زندگینامه وزیر امور خارجه

چون شعار اول آمریکا در دوره دونالد ترامپ سبب شده بود که این روابط به سستی و شکنندگی برسد. قرار است جهت رفع سوالات مهاجرین محترم افغانستان مقیم جمهوری اسلامی ایران، جناب عبدالغفور لیوال سفیر و نمایند فوق العاده رئیس جمهور در هفته آینده گزارش فعالیت های این سفارت را در ایام کرونا خدمت تعداد از نمایندگان مهاجرین محترم افغان مقیم جمهوری اسلامی ایران ارائه نمایند. وی فعالیت خود را از سال ۱۳۶۰ در سپاه پاسداران آغاز کرد و در طول جنگ ایران و عراق از اعضای این نهاد بود.

  • میکزیکو: سفارت کانادا در مکزیکوسیتی
  • جوزف بُو بایدن
  • بیمه پارسیان
  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۶۶۴۰۲۲۸۴
  • آدرس وزارت خانه در تهران : خ ملاصدرا بن بست صدر – واحد ۷
  • شماره تلفن در دسترس ، جهت هماهنگی و پیگیری

رییس جمهور امریکا گفت که هزینه حضور یک هفته نیروهای این کشور در افغانستان نزدیک به یک میلیارد دالر بود و هیچ امکان حل مسالمتآمیز وجود نداشت. البته جدای از این درآمدزایی هنگفت ترامپ قصد رساندن صدایش به دیگران را هم دارد اما بعید است بتواند اثرگذاری پیشین خود در شبکههای اجتماعی را تکرار کند یا حتی به آن نزدیک شود.

در هنگام خروج امریکا از افغانستان، یک حمله انتحاری از سوی داعش در میدان هوایی کابل اجرا شد که در اثر آن نزدیک به ۲۰۰ غیرنظامی افغان و ۱۳ سرباز امریکایی کشته شدند. پس از این تماس، کاخ سفید بیانیهای منتشر کرد که بر روی تعهد بایدن در حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان متمرکز شده بود و این که دولت در تلاش برای متقاعد کردن کنگره به منظور ارائه کمکهای مالی به افغانستان است.

جو بایدن، رییس جمهور امریکا، بار دیگر از خروج نیروهای این کشور از افغانستان دفاع کرد و گفت که پس از ۲۰ سال حضور این کشور در افغانستان هیچ راهی آسانی برای خروج وجود نداشت. رئیس جمهور آمریکا در این گفتگو همچنین به غنی توصیه کرد از افغانهای قدرتمند در ارتباط با راهبرد نظامی در آینده کمک بگیرد، و سپس یک “مبارز” را مسئول این تلاش کند، واژهای که به ژنرال بسم الله خان محمدی وزیر دفاع افغانستان اشاره دارد.

سخنان رئیسجمهوری ایالات متحده در حالی بیان شد که وی پیش از این احتمال اعزام نظامیان کشورش به اوکراین برای دفاع از این کشور در مقابل حمله احتمالی روسیه را رد کرده بود. ایالات متحده از تاریخ درس نگرفت، بنابراین شکست اخلاقی خود در ویتنام و جاهای دیگر را در افغانستان تکرار کرد. کروز و سایر جمهوری خواهان به طور مداوم از مدیریت بایدن در بحران مرزهای جنوبی ایالات متحده در بحبوحه افزایش بازداشت مهاجران انتقاد کردهاند.

از آن زمان به بعد، دهها هزار تن از مردم مستأصل افغان از این کشور فرار کردند و طی عملیات تخلیه مملو از آشوب توسط ارتش آمریکا, ۱۳ سرباز آمریکایی و تعداد زیادی از غیرنظامیان افغان در یک حمله انتحاری در فرودگاه کابل کشته شدند. پس از لغو ممنوعیت هدف قرار دادن ساختمانهای مسکونی و دیگر تاسیسات، در دوران ترامپ، بدترین حملات هوایی صورت گرفت و نسبت تلفات غیرنظامیان بین ۴۰ تا ۴۵ درصد افزایش یافت.

بر اساس برجام، ایران مجاز به غنیسازی در راکتور آب سنگین اراک نیست، اما حدود 1044 سانتریفیوژ از نوع IR1 به منظور غنیسازی در اختیار دارد و دستکم 1057 سانتریفیوژ دیگر نیز در این سایت نصب کرده است. ایران بر خلاف تعهدات برجامی، فعالیتهای غیرمجاز توسعه و تحقیقات را از سر گرفته است.

با حرمت فراوان به نظریات دوستان عــــــــــــــــــــــــــرض میکنم : که زلمی رسول یک فرد ویا یک انسان است هیچ کار خلاف را انجام داده نمیتواند بلکه خود یک مامور است وبخاطر کار خوب گماشته شده است اگر خدمت کرد نام نیک کمائی میکند واگر خیانت کرد هم تاریخ شاهد آن خواهد بود.

قابل توجه افرادی که با ویزای شنگن وارده محدوده شنگن میشوند، این افراد مطلع باشند که از تاریخ 11 اکتبر در مرزی که وارد شنگن شوند برای دفعه دوم انگشت نگاری میشود تا اطلاعات آنها با اطلاعات ثبتت شده در سیستم مطابقت داده شود. به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «تد کروز»، سناتور جمهوری خواه کنگره آمریکا با اشاره به احتمال استیضاح «جو بایدن»، رئیس جمهور این کشور گفت: جمهوریخواهان در صورت پیروزی در مجلس نمایندگان، دلایل متعددی برای بررسی استیضاح بایدن اختیار دارند.

رئيس جمهوری روسیه در دیدار با ابراهیم رئيسی تاکید کرده که دو کشور همکاری بسیار نزدیکی در سطح جهانی با یکدیگر دارند و به همکاریهای تهران و مسکو در سوریه اشاره کرده و حمایت از دولت بشار اسد را «غلبه بر تهدیدهای توام با ترورسیم بینالمللی در سوریه» نامید.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما خبرگزاری رویترز گزارش داد آنها درباره کمکهای نظامی، راهبرد سیاسی و تاکتیکهای مرتبط با پیام رسانی با یکدیگر گفتگو کردند,، اما به نظر نمیرسید بایدن و اشرف غنی از خطر فوری ناشی از سقوط افغانستان و افتادن آن به دست این شورشیان اطلاع داشته یا خود را برای آن آماده کرده باشند. بر اساس این گزارش، بایدن و اشرف غنی در روز ۲۳ ماه ژوئیه به مدت ۱۴ دقیقه با یکدیگر گفتگو کردند.

سخنگوی سفارت خانه پاکستان در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفت: “بدیهی است افسانه عبور جنگجویان طالبان از پاکستان متأسفانه یک بهانه و یک تفکر مطرح شده از سوی آقای اشرف غنی برای توجیه شکست خود در رهبری و حکومت داری است. ” رویترز تلاش کرد در ارتباط با این موضوع با کارکنان آقای غنی تماس بگیرد، اما در این کار موفق نشد. در روز ۱۵ ماه اوت، اشرف غنی از کاخ ریاست جمهوری افغانستان فرار کرد و طالبان وارد کابل -پایتخت افغانستان- شد.

طالبان در ۱۵ همین ماه کنترل ارگ ریاست جمهوری را به دست گرفتند و محمداشرف غنی، رییس دولت تحت حمایت امریکا از کشور فرار کرد. آقای بایدن که این اظهارات را در یک نشست خبری به مناسبت یک سالگی ریاست جمهوریاش به زبان میآورد همچنین در ادامه افزود: «گروه کشورهایی که همراه ما مذاکره میکنند هم در این موضوع با ما همنظر هستند.

وی با طعنه زدن و تمسخر کردن چرت زدن بایدن در دیدار با نخستوزیر رژیم صهیونیستی در پاسخ به این سوال گفت: «من شنیدم..من شنیدم که بایدن بسیار به حرفهای بنت توجه میکرد. در همین حال، ابراهیم رئيسی، که روز چهارشنبه وارد مسکو شده بود، در دیدار با ولادیمیر پوتین به همتای خود روس خود تاکید کرده که تهران در تلاش برای رفع تحریمها است و در عین حال ابراز امیدواری کرده که مذاکراتی که در وین برگزار میشود به برداشته شدن تحریمها منجر شود.

رییس جمهور امریکا اما نسبت به قربانیانی که در هنگام خروج امریکا از افغانستان جان باختند، ابراز همدردی کرد. او از باخت به جو بایدن مطمئن بود و ناامیدتر شده بود و پاول و خدمه او مایل بودند به دروغ بزرگ مبنی بر تلاش برای لغو انتخابات تقلبی ادامه دهند. توصیه میشود برای پر کردن این فرمها از یک کارشناس کمک بگیرید تا اشکالی در آنها به وجود نیاید.

ترامپ سال 1982 این عمارت را خریداری کرد اما در سال 1991 این عمارت را به همسر اولش واگذار کرد. روسیه این ادعا را رد کرده اما خواستار تضمینهای امنیتی از سوی غرب شده است.

محتوای این مکالمه توسط یک منبع که خواست نامش فاش نشود در اختیار خبرگزاری رویترز قرار گرفت، زیرا او اجازه انجام این کار را نداشت. بیایید دست به کار شویم.

او در این بیانیه اعلام کرد به منظور جلوگیری از خونریزی از افغانستان فرار کرده است. به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، بنیامین نتانیاهو نخستوزیر سابق رژیم صهیونیستی و رهبر حزب «لیکود» در اظهاراتی چرت زدن رئیسجمهور آمریکا در دیدار با نخستوزیر کنونی این رژیم را مسخره کرد. آقای رئيسی که به نظر میرسد بدون مراسم استقبال رسمی از سوی مقامهای روس وارد مسکو شده همچنین در دیدار با پوتین همچنین اظهار داشته که تهدید به اعمال تحریم مانع پیشرفت ایران نخواهد شد.