند.

در مقابل، SLC تعهدی یک جهتی است که مشخص میکند تیم در چه زمان میتواند انتظارات و نیازهای مشتریان خود را تضمین کند. شقاقی: ایران جزو ۵ کشوری است که هنوز مساله تورم را حل نکرده/ کاسبان تورم چه گروهی هستند؟ چه کسی به SLA نیاز دارد؟ آقای میرکریمی ادامه داد: با نرخ گذاری که بانک مرکزی داشت و موضوع سامانه نیما و سخت گیری هایی که انجام شد؛ یک مقدار به تجارت آزاد ما لطمه زد. آقای کامبیز میرکریمی نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: ایران یکی از منضبط ترین کشورهای جهان در رابطه با موافقتنامه های تجارت آزاد با کشورهای همسایه است. باید فرآیندهای مدیریت ریسک و یک برنامه بازیابی ایجاد و به وضوح ابلاغ شود.

و شرکت توسعه راهکارهای مدیریت سرونو میتواند در مراجع قضایی، صنفی و غیره به آن استناد نماید. آقای جلالی افزود: تولید مشترک واکسن اسپوتنیک در داخل ایران آغاز شده و امیدواریم ظرفیت آن افزایش پیدا کند و ما می توانیم در قالب قراردادی که با روس ها داریم، آنچه که در داخل تولید می کنیم را به مصرف داخلی خودمان برسانیم. محمد میرزائی – بسیاری از کارشناسان و فعالان اقتصادی معتقدند توافق در وین می تواند اقتصاد ایران را از پس چند سال سخت، مهیای بازگشت به مدار رشد کند. جمهوری اسلامی باید نقش خود را برای تأمین پایدار انرژی منطقه ایفا کند. تعاریف خدمات باید شامل چگونگی ارائه خدمات، تعمیر و نگهداری، ساعات کار، محل وابستگی، طرح کلی فرآیندها و لیستی از کلیه فناوریها و برنامههای استفاده شده را در خود داشته باشد.

باید کلیه اقدامات امنیتی که توسط ارائه دهنده خدمات اتخاذ میشود، تعریف شده باشد. باید معیارهای اندازهگیری عملکرد و سطح عملکرد تعریف شده باشد. بین دو قرارداد خدمات، SLA بیشتر به ویژگیهای خدمات ارائه شده و معیارهایی که برای اندازهگیری عملکرد آنها استفاده میشود، اشاره دارد. ارائه دهندگان خدمات، برای مدیریت انتظارات مشتری و تعیین میزان شدت تغییرات و شرایطی که در آن مسئولیت قطع یا مشکلات عملکرد را به عهده ندارند، به SLA نیاز خواهند داشت. بازی عبارت است از: شرایطی که در آن تصمیم هر فرد بر تصمیم فرد دیگری تاثیر بگذارد و تمام افرادی که در آن شرایط قرار دارند به این نکته واقف باشند. امروزه اقتصاددانان بر این باور اتفاق نظر دارند که وجود تصمیم سازانی چون نهادهای کارآمد پولی و مالی و یک سیستم قضایی کارآمد که «قواعد بازی» معاملات اقتصادی مردم را رقم می زنند و رفتار روزمره کسب و کار آنها را شکل می دهند برای داشتن رشد تولید ملی بالا و پایدار حیاتی اند.

  • طرحهای صنعتی
  • خدمت گیرنده : ارباب رجوع / شهروندان
  • ماده چهاردهم: فورس ماژور
  • پتنت یا ثبت اختراع
  • تحریم خرید و فروش اسکناس آمریکا به دولت ایران
  • با عقد تفاهم نامه مابين طرفين اقدام شود

توکلی قوچانی، هوشمند، سلیمیفر و گرجی (1396) به بررسی اثر سیاست مالی به عنوان مکانیسم انتشار شوکهای نفتی در اقتصاد ایران پرداختهاند و به این نتیجه رسیدهاند که در کشورهایی مانند ایران که در آنها وابستگی بودجه دولت به درآمدهای نفتی بسیار زیاد است، سیاست مالی دولت برای نوسانات درآمد نفتی مکانیسم انتشار این نوسانات محسوب میشود. وی اضافه کرد: ما اگر در روسیه بنا داریم حرکتی انجام دهیم باید شرکت های بزرگ مانند بنیاد مستضعفان و جانبازان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، آستان قدس رضوی و شرکت های بزرگی مانند اتکا ورود پیدا کنند.