طرح پیشنهادی(پروپوزال) پروژه تولید و مدیریت محتوا

در ابتدا برخلاف امروز تنها زبان کدنویسی HTML بوده و اولین سایت در سال 1981 راه اندازی شد. وردپرس محبوب ترین سایت ساز دنیاست که در حال حاضر (سال 2021) 40 درصد از وب سایت ها را شامل میشود. کوچکترین جزئیات در صفحات قابل تغییر و کدنویسی HTML هستند. Mosaic نام اولین مرورگر برای ارتباط و درک صفحات وب بود که بر روی سیستم عامل Unix راه اندازی شد. اگر بخواهیم پایه های معماری وردپرس چیست می توانیم زبان PHP و پایگاه داده های MySQL و همینطور MariaDB را به عنوان پیش نیاز های این سیستم نام ببریم که با توجه به این موراد سیستم عامل لینوکس می تواند بستری مناسب برای آن را شکل دهد.

یکی از مزیت هایی که اندروید را از سایر سیستم عامل ها جدا کرده انعطاف پذیری آن است و این ویژگی باعث شده تا با نوشتن کدنویسی برنامه نویسان بتوانند سریع و راحت اپلیکیشن های اندرویدی را توسعه دهند. اما مثلا در داخل این صفحه و در طی توضیحات خبر اصلی، رویداد های دیگری هم نوشته شده است که هر کدام از آنها عنوان منحصر بخود را دارند، که می توان از سایر heading ها استفاده کرد. نکته : Inspect یا Inspect Element قابلیت مهمی در مرورگر های اینترنتی است که به برنامه نویسان و طراحان کمک می کند تا از رویداد های موجود در صفحات مطلع شوند و در واقع یک ابزار مهم برای طراحان و یا به اصطلاح (Developer tools) می باشد.

چرا که کامپیوتر ها تبدیل به ابزاری فوق العاده قدرتمند در دستان انسان ها شدند و می توانستیم بسیاری از کار های دیگر را که شاید از دست انسان بر نمی آمد، به آنها بسپریم و با کمترین خطا ها و در کوتاه ترین زمان ها، نتایج دقیقی را تحویل بگیریم.

این شتاببخشی توسط کتابخانههای این فریمورک انجام میشود که بسیاری از آنها کارهای رایج را بهسادگی انجام میدهند. کلاس های آنلاین رایگان بسیاری برای یادگیری کدنویسی در دسترس هستند. به همین دلیل بسیاری از مردم وردپرس WordPress را به HTML ترجیح می دهند. اگر کمی دقت کنیم متوجه می شویم که یک تحول عظیم در این صنعت اتفاق افتاد که در واقع منجر به پیشرفت جهان شد. هدف این کنسرسیوم جلوگیری از انحصار اینترنت در چنگال یک یا چند شرکت بزرگ و استفاده از آن در جهان بوده است. نسل سوم یا همان کدنویسی HTML3 با ورود انیمیشن، فلش، افکت های صوتی و تصاویر سه بعدی به صفحات وب همراه بوده و در همین فاصله شرکت مایکروسافت مرورگر خود را با نام اینترنت اکسپلورر به جهان معرفی کرد.

در آن زمان صفحات وب از متن هایی محدود و در یک ستون تشکیل میشدند و مودم های دیال آپ سرعت بسیار پایینی داشتند به همین دلیل طراحان وب هرگز به فکر استفاده از تصویر و فیلم در صفحات سایت نبودند. این تگ های شماره گذاری شده که به heading tags هم معروف می باشند، کمک می کنند تا اندازه فونت و نوشتار عناوین هر قسمت از صفحات را تعیین کنیم. این نوع کدنویسی بسیار سخت بود و سرعت تولید برنامه ها را حد بسیار زیادی پایین می آورد، چرا که مثلا برای نوشتن یک دستور چاپ بر روی مانیتور یک رشته بسیار طولانی از 0 و 1 باید نوشته می شد.

پیچیدگی در کدنویسی وب از همین مرحله آغاز شد و بزرگترین مانع سرعت پایین اینترنت در دیافت عکس و گرافیک برای کاربران عمومی بود. هدف اصلی Free Code Camp آموزش کد نویسی و برنامه نویسی به افرادی است، میخواهند برنامه نویسی یاد بگیرند تا بتوانند مسائل و چالشهای شرکتها در کل دنیا راحل کنند. بنابراین اگر قصد دارید تا در آینده یک صفحه وبسایت را طراحی کنید، اولین کار یاد گرفتن HTML است. در این مقطع قدرت و پتانسیل بالای اینترنت بر همگان آشکار شد. به همین دلیل با ایجاد هماهنگی و با ایده فعال و زیبا کردن صفحات وب به ناگهان صفحات زیادی با ظاهر های بهم ریخته و شلوغ که تنها به استفاده از تصاویر و رنگ های مختلف توجه کرده بودند ایجاد شد.

بیش از نیمی از وبسایت;های دنیا از ابزار;های آماده برای طراحی و ساخت صفحات وبسایت خود استفاده می;کنند. نشل سوم تجربه بهتری برای کاربران اینترنتی بهمراه داشت زیرا طراحان و متخصصان کدنویسی وب توجه بیشتری به نظم در صفحات و نحوه ارائه مطالب نشان میدادند. تبریک میگوییم شما اکنون میتوانید به وبسایت وردپرسی خود را زیباتر و حرفهایتر از اوایل کار کنید در این گام باید تمام نکات لازم برای طراحی سایت وردپرس را بدانید و بعد شروع به یافتن بهترین قالب و تم برای سایتتان کنید قالب سایت نوعی اسکلت برای فضای وب سایت شما محسوب میشود که کاربران به محض مراجعه به سایت با آن مواجه خواهند شد و به همین جهت حتماً باید سعی کنید بهترین و کاربر پسندترین قالب را برای خود انتخاب کنید.

عده ای دو نسخه اخیر را همچنان افزونه هایی بر نسخه سوم میدانند زیرا توجه به کاربران و راحتی استفاده از اینترنت از HTML3 آغاز شد. این امکان را فراهم میآورد تا حتی پیچیدهترین اپلیکیشنها را به راحتی مقیاسگذاری کنید. دستورات کدنویسی HTML به سرعت افزایش یافت تا جاییکه برای ایجاد یک هماهنگی عمومی نسخه دوم یعنی HTML2 رونمایی شد. به این ترتیب سیاست های کلی و زبان کدنویسی در همه جه یکسان بوده و مرورگرهای اینترنت براساس همین پروتکل ها عمل خواهند کرد، در نتیجه تفاوت آنها تنها در ظاهر، سرعت و امکاناتشان خواهد بود. این دستیار کد نویسی همچنین به صورت مداوم در حال یادگیری کدها از منبع خواهد بود و به محض تشخیص الگوها یا دادههای اشتباه، آنها را شناسایی کرده و اخطار میدهد.

HTML4 در عمل پیش درآمد و مقدمه ای برای نسل پنچم یا همان زبان کدنویسی HTML5 بشمار میرود و تا امروز جدیدترین نسخه ارائه شده است. C برای شما که یک نفر هستید و اول کار هم هستید پیچیده است و نیاز شما را برطرف نمی کند و بیشتر برای تیم های بزرگ و حرفه ای استفاده می شود. ممکن است در نسخه جدید ویژگی ها و امکانات جدیدی اضافه شده باشد یا باگی پنهان در آن وجود داشته باشد که برطرف شده است . طبق گفته مایکروسافت، IntelliCode در حقیقت ابزاریست که به کدنویسها در زمینه های مختلف کمک میکند.

به علاوه، IntelliCode میتواند پیشبینی کند که چه نیتی در سر کدنویس وجود دارد و میخواهد به چه هدفی دست پیدا کند و در ادامه پیشنهاداتی منطبق با هدف کدنویس به وی ارائه میکند. IntelliSense راهکاری هوشمند از مایکروسافت است که از تکنیک جدید code completion استفاده میکند و میتواند دستیار بسیار مفیدی برای برنامه نویسان محسوب شود. برای مثال؛ این صفحه ای که شما در حال حاضر آن را مطالعه می کنید، حاصل دستورات HTML است که به مرورگر شما ارسال شده و مرورگر شما پس از درک و تبدیل آن به یک سلسله دستورات دیگر و همچنین استفاده از سخت افزار کامپیوتر شما، آن را تبدیل به صفحه پیش رو می کند.