در سدهٔ چهارم پ

به خود آقای روحانی هم این را گفتم که حداقل باید دو یا سه زن وزیر در کابینه باشد. البته محمد رضا باهنر هم در سخنانی که در رسانههای عمومی منتشر شد در این خصوص به جلسه روسای قوه مقننه و مجریه در محضر رهبر انقلاب اشاره کرد و افزود: احمدی نژاد و لاریجانی قبل جلسه ای دو ساعته در محضر رهبر انقلاب برگزار کردند که البته بخشی از این جلسه تلخ و دلگیرکننده بود اما رئیس جمهور در موضوع تفسیر شورای نگهبان در مورد ادغام وزارتخانهها اشکالاتی را وارد کردند و رهبر معظم انقلاب فرموده بودند که تفسیر شورای نگهبان حرف آخر است و همه موظف به اجرای آن هستند.

به گزارش سیانبیسی، خانواده آلن کروگر، رئیس شورای مشاوران اقتصادی دولت باراک اوباما، رئیسجمهور پیشین آمریکا در بیانیهای ضمن ابراز تأثر، از خودکشی وی در آخر هفته گذشته خبر دادند.

فصل هشتم این کتاب به ماجرای تماس تلفنی روحانی و «باراک اوباما» رئیسجمهور وقت آمریکا پرداخته و از آن به عنوان «تلفن امید» یاد کرده است. البته نه وقت و نه ظرفیت جلسه اجازه نمیدهد که انسان در این زمینه وارد بشود؛ لیکن فیالجمله دوستان توجه داشته باشند که کار فرهنگ، کار بسیار مهمی است؛ با ملاحظهی جهتگیریهای انقلابی و اسلامی.

ظاهرا وی نخواست یا نتوانست بیش از این به مساله بپردازد و موضوع را رها کرد، اما سوال مهمی است که باید در فضای تخصصی آماری مورد بحث و بررسی قرار گیرد؛ زیرا آمارهای رسمی دولتهای کارگزاران، اصلاحات و اعتدال را در آمارهای رسمی موفق نشان میدهد در حالی که قراین موازی را نمیتوان به عنوان شاهد موفقیت مشاهده کرد.

در دوره قاجار قدرت های بزرگ مثل روسیه، انگلیس و فرانسه با نفوذ بین کارگزاران حکومتی به طرق مختلف در سیاستگذاری و جذب انها نقش مهمی ایفاء می کردند.انعقاد قراردادهای ننگین با دول اروپایی در این دوره یکی از سرشکستگی های ایرانیان می باشد.این دوره تاریخی (خصوصاً عصر ناصرالدین شاه قاجار) را عصر امتیازات نامگذاری کرده اند.

از نظر من اصلاحطلبان دو لیست، یکی لیست مشترک حامیان دولت و دیگری لیست جداگانهای خواهند داشت. ثالثا اجرای طرح سهمیه بندی بنزین دوباره افزایش قیمت رو به همراه داشت. دورانی که حزب حاکم، حزب کمونیست چکسلواکی قصد داشت با اصلاحات چهره ای انسانی از «سوسیالیسم» به نمایش بگذارد؛ «سوسیالیسمی در اختیار انسان».

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرمهم، کیهان در سرمقاله امروز خود با اشاره به لزوم دقت در انتخاب استانداران نوشت:در دولت آقای احمدینژاد… این دولت در عرصه داخلی علیرغم خدمات بسیار، به دلیل بروز گرانیها بویژه در بخش مسکن و تغذیه مورد انتقاد قرار گرفته است. این نوع گفتارها و برخوردها فضای دولت و مجلس را تحت تاثیر قرار داد.

اپل شرکتی است که با به روزرسانی جدید سیستم عامل آی او اس، گزینههای بیشتری را برای حفظ حریم شخصی افراد در اختیار کاربران آیفون و آیپد قرار داد. با این افزایش بیست درصدی بودجه نظامی آنها چه صلحی را دنبال میکنند؟ مرد مومن انگار نمیدونی قیمت بنزین و مانند اون طبق مصوبه مجلس و دولت قبل باید افزایش پیدا کنه و این در اختیار دولت نیست که جلوی گرونی اون رو بگیره.

طبیعتاً وزیری که هزار میلیارد تومان سرمایه و 36 شرکت دارد، راهبه درون کلیسا نیست که بخواهد همه فکر و ذکرش را صرف کار کند. رسانهها و مقامهای کشورهای غربی در روزهای گذشته روسیه را به اعزام نزدیک به ۱۰۰ هزار نیرو به مرز با اوکراین متهم کرده و مدعی شدهاند ممکن است روسیه در آینده نزدیک قصد حمله به اوکراین داشته باشد.

حتی در زمان حیات آقای مهدوی کنی سه کاندیدای ریاست جمهوری یعنی قالیباف، جلیلی و ولایتی قول همکاری با یکدیگر دادند اما در نهایت اتفاقات دیگری افتاد یا در انتخابات مجلس نهم اصولگرایان چند لیست دادند. برهم صالح، رئیس جمهور عراق پنجشنبه پس از تائید نتیجه انتخابات پارلمانی عراق از سوی دادگاه فدرال این کشور، فرمان تشکیل جلسه پارلمان جدید تا ۹ ژانویه ۲۰۲۲ (۱۹ دی) را صادر کرد.بنا بر اعلام رسمی، جلسه افتتاحیه پارلمان جدید عراق بر خلاف دورههای گذشته اینبار بدون حضور هیئتهای دیپلماسی داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

قدرت ملی ماهیت ایستا ندارد و بهگونهی اجتنابناپذیری خود را در حوزههای مختلف جغرافیایی و سیاست خارجی کشورها منعکس میسازد. نامید. سرویس سیاست مشرق – روزانه میتوان از لابهلای گزارشها و عناوین خبری رسانههای مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابلتوجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که میتواند برای مخاطبین قابلاستفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه “ویژههای مشرق” نکات و تأملات قابلاستخراج از رسانهها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژههای مشرق» همراه شوید.

بر این اساس تلاش میشود تا با رویکرد تحلیلی – توصیفی و با بهرهگیری از مفروضات نظریه واقعگرایی سیاسی دلیل تغییر جهتگیری آمریکا از خاورمیانه و توجه بیشتر به خاور دور را بررسی کنیم. گسترش اعتیاد – گسترش فساداداری – سن بالای ازدواج – ضعف عملکرد بانکها – استاندارد نبودن راهها – مشکل مسکن – فرسودگی ساختمانها – جبران عقب ماندگی مناطق محروم – اسراف در مصرف سوخت اگر بخواهیم حل این مشکلات را از زاویه مثبت بنگریم باید گفت انتظار جدی دیگر از رئیس جمهور، تلاش برای تحقق سند چشمانداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران است که پس از کارهای فراوان کارشناسی توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تهیه شده و توسط مفام معظم رهبری ابلاغ گردیده است.

به گفته این منبع، دفتر بنت در تلاش برای هماهنگی یک تماس تلفنی بین نخستوزیر این رژیم و رئیسجمهوری آمریکا بوده اما کاخ سفید از گفتوگو درباره پرونده ایران با نخستوزیر اسرائیل خودداری کرده و به این درخواست پاسخ نداده است.

اما ارتباط «افزایش 4900 درصدی حجم پول و افزایش 750 درصدی نرخ ارز، با تناقض رشد اقتصادی یک درصدی»، با «رشد بیش از 10 درصدی زیربخش های اقتصادی کشور»، چیست؟ همچنین جامعه مدرسين حوزه علميه از هاشمي حمايت کرد ولي حمايتي مشروط و منتهي به اما و اگرها. این شعار مطرح شد و ذهنها را به خودش متوجه کرد.

م، اسکندر مقدونی این امپراتوری را پایان داد و ایران به بخشی از ممالک هلنیستی تبدیل شد. معطوف شد. بررسی تحولات و وقایع پس از 11 سپتامبر به خوبی ماهیت تهاجمی راهبرد کلان ایالات متحده را در قالب اشغال نظامی افغانستان و عراق ثابت می کند.

مقوله پیشرفت در بخش اقتصاد را انتخاب کردیم که باید مصادیق آن محاسبه و بررسی شود و ابعاد آن به سمع و نظر مخاطبان برسد. شاید در میزان موفقیت دولت شرایط مالی کشور نیز قابل بررسی باشد، ولی با این وجود خیلی از دولتیها سرمایهدار هستند. حفظ و فراهمسازی امنیت کشورهای عضو، مبارزه با تروریسم و جنایات سازمانیافته، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و جنگافزار و جابجایی آن در منطقه، مبارزه با تندروی و جدایی طلبی و ایجاد پایگاه رزمی در برخی کشورهای عضو با هدف افزایش امنیت اعضا.

2.استقلال از قدرت های برون مرزی: هدف اصلی ملی گرایان استقلال ایران بود مصدق راه پیشرفت ایران را کسب استقلال می دانست در سایه استقلال می توان همه چیز را تحصیل کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، الکساندر فدولوف نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد UNODC پیش از ظهر امروز چهارشنبه (۱۷ آذرماه) با حضور در سازمان بازرسی کل کشور با دکتر خدائیان دیدار و گفتوگو کرد.