تفکیک، ادغام و طراحی وزارتخانههای جدید در ایران

سوئد یکی ار کشورهایی است که در ایران سفارت خانه دارد و به این ترتیب کلیه متقاضیان اخذ ویزا می توانند به راحتی برای اخذ ویزای شینگن این کشور اقدام کنند.

در آن هوای گرم و فضای آلوده، مردم ناچار بودند زبالهها را در بشکههای بسیار بزرگی که میخریدند و کنار در ورودی خانهها نصب میکردند بسوزانند. اوباما نظرش این بود که در یک نقطهای باید آنطور که لازم هست آن فشار را تبدیل به معامله کند. همین رفتار دور از ادب و کودکانه عراقیها سبب شد که من و خانوادهام در طول مدت اقامت در عراق نتوانیم بیش از سه بار به کربلا و نجف و یک بار به سامرا برویم.

جالبتر از همه، سنگاندازی در راه زیارت ما از کربلا و نجف و سامره بود. ای کاش زلمی رسول مخالف سایر اقوام نمیبود و کاش او از جمله هم اندیشان حزب بد نام و عقده ای افغان ملت نمیبود جناب زلمی رسول از جمله مشاورین خاص و قابل اعتماد ریس جمهور بودند که روزگار افغانستان به این حالت رسیده و فاصله میان دولت و مردم را اضافه نمودند، ایشان مسایل قومی را دامن زده و غیر پشتون ا را از راس ادارات دولتی بیرون نمودند.

مدل اشاعهي منطقهای مدعی است کشورها عمدتاً تحت تأثیر رفتارها (خطمشیها و برنامههای) کشورهایی قرار دارند که از حیث جغرافیایی به هم نزدیکاند. پس از بسته شدن قرارداد اجاره هم تا مدتها کلید خانه را به بهانههای مختلف تحویل نمیدادند چون میخواستند دستگاههای شنود و دوربینهای مخفی در گوشه و کنار آن بگذارند.

برای نمونه، در حالی که راهاندازی خط تلفن برای خانه دیپلماتها یک روزه انجام میگرفت، تا ماهها خانه کارمندان سفارت ایران را بیتلفن میگذاشتند، یا از تبدیل پلاک خودرو من خودداری میکردند تا بتوانند هر روز در خیابان جلوی آن را بگیرند. به گزارش نیک شو، گفته میشود ترامپ یک سال پس از ازدواج با ملانیا ترامپ، همسر کنونیاش، با استفانی کلیفورد که مشهور به “استورمی دانیلز” است، در یک مسابقه گلف دیدار و پس از آن روابط مخفی خود را با او آغاز کرده است.در گزارش روزنامه والاستریتژورنال همچنین آمده است که مایکل کوهن، وکیل ترامپ، یک ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پس از مذاکره و تفاهم با وکیل کلیفورد حقالسکوت ۱۳۰ هزار دلاری مورد نظر را پرداخت کرده است.

  1. کپی و اصل پاسپورت
  2. اسناد ملکی (در صورت وجود)
  3. تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۸۸۸۹۳۶۲۰
  4. مالزی: سفارت در پنانگ

روزنامه آمریکایی والاستریتژورنال به نقل از منابعی که نمیخواهند نامشان فاش شود، اعلام کرد وکیل ترامپ به هنرپیشه فیلم های مستهجن خانم استفانی کلیفورد، پیش از مبارزات انتخاباتی آمریکا در سال ۲۰۱۶ میلادی برای تعیین ریاست جمهوری این کشور، حقالسکوت داده است تا وی رابطه جنسی با ترامپ را علنی نکند. در مرحله دوم نیز یک سری سؤال برای بررسی پیشینه خانوادگی مطرح شده و در مرحله آخر با تحقیقات محلی تکمیل می شود.

در میانه راه جمعیت انبوهی را دیدیم که در پیادهرو جلو فروشگاهی از سر و کول هم بالا میرفتند. پایتخت عراق، تا سال ۱۳۶۲ که من در آنجا بودم، سیستم جمعآوری زباله نداشت.

از بهمن ۵۶ تا آذر ۵۷ سه رایزن در بغداد کار کردند: مأموریت اولی که موی سپید و سن و سالی داشت و کمتر پایش را به سفارت میگذاشت در اول سال ۵۷ پایان یافت؛ دومی که با سفیر بعدی باصطلاح آبش به یک جوی نمیرفت، پس از چند ماه تقاضای انتقال به مرکز کرد و سومی نیز حدود دو ماه پیش از انقلاب به بهانه مرخصی به تهران رفت و بازنگشت.

بیمه نامه مسافرتی تهیه شده باید تمامی هزینههای مرتبط با وضعیتهای اورژانسی پزشکی، درمانهای پزشکی در بیمارستان یا انتقال بیمار به کشور مبدا برای اقدامات پزشکی یا موارد فوتی را شامل شود.(E) اطلاعاتی که بر اساس آنها بتوان نسبت به قصد شما برای ترک کشورهای شنگن قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا اطمینان حاصل کرد.- رزو مسافرتی: بلیط هواپیما یا رزو بلیط هواپیما. عراقیها برای خرید یک اتومبیل کوچک لادای روسی که با نام «نصر» در مصر مونتاژ میشد ثبتنام میکردند و یکی دو سال بعد آن را تنها به رنگ سفید تحویل میگرفتند.

از این رو، میتوان استنباط کرد که ایران و آمریکا در حال حاضر میکوشند با ابزار دیپلماسی فشار و تهدید (coercive diplomacy) دیگری را وادار به برداشتن گام نخست کنند و درصورت عدم تمایل و آمادگی هیچ یک از طرفین، حداقل از این بازی جوجه و دوئل برجامی برای خواندن نیات آشکار و پنهان یکدیگر و آگاهی از امتیازاتی که طرف مقابل حاضر است برای تنشزدایی و ایجاد فضای مذاکره پیش از پیوستن به برجام به دیگری اعطا کند، بهره ببرند.

وزیر امور خارجه در پایان این سفر دو روزه، لحظاتی پیش، دوحه را به مقصد تهران ترک کرد. وقتی دسترسی ما به پول خودمان برای واکسن های نجات دهنده ممنوع است، آیا حتی ردپایی از اعتماد بین دو کشور وجود دارد؟ به ایشان گفتم آیا قبلاً در این باره قراری گذاشته شده بود؟ امروز ایران به سرعت در حال پیشروی در مسیر برنامه هسته ای خود است و هیچ چیز جز یک توافق عادلانه و رفع کامل تحریم های غرب به خصوص آمریکا نمی تواند این کشور را متوقف کند.

به هر حال کار از کار گذشته بود و چارهای جز ماندن نداشتم. پس از آن، این داستان بارها برای من هم پیش آمد. بالاخره ویلای بزرگ و نوسازی که کرایهاش تقریباً نیمی از حقوق ماهانهام را میبلعید اجاره کردم تا هم خودمان در آن آسایش داشته باشیم هم مهمانانی که فکر میکردیم از ایران خواهند آمد (چه خیال خامی!) .

وضع بهداشت و خدمات شهری هم در بغداد فاجعهآمیز بود، چه رسد به شهرهای دیگر. فراموش نمیکنم چند روز پس از ورود به بغداد با اتومبیل دوست و همکار بسیار عزیزم آقای منوچهر بیگدلی از سفارت عازم هتل بودیم. سفید بوده که آن را به یکی از لوکس ترین هتل های شهر تبدیل کرده است. از زندگی دور از خانواده در هتل خسته شده بودم و خانه مناسب و آبرومند هم حکم کیمیا را داشت.

سفارت در بغداد با آنکه یکی از بزرگترین و مهمترین سفارتهای ایران بود، به دلایل گوناگون، از بدی آب و هوا و کمبود امکانات رفاهی و فضای بسته و خفقانآور در بغداد گرفته تا گرفتاریهایی که همواره با عراقیها داشتیم، جذابیتی برای کارمندان وزارت امور خارجه نداشت و جز کسانی اندک شمار با سلیقه خاص، کمتر دیپلماتی داوطلب خدمت در آنجا میشد، چنان که خود من هم فقط به درخواست و اصرار آقای دکتر صدریه راهی آنجا شده بودم.

گفت شما هم با من به آلمان بیایید. عربی میانسال جلو ماشین بنز آقای بیگدلی را گرفت، از جیب لبادهاش دستهای اسکناس درشت در آورد و گفت قیمت امروز اتومبیلت هر چه هست از این پول بردار، هر چند سال هم در عراق هستی آن را سوار شود ولی هنگام رفتن آن را به من بده! کمتر از یک دقیقه بعد برگشت و گفت حدس بزن چه میفروختند، چکش!

رسم چنین بود که برای گرفتن مجوز سفر، یادداشتی به وزارت امور خارجه عراق میفرستادیم و تاریخ سفر را حداقل برای یک هفته بعد مشخص میکردیم و عراقیها قول داده بودند که پاسخ یادداشت را تا حداکثر دو روز بدهند، ولی یا یادداشت را بیپاسخ میگذاشتند یا آنقدر دیر پاسخ میدادند که تاریخ مورد نظر برای سفر گذشته باشد.