جدال کهنه دو وزارتخانه بر سر پرونده ناتمامادغام – ایسنا

بر اساس “قرارداد وین” در مورد روابط سیاسی سفارت خانه ها، بایگانی، اسناد سفارت ها، و همچنین محل اقامت ماموران از مصونیت سیاسی برخوردار می باشند. سال ۲۰۱۰ در جریان تحریمهای اتحادیه اروپا، محمد مخبر نیز به بهانه ارتباط با برنامههای موشکی و هستهای ایران تحریم شد اما دو سال بعد نامش از فهرست تحریمشدگان اتحادیه اروپا حذف شد. البته 6 مردادماه بود که دفتر رئیس جمهور منتخب اعلام کرد پیش بینی می شود فهرست اعضای دولت سیزدهم پیش از پایان موعد مقرر قانونی، نهایی شود.

  • تاریخ پاسپورت کمتر از 10 سال نباشد
  • تایید اسناد صادر شده در ایران
  • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا به زبان انگلیسی
  • اصل و ترجمه شناسنامه
  • صدور انواع روادید (گردشگری، زیارتی، ورود و….)
  • نام وزارت خانه در تهران : سفارت روسیه
  • آشنایی با جیل بایدن بانوی اول کاخ سفید

او در کارنامه خود سمتهای دیگری چون مشاور رئیس جمهور و رئیس ستاد طرحهای ویژه دولت نهم، نماینده ویژه رئیس جمهور در کارگروه مسکن کشور و مشاور شهردار تهران، رئیس موسسه عمران استان اردبیل را دارد که حضور و نزدیکی او به احمدینژاد در همه این سمتها احساس میشود.

او دارای سوابقی همچون مسئول بهداری سپاه دزفول، حضور در جبهههای جنگ تحمیلی، معاون بازرگانی بنیاد مستضعفان، مدیرعامل مخابرات خوزستان و معاون استانداری خوزستان است و از سال ۱۳۸۶ نیز با حکم آیتالله سیدعلی خامنهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، ریاست ستاد اجرایی فرمان امام را برعهده داشته است. وی متولد سال ۱۳۴۰ است و حضور در درس خارج فقه رهبر معظم انقلاب و آیات عظام فاضل لنکرانی، مکارم شیرازی و مرحوم آیتالله حاج آقا مجتبی تهرانی، حضور و فعالیت در اطلاعات عملیات سپاه از سال ۱۳۵۹، فعالیت در وزارت اطلاعات با توجه به آشنایی با موضوعات اطلاعاتی و امنیتی، حضور در دفتر مقام معظم رهبری، ریاست مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه و رییس حراست آستان قدس رضوی از جمله سوابق اجرایی، مدیریتی و فعالیتهای وی میباشد.

توجه شود که مبالغ مذکور صرفا برای رزرو وقت پر شده سفارت آمریکا میباشد و مابقی هزینههای دریافت وقت سفارت آمریکا که شامل هزینه 160 دلار واریزی در سایت سفارت آمریکا برای فرم Ds-160 بوده به صورت جداگانه خواهد بود.

ایالات متحده به جای ارائه هر گونه جزئیات در مورد تحریم های احتمالی، همچنان به طور رمزآلود به برخی «تحریم های سخت» اشاره می کند که پوتین در صورت تهاجم با آن مواجه خواهد شد.

راه دیگر آن دریافت نوبت به صورت آنلاین است. محمد مخبر دارای مدرک دکتری در رشته حقوق بینالملل است. در این لیست نام «آنالنا بائربوک» وزیر پیشنهادی برای وزارت خارجه آلمان به چشم میخورد که از مخالفان پروژه گازرسانی روسیه به اروپاست. رشدی که امروزه نروژ را به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل کرده است.

همچنین مشخص شد که او از طبقه ۱۸ برجی در کامرانیه سقوط و فوت کرده است. احساسات ضد بایدن در میان جمهوریخواهان غالب است؛ ۸۷ درصد از رایدهندگان جمهوریخواه معتقدند بایدن باید راه را برای فرد دیگری باز کند، در مقایسه با آن، تنها هشت درصد امیدوارند که او دوباره نامزد انتخابات شود. محمد مخبر با حکم رهبر معظم انقلاب از سال ۱۳۸۶ ریاست ستاد اجرایی فرمان امام را برعهده داشته، دارای مدرک دکتری حقوق بینالملل است.

او از ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۷ معاون اطلاعات ستاد مشترک سپاه بود و در فاصلهٔ سالهای ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۶ فرماندهی نیروی قدس را برعهده داشت. در سال ۱۳۹۸ از سوی رئیس آستان قدس رضوی به عنوان مشاور عالی و رئیس حراست آستان قدس منصوب کرده بود. این دانشگاه که در دوران قبل از اسلام به وجود آمد و شهرت جهانی یافت و به شاهپور اول “پادشاه ساسانی”- منصوب بوده، از قرن چهارم تا دهم میلادی تداوم داشته است.

روز ۱۷ مرداد محمد مخبر به عنوان معاون اول رئیسی منصوب شد. در دولت خاتمی عبداللهیان در مذاکرات هستهای حضور داشت، در دولت احمدینژاد به عنوان سفیر در بحرین بود و حالا چند سالی است که مشاور وزیر امور خارجه محمد جواد ظریف است. این در حالی بود که سخنگوی کمیسیون بهداشت عیناللهی را فردی مناسب شایسته برای تصدی این سمت معرفی کرد. وزیر امور داخلی هنگ کنگ اعلام کرد: “امروز استعفای خود را به رئیس اجرایی تقدیم کردم و قصد دارم همین امروز این سمت را ترک کنم”.

شاید یکی از دلایل انتخاب بلینکن به سمت وزیر خارجه آمریکا تأکیدی است که دولت بایدن بر ضرورت همکاری با کشورهای اروپایی در زمینه برجام و گسترش دادن آن به سایر موضوعات محل اختلاف با ایران دارد. آنطور که باشگاه خبرنگاران جوان مینویسد، محرابیان در سال ۱۳۸۸ در دادگاه عمومی تهران با صدور حکمی بهدنبال شکایت فرزاد سلیمی از موسی مظلوم و محرابیان مبنی بر ثبت اختراع او توسط این دو نامبرده به نام خودشان، به تقلب در ثبت اختراع اتاق امن زلزله محکوم شد.

در جنبش من هم یا “me too” بسیاری از زنان جرأت یافتند از افراد قدرتمند و صاحب نامی که آنها را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده اند، شکایت کنند. تهران برای تاحدودی از فشار اقتصادی رها شود، احتمالا خواهان لغو هرچه سریعتر تحریم بانک مرکزی، خروج سپاه پاسداران از لیست گروههای تروریستی و کاهش یا لغو تحریمهای نفتی توسط دولت بایدن خواهد شد.

معمولاً در ۲۴ یا حداکثر ۴۸ ساعت پاسخ یادداشت را میدادند ولی یک هفته گذشت و پاسخی نیامد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به صلاحیت وزرای کابینه سیزدهم به تصدی عیسی زارعپور به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رای مثبت دادند. که در دولت عقب افتادشون ندارند اینها مردم افغانستان رو به دوران غارنشینی ماقبل تاریخ بشری می برند باید مردم فهیم خردمندان آزاده اندیشان عادلین مستضعفین افغانستان یکپارچه و متحد شوند و بر علیه این ابلهان جاهلهای دیکتاتورهای وحشیهای تروریستهای عقب افتاده طالبان امویان زورگویان وابسته به غربیها قیام کنند و یک دولت جمهوری اسلامی معتدل مردمی فراگیر مستقل آزاد تشکیل دهند با یک مجلس شورای اسلامی مردمی فراگیر متشکل از نمایندگان همه مردم از همه طوایف و قومیتهای مختلف از همه ادیان و مذاهب مختلف در افغانستان هر چه سرعتر تشکیل شود با یک قانون اساسی فراگیر ارزشی کامل و جامع حقوق بشرانه تا از مصائب و مشکلات نیم قرن گذشته اسفناک نجات بیایید نه از چاله و چاهی در بیایند و دوباره خودتان را بی افکنند در چله و چاه های عمیق تر وحشتناکتر بدتر .

نهایتا بار اداره کشور بر دوش منابع طبیعی (نفت)، منابع معدنی و محیطزیست افتاده است. در نهایت کابینه جدید میباید مورد تایید رئیس کشور قرار گیرد. تمام قدرت، انرژی، تعهد، اراده، و منابع بی بدیل کشور ما اکنون کاملاً بر آنچه که پیش رو داریم متمرکز خواهند بود، نه بر آنچه که پشت سر گذاشتیم.

پیش از این نام فرهاد رهبر یکی از نزدیکان رئیسی به عنوان معاون اول به گوش میرسید. محرابیان دارای مدرک مهندسی عمران از دانشگاه علم و صنعت و برای سالها از نزدیکان احمدی نژاد بوده است. او دانشآموخته کارشناسی مهندسی الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت و دکتری مطالعات استراتژیک از دانشگاه امام صادق است.