دیجیتال مارکتینگ چیست؟

از زمانی که گوگل ویدئو تبدیل یه یوتیوب شد، کارامدی تبلیغ های تلویزیونی با افت چشمگیری رو به رو شده است. مطمئنا یک کانال یوتیوب تخصصی درباره بازی های کامپیوتری با چند صد هزار نفر دنبال کننده، می تواند مکان بهتری برای تبلیغات یک بازی، نسبت به پر بیننده ترین برنامه های تلوزیونی اما نامرتبط با بازی ها باشد. محتواسازی و بازاریابی دیجیتال امروزه به قدری رایج اند که مشتریان از آن ها به عنوان راهی برای آگاه شدن از برند استفاده می کنند.

بازاریابی دیجیتال اهمیت فوقالعادهای در کسبوکارها و میان افراد دارد که دانستن آنها شما را برای انجام فعالیتهای روزانه کمک میکند. اما به خدمت گرفتن بعضی از روش های آفلاین می تواند در کنار سایر روش های بازریابی آنلاین، کمک زیادی به ایجاد تنوع در دیجیتال مارکتینگ کند. به همین دلیل همیشه خدمات شرکت دیجیتال مارکتینگ میتواند کمک بزرگی کند. مثلا اسنپ، دیوار یا دیجی کالا که هر یک به نوبه خود کارآفرینی بزرگی محسوب میشوند. جزء هر دسته که قرار بگیرید، یک اصل برای هر دوی شما و حتی افراد قدیمی در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد و آن هم این است که، بازاریابی دیجیتال به طور مداوم در حال پیشرفت است و شما باید خود را مداوم در مورد آن به روز نگه دارید.

افزونه Yoast یک ابزار بازاریابی آنلاین عالی جهت بهینه سازی محتوا سایت خود برای موتورهای جستجو است. در گذشته موزیسین های تازه وارد با کپی کردن موسیقی های خود در قالب یک CD در تعداد زیاد، آن ها را بین دوستان خود پخش می کردند. بنابراین وقت خود را با QR ها تلف نکرده و پول و زمان خود را در جاهای بهتری صرف کنید. 40% هزینه تبلیغات رادیویی در آمریکا صرف می شود.

بعضی از شبکه های رادیویی دنیا همچنان سود زیادی را کسب می کنند. پس چرا با اینکه تبلیغات تلویزیونی در کشورهای توسعه یافته مانند آمریکا ارزش زیادی ندارند، اما هنوز آمریکایی ها به طور متوسط روزانه چهار ساعت به تماشای تلویزیون می پردازند؟ از آنجا که رادیو به خوبی در قالب اینترنت جای گرفته است، به همین دلیل به اندازه تلویزیون نتوانسته مورد توجه قرار گیرد. در روش سنتی دیجبتال مارکتینگ، تبلیغات توسط دستگاه های مانند رادیو، تلویزیون و یا بیلبوردهای تبلیغاتی انجام می شود، اما این روزها روش گسترده تر و موثری تری از دیجیتال مارکتینگ در بستر وب انجام می شود.

تحقیقات نشان می دهد که یک بازاریاب می تواند از طریق تلفن روزانه 52 تماس تلفنی انجام داده و از این طریق سه مشتری برای خود ایجاد کند. را از طریق این نرمافزارها و بصورت اتوماسیون انجام میدهند. همه افراد تمایل دارند ویدئوهای زنده را در شبکه ای با دسترسی آسان مثل اینستاگرام ببینند . همه کسب و کارها برای موفقیت در دنیای امروز باید وارد این فضا شوند. همه ما منتظر بودیم که ابتدا CD الحاقی آن را در دستگاه پخش کننده خود قرار داده و محتوای موجود در آن را مشاهده کنیم.

البته هنوز رادیوهای سنتی نیز علاقه مندان خاص خود را دارند. فرادرس غنیترین مجموعه آموزشی به زبان فارسی است که میتوانید در آن آموزشهای دانشگاهی و غیردانشگاهی مختلفی را بیابید. در حالت کلی این نوع بازاریابی رو به مرگ است و احتمالا در سال های نه چندان دور صحبتی از این گونه تبلیغ ها نخواهد بود.