جدیدترین لیست وزرای دولت رئیسی – سایت تیتربرتر

بین الملل تابناک: رییسجمهور کشورمان که به دعوت همتای روس خود به مسکو سفر کرده است، با ولادیمیر پوتین دیدار و گفتگو کرد. احمدی نژاد گفت : واقعا شرایط من اقتضاء نمی کند که حتما و دائما به سینما بروم، اما در جریان روند امور هستم. وی کنار گذاشتن مردم از صحنه تصمیم گیری را دومین تلاش دشمنان برای سیطره بر ایران دانست و افزود: وقتی هویت آسیب ببیند و مردم از صحنه تصمیم گیری کنار گذاشته شوند، اقتدار ملی از بین می رود ، وحدت ملت و بسیج عمومی برای صیانت از استقلال و تمامیت کشور آسیب می بیند و راه سلطه گران برای تضعیف و تجزیه کشور هموار شده یا امتیازات بزرگ به بیگانه داده خواهد شد و این همان چیزی است که در دوره معاصر بارها شاهدش بوده ایم. زمانی که جو بایدن ۱۰ ساله بود، خانواده اش به علت مشکلات مالی، ناچار شدند، برای چند سال در خانه جد مادری جوزف در دلاوار سکونت گزیدند، به این ترتیب جو بایدن دوره دبیرستانش را در این شهر به پایان رساند.

دکتر احمدی نژاد به جدا شدن 17 شهر بزرگ از ایران در جنگ های روسیه علیه کشورمان اشاره کرد و افزود: علاوه بر زیاده طلبی روسیه و میل تاریخی او برای تسلط بر ایران، شیوه زمامداری قاجاریه و جدایی آنان از متن مردم و کنار زدن ملت، از عوامل اصلی وقوع این اتفاق تلخ بوده است. وی بخش مهمی از فرهنگ و تمدن جهانی را مرهون مجاهدتهای ملت ایران دانست و با تاکید بر نقش برجسته و پرافتخار ملت ایران در پرورش دانشمندان بزرگ و پایه گذاری علم و دانش در جهان افزود: صرفنظر از مشکلات ناشی از فساد حاکمان در مقاطعی محدود، بیش از هزار سال مدیریت ایرانیان بر بخش وسیعی از جهان، الگویی درخشان از مدیریت انسانی را به نمایش گذاشته که همواره مورد توجه و احترام دیگر ملت ها بوده است. احمدینژاد در پاسخ به سوال پرسید: «قانون داریم برای ممنوعیت خوانندگی زنان؟ ما به دنبال ارتباط و همکاری با همه دنیا بر اساس احترام و عدالت هستیم و بر اساس تجربیات تاریخی خود اصرار داریم که حکومت باید متکی به مردم و تقویت اقتدار ملی باشد.

» مجری پاسخ داد مشکل فقهی داریم و احمدینژاد گفت: «پس قانون نیست». اين وضع ادامه داشت تا اينكه يك نفر به درخواست های كمك كشيش دهكده پاسخ داد. وی اقدام شاه بی کفایت قاجار و بیگانه با مردم در برگزاری جشن شکرگزاری به مناسبت جدا شدن بخش وسیعی از کشور در آسیای میانه و قفقاز را مورد استهزاء قرار داد و گفت: شاه قاجار کشور را ملک طلق خودش تلقی می کرد و جز حفظ حکومت، ماموریت دیگری در قبال مردم و کشور برای خود قائل نبود. در این دیدار خادم ملت ایران طی سخنانی این رویداد مهم و تاریخی را از یک سو بیانگر عظمت و وطن پرستی مردم آذربایجان و از سوی دیگر نشان دهنده خباثت دشمنان ملت ایران توصیف کرد و ضمن تجدید ارادت به ساحت مردمان غیور این دیار ، به تحلیل تاریخی برخی حوادث مهم تاریخ کشور و بویژه دوران معاصر پرداخت. محمدجواد ظریف مصاحبه با مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری در پایان دوران وزارتش به نقش روسیه در مذاکرات سال ۲۰۱۵ اشاره کرده بود. وی توجه دانشجویان، اساتید، صاحبنظران و عاشقان ایران و متدینین را به ضرورت هوشیاری در برابر توطئه ها و اجرای سیاست های شیطانی دشمن جلب کرد و گفت: متاسفانه گاهی اوقات این مباحث خطرناک و دشمن شاد کن و تضعیف کننده کیان کشور و ملت از برخی تریبون های رسمی شنیده می شود که آثار خسارت بار آن برجای خواهد ماند.

استاد دانشگاه علم و صنعت، از “انرژی” به عنوان بخش اصلی درامد روسیه و ابزار سیاسی این کشور در برابر اروپا یاد کرد و گفت: باید در نظر داشت که در رقابت انرژی میان روسیه و ایران، رتبه اول جهان از نظر مجموع ذخایر نفت و گاز، به ایران اختصاص دارد و این در حالی است که آرزوی تاریخی روس ها، رسیدن به آبهای گرم جنوب و تسلط بر منابع نفتی است و ایران کوتاهترین مسیر برای تحقق این هدف محسوب می شود، از این رو آنها هرگز از اقتدار ایران استقبال نکرده و نخواهند کرد. خادم ملت ایران تقسیم بندی شرق و غرب را دروغین و کاذب دانست و با تاکید بر ضرورت سنجش سیاست ها و عملکردها گفت: بحث ما ربطی به ملت های روس و انگلیس ندارد، بلکه هدف ما تقبیح سیاست های و عملکردهای حاکمان این کشورهاست که به دنبال سلطه بر جهان و استعمار و چپاول ملت ها بوده اند و در این حکومت ها حضور یافته اند.