راه اندازی خط تولید تسلا در ایران محتمل است؟

بنابراین افرادی که به طور کامل فلج هستند، قادر به راه رفتن مجدد خواهند بود. او با تاسیس و راه اندازی شرکت لورئال که در زمینه لوازم آرایشی فعالیت میکند. نخستین پرسشی که به ذهن خطور میکند این است که جف بزوس با دارایی عظیم خود چه خواهد کرد؟ کارلوس اسلیم هلو که ثروتمندترین مرد مکزیک نیز می باشد، به همراه خانواده ی خود بزرگ ترین اپراتور موبایل در آمریکای جنوبی را از آن خود کرده است.

ناگفته نماند که قرارگیری چندین تلسکوپ فضایی عظیم میتواند اولین صورت فلکی مصنوعی را نیز ایجاد کند. در همان سال موشک فالکون ۱ این شرکت اولین موشک خصوصی لقب گرفت که ماهوارهای را در مدار زمین قرار داده است. آن هم با فاصلهای که کسی به باورش را نمیکرد! چارلز کوک در حال حاضر حدود 60 میلیارد دلار سرمایه دارد و 42 درصد از سهام شرکت صنایع کوک را هم در اختیار دارد.

شرکت خدمات مالی Credit Suisse فرصت خرید را مشاهده کرد و اکنون قیمت ۱۰۲۵ دلاری را در سهام تسلا دارد. بوگاتی شیرون ابرخودروی ۳ میلیون دلاری با طراحی خیرهکنندهی بدنه با انحناهای روان و چراغهای چشمکزن حس قدرت و ظرافت را بهیکباره به بیننده القا میکند. درسال ۲۰۰۷، برای ساخت این تلسکوپ بودجهی یک میلیارد دلاری درنظر گرفته شد؛ اما درحال حاضر مخارج ساخت و طراحی آن فراتر رفته است و پیشبینی میشود که ساخت نسخهی نهایی آن هزینهی ۱۰ میلیارد دلاری درپی داشته باشد.ازجمله موارد خاصی که در سازهی تلسکوپ فضایی جیمز وب وجود دارد میتوان به آینهی طلایی با طول بیشتراز ۷٫۵ متر اشاره کرد. در نتیجه این رشد، دارایی ۱۰ ثروتمند اول جهان به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار و همچنین دارایی ۲۰۰ ثروتمند جهان به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

ایلان ماسک تصمیم گرفت ۱۰ درصد از سهام خود را بفروشد. ایلان ماسک را میتوان از هدفمندترین مدیران روی کره زمین دانست. زیرا، در ساخت آنها میتوان از فناوری نسخهی اولیه استفاده کرد و هزینههای تحقیقاتی و آزمایشی از آنها کاسته میشود. از خصوصیات جزیرهی الیسون میتوان به آبوهوای بهتر آن نسبت به نوا اسکوشیا اشاره کرد؛ زیرا جزیرهای از منطقهی هاوایی است. او سال 2012 حدود 300 میلیون دلار برای خرید تقریبا تمام جزیره لانائی در هاوایی صرف کرد و سال 2018 از استارت آپ کشاورزی هیدروپونیک (آب کشت) پشتیبانی نمود. بد نیست بدانید که زمین گلف یادشده محل برگزاری مراسم عروسی بیل گیتس بود.درواقع جف بزوس میتواند جزیرهی شخصی لری الیسون را چندصد بار خریداری کند؛ زیرا قیمت آن ۳۰۰ میلیون دلار است؛ بنابراین نهتنها این جزیره بلکه او میتواند تمام جزیرههایی را که بیشتراز ۵۰ میلیون دلار قیمت دارند، به تصاحب خود درآورد.

بههرحال، اشتیاق و علاقهی جف بزوس به فضا برکسی پوشیده نیست و تأسیس Blue Origin نشانهی واضحی از گرایش او به فضا است. جف بزوس در تاریخ ۲ فوریهی ۲۰۲۱ مصادف با ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ اعلام کرد که از جایگاه مدیرعامل شرکت آمازون کنارهگیری میکند و تمایل دارد بهدنبال دیگر اهداف و آرزوهای خود برود که شامل پیشبرد برنامههای صندوقهای خیریهی Day ۱ Fund و Bezos Earth Fund و ازسویی دیگر شرکت خصوصی صنایع هوافضای Blue Origin و روزنامهی واشنگتن پست میشود.

پیشرانهی این ابرخودرو ۱۵۰۰ اسببخار قدرت تولید میکند. درآمد حاصل از فروش این شرکتها ۱۱۵ میلیارد دلار است و حیطهی فعالیت آنها از تولید کود تا فنجانهای کاغذی، آسفالت، بیودیزل و … درنهایت، مأموران حفاظتی درسال ۲۰۱۷ توانستند یک آپارتمان کوچک با مبلغ ماهانه ۳۰۰۰ دلار اجاره کنند.اگر بزوس بخواهد به مأمورهای مخفی کمک کند میتواند محل استراحت آنها را برای ۵ میلیون سال اجاره کند! ناگفته نماند که ۱۰۰ میلیون دلار از پولهای بزوس را کنار گذاشتیم که بتواند زندگی راحتی داشته باشد و باقی دارایی او را خرج میکنیم. ایلان ماسک ۷۰۰ میلیون دلار دیگر از سهام تسلا را فروخت که بررسیهای قانونی پس از نظرسنجی سهام توییتر را به دنبال داشت. این اثر هنری مدرن ۱۰۰ میلیون دلار قیمت دارد. در حال حاضر ۴۹ فرد با ثروت بالای ۲۰ میلیارد دلار در جهان وجود دارند و برای قرار گرفتن در بین ۱۰۰ فرد ثروتمند جهان باید دست کم ۱۴ میلیارد دلار ثروت داشت.

جالب است بدانید سرمایه او در طی یک سال حدود 5/30 میلیارد دلار رشد کرد به گونه ای که این مرد فرانسوی با سرمایه ای حدود 72 میلیارد دلار موفق شده است به جایگاه چهارم ثروتمندترین افراد جهان سال 2018 دست پیدا کند. اما ماسک همانطور که به سرعت ثروتمندان دیگر را کنار زد تا به جایگاه نخست برسد، به همان سرعت نیز این جایگاه را از دست داد و به بزوس واگذار کرد. وی همچنین 60 درصد از سهام هلدینگ ایندیتکس را نیز در اختیار دارد. از آن که بگذریم ایلان ماسک یک مخترع تمام عیار بود، از ساختن بازی کامپیوتری خود در سن 12 سالگی گرفته، تا مدیریت و طراحی خودروهای فضایی تسلا که جهانیان را متحیر کرد.

همانطور که ماسک توضیح میدهد، “بسیار مهم است که یک حلقه بازخورد داشته باشیم، جایی که شما دائماً در مورد آنچه انجام دادهاید و اینکه چگونه میتوانید آن را بهتر انجام دهید فکر میکنید. آمانسیو اورتگا همین طور بخشی از ثروت و سرمایه ی خود را در قسمت املاک شهرهای بزرگ دنیا مثل شیکاگو، نیویورک، مادرید، میامی، بارسلونا و لندن سرمایه گذاری نموده است. آمانسیو اورتگا را بیشتر به خاطر تاسیس برندپوشاک زارا می شناسند. الیس والتون به جواهرات علاقه ی زیادی دارد به همین خاطر در سال 2011 در ایالت آرکانزاس زادگاه خود، موزه ی کریستال بریج را تاسیس کرد و لازم به ذکر است که مجموعه ی هنری شخصی او بالغ بر صدها میلیارد دلار ارزش دارد. تقریبا هر میلیونری میتواند جزیرهی شخصی خریداری کند. جزیرههای مختلف با قیمتهای متفاوتی وجود دارند؛ برای مثال، جزیرهای در نوا اسکوشیای کانادا با قیمت ۶۵۰۰۰ دلار آمادهی فروش است؛ اما، جزیرهی لری الیسون گزینهی خاصی بهشمار میرود، موسس شرکت اوراکل، مالکیت ۹۸ درصد از این جزیره را دراختیار دارد.

جرد کوشنر و ایوانکا ترامپ، داماد و دختر رئیس جمهور پیشین ایالات متحدهی آمریکا تحت محافظت و مراقبت سرویس مخفی این کشور قرار دارند؛ اما براساس گزارش واشنگتن پست، این زوج به مأمورهای سرویس مخفی اجازهی استفاده از امکانات خانهی خود را نمیدهند (البته این ادعا از سوی مشاوران ترامپ رد شده است). گروه اقتصادی: با توجه به جدیدترین گزارش نشریهی فوربس، جف بزوس دوباره موفق به کنار زدن ایلان ماسک شده و در رتبهی نخست ثروتمندان جهان قرار گرفته است. بر اساس دادههای لحظهای مجله «فوربز»، دارایی خالص ماسک به دلیل کاهش ارزش سهام تسلا و مبادله آن به قیمت ۷۹۶.۲۲ دلار، ۳.۹ میلیارد دلار کاهش پیدا کرد که افت بیش از ۲.۴ درصدی را نشان میدهد.

  • شغل رئیس، L’Oreal
  • عضو هیئت مدیره
  • ثروت: ۶۸ میلیارد دلار
  • رئیس بانک آروست
  • منبع درآمد: شرکت برکشایر هاتاوی
  • وارن بافت (Warren Buffett)

اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، به دلیل توییتهای ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در خصوص داراییهای بیتکوین این شرکت خودروسازی، که باعث شد سرمایهگذاران در ابتدا اقدام به فروش و سپس خرید این ارز دیجیتال کنند، قیمت بیتکوین پس از عبور از پایینترین حد خود در سه ماه گذشته، بار دیگر اندکی افزایش یافت. و به همین دلیل و به جرم پولشویی و فساد مالی چند ماه پیش او را بازداشت کردند که البته پس از چندی آزاد شد.