سردارحاجی زاده:حاج قاسم به روحانی گفت می خواهی مثل احمدی نژاد بشوی؟

کریمی سنجری متذکر شد: بدبینانهترین حالت نیز این است که نه برجام رخ دهد و نه تغییری در روشها و سیاستگذاریهای صنعت ایجاد شود. شخصیتی که با همه وجود مومن به اسلام انقلابی، ولایت فقیه، مبارزه با دشمن و خدمت متواضعانه و مومن به سنتهای الهی و احیای آنها است. این کشور دارای ذخایر بزرگ نفت خام، گاز طبیعی، معدن و آب شیرین است. در این دیدار، طرفین طیف گستردهای از موضوعات سیاسی، اقتصادی، تجاری، کنسولی و فرهنگی و منطقهای و بین المللی را مورد بررسی قرار داده و راههای توسعه همکاریها در این زمینهها مورد گفتگو قرار دادند. این گفتگو در شرایطی انجام شده که به گفته منابع غربی، مذاکرات احیای برجام در آستانه ورود به «مرحله نهایی» قرار دارد. فرج کمیجانی، فعال سیاسی اصلاح طلب هم تاکید کرد: آقای رئیسی براساس نظرسنجیها ۲۹درصد رای دارد، علتش هم در این است که دو اشتباه انجام دادند، در ابتدا گفتند که نامزد مستقل هستند و دوم این که آقای نیکزاد را به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی خود انتخاب کرد. همچنین مسعود ده نمکی، کارگردان و فعال سیاسی در این نشست مجازی گفت: یکی از دوستان گفت که اصلاح طلب و اصولگرا از بین رفته است، اما به نظر من به هیچ گروه دیگری اجازه داده نمیشود در انتخابات شرکت کنند.

علی مزروعی، فعال سیاسی اصلاح طلب هم گفت: فکر میکنم آقای رئیسی به همراه یکی از کاندیداهای اصلاحطلب یا اصولگرا به مرحله دوم خواهند رفت و در این صورت آقای رئیسی شکست میخورند. به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیتالله سید ابراهیم رییسی شامگاه سه شنبه در برنامه زنده تلویزیونی در خصوص توسعه روابط ایران با چین و روسیه گفت: در سیاسیت بین المللی فعالیت و تلاش زیادی داشتیم و داریم ولی در همه حوزه ها با صورت متوازن عمل نشده است. عبدالرضا مصری در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۵ بهمن ماه) و در جریان طرح سوال یکی از نمایندگان از وزیر صمت درباره واگذاری ایران خودرو و سایپا، اظهار داشت: امیدوارم دولت انقلابی مسئله واگذاری سایپا، ایران خودرو و همچنین باشگاههای استقلال و پرسپولیس را تعیین تکلیف کند. این یک ماه تا برگزاری آیینهای محرم، فرصتی تعیین کننده است و رئیسجمهور میپندارد که این فرصت، مجالی برای «نوآوری مسئولانه» است. وی تصریح کرد: از یک ماه پیش برنامه جامع مشترکی را در بخشهای مختلف حوزه وزارت نفت تنظیم و به طرف روس پیشنهاد دادیم و شرکتهای توانمند روسی هم بسیار علاقهمندی نشان دادند. وی گفت: اگر آقای رئیسی زرنگ و بلد باشد و بتواند در مناظرات گفتمان عدالتخواهی را مطرح کند میتواند بخش زیادی از سبد مردم عدالتخواهان را هم بدست بیاورد.

وی در پاسخ به این پرسش که این ائتلاف به نظر شما کجا میرود؟ براساس تیتر این اتاق میتوانم بگویم که تا این مقطع احتمال پیروزی آقای رئیسی بالاست. دوازده سال از آن زمان گذشته است و از 84 حکم این قانون تنها 11 حکم اجرا شده است. نقدهای احمدینژاد به دیپلماسی رئیسی ، ظاهرسازی است یا واقعی؟ نقدهای احمدینژاد به دیپلماسی رئیسی، ظاهرسازی است یا واقعی؟ پس مسکن مکانی جمعی است برای یک مسلمان، و یک مکان مقدس است چرا که در آن عبادت، تعلیم و تربیت و محبت والدین به فرزندان و فرزندان به والدین شکل می گیرد. لذا منصرف شدم. کاش برای هر کس که در اقتصاد اظهار نظر میکند، یک امتحانی به همین سادگی میگذاشتیم که عند الامتحان یکرم المرء أو یهان! عصرایران؛مصطفی داننده- «اگر در روند مذاکرات به مرحله ای برسیم که رسیدن به یک توافق خوب با تضمین بالا لازمه اش این باشد که سطحی از گفتوگوها را با آمریکایی ها داشته باشیم این را هم نادیده نخواهیم گرفت.» جمله فوق متعلق به امیرعبداللهیان وزیر خارجه دولت سیزدهم است. ماه رمضان همواره ماه خیر و برکت و ماه تقرب مردم به خداوند بوده است و در ماه رمضان امسال بر اساس آنچه من شنیدم بسیاری از مردم در دعاهایشان و در شبهای قدر برای گروه مذاکرهکننده و دستیابی به یک توافق خوب دعا کردند.

در سال ۲۰۲۰ تحریمهای تسلیحاتی ایران بر اساس برجام در سازمان ملل لغو شد اما آمریکا آن را نپذیرفت و ادعا کرد جلوی تبادلات نظامی ایران را میگیرد. آمار کرونا در ایران بنابر اعلام وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز ۵ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۹ هزار و ۳۷۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۳۲ نفر از آنها بستری شدند. رئیسی ۱۴۰۰ با رئیسی قبلی فرق دارد و این ایده که ایشان در انتخابات ضربه فنی میشود واقعیت ندارد. انتخابات به هر شکلی باشد دیگر هیچ تندرویی روی قدرت نخواهد دید. ظریف افزود: اگر آمریکا از برجام خارج شود پیام خوبی به جامعه بینالمللی مخابره نمیکند و اگر تصمیم آنها این است، ایران گزینههای خود را بر روی میز دارد و این گزینهها به هیچ وجه محدود نیستند و من فکر نمیکنم این گزینهها برای آمریکا خوشایند باشد. علت تاخیر امام خمینی برای ورود به کشور در ۵ بهمن چه بود؟ به گزارش همشهریآنلاین به نقل از جماران، امام خمینی (س) در پنجم بهمن ماه سال ۵۷ در پیامی خطاب به ملت ایران از علت به تعویق افتادن بازگشت خود به کشور گفتند.