به همین ترتیب هم اعلام و خبرش منتشر شد

لازم است جناب کرزی افرادی را به عنوان وزیر معرفی کند که، در جهت منافع ملی و وحدت بین اقوام ومذاهب افغانستان نیز،تلاش کنند. ماده 113 – هر گاه هنگام بحث در بارة طرحها و لوایح، رئیس جمهور و معاونان او، وزیران و معاونان آنان و همچنین مخبرین کمیسیون های مربوطه لازم بدانند در موضوع مورد بحث با رعایت مواد طرح شده صحبت کنند، برابر مدت تعیین شده در آیین نامه به آنان اجازه داده خواهد شد.

ماده 116 – گزارش نهایی کمیسیون اصل نودم (90) قانون اساسی پس از ارائه به هیأت رئیسه مجلس، در صورتی که مربوط به عموم باشد، بدون رعایت نوبت در دستور کار قرار می گیرد و در اولین جلسه علنی قرائت خواهد شد. تبصره 2 – معاونت اجرائی مجلس، با رعایت موازین تعیین شده از طرف هیأت رئیسه، برای خبرنگاران جرائد داخلی که طبق قانون مطبوعات اجازه انتشار دارند و برای خبرنگاران خارجی با معرفی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کارت موقت غیرقابل انتقال صادر می نماید. ماده 4 – جایگاه نمایندگان، پس از ارائه اعتبار نامه نمایندگان به مجلس به حکم قرعه تعیین می شود و در دفتر مخصوص ثبت خواهد شد. در موارد نقص فنی دستگاهها حداکثر برای یک هفته رأی گیری با قیام و قعود یا طرق دیگر انجام خواهد شد. د – مدت نطق برای مسائل مهم مربوط به سیاست خارجی از قبیل عهدنامه ها و مقاوله نامه ها و موافقتنامه های بین المللی حداکثر سه ساعت و برای هر ناطق حداکثر پانزده دقیقه خواهد بود.

شورای نگهبان یکی از مهم ترین نهاد های حکومتی در نظام جمهوری اسلامی ایران است . ماده 1 ـ محل دائمی مجلس شورای اسلامی ساختمان بهارستان است و جلسات مجلس در این محل، رسمیت دارد. ماده 7 – رئیس جمهور و معاونان او، وزیران به اجتماع یا به انفراد حق شرکت در جلسات علنی مجلس را دارند و می توانند مشاوران خود را نیزهمراه داشته باشند و رئیس قوه قضائیه برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور در مجلس شرکت می کند و همچنین اعضای شورای نگهبان حق حضور در کلیه جلسات رسمی مجلس را دارند و چنانچه طرح یا لایحهای با قید دو یا سه فوریت در دستور مجلس قرار گیرد اعضاء شورای نگهبان باید در آن جلسه شرکت نمایند. تبصره – در صورتی که موضوعی در دستور کار مجلس قرار گیرد و به دلائلی مطرح نشود و همان موضوع در جلسة بعد مجلس مطرح شود برگ ثبت نام مخالف و موافق اولیة معتبر است.

حق تقدم نطق با کسانی است که ثبت نام کرده باشند که در این صورت، یک مخالف و یک موافق به ترتیب نطق خواهند کرد. هیچ مقام و قوهای بدون اجازه رئیس، حق مداخله در محوطه و امور مجلس را ندارد. بعد از دو هفته، آقای دکتر کمال خرازی را به عنوان معاون اول یا معاون سیاسی و آقای دکتر علی صادقی تهرانی را به عنوان معاون اقتصادی و امور بینالمللی به همکاری دعوت کردم. در دیدار وزیر راه و شهرسازی کشورمان با رئیسجمهور سوریه، دو طرف روابط دوجانبه اقتصادی را مورد بحث و بررسی قرار دادند و رئیسجمهور سوریه در راستای منافع استراتژیک ایران و سوریه و پیوند بخشهای تجاری دو کشور بر اهمیت ایجاد طرحهای جدید تأکید کرد.

در ادامه فاطمه رحمانی رئیس کمیته زنان و خانواده کمیسیون اجتماعی با تاکید بر اینکه تامین امنیت اقتصادی زنان بستر آرامش و تعالی خانواده را در جامعه فراهم میکند، گفت: در بیمه زنان خانهدار همچنان در نقطه صفر هستیم و چشمانداز توسعهای تعیین نشده است.

در ادامه برای دیدن مقایسهی این دو گوشی با زومیت همراه باشید. ارزیابی اکثر افراد در شورا این بود که ایشان برای این دور واجد شرایط قانونی نیستند». رأی گیری به وسیله هر گونه ورقه و کارتی غیر از این اوراق معتبر نخواهد بود. ماده 118 – مصوبات مجلس با رأی موافق اکثریت مطلق حاضرین معتبر است مگر در مواردی که در قانون اساسی و یا این آیین نامه نصاب دیگریمعین شده باشد. نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درباره بودجه عمرانی کشور و اینکه در صورت نتیجه بخش بودن مذاکرات و گشایش ارزی این منابع در چه بخشهایی هزینه میشود، گفت: یکی از مزایای بودجه ۱۴۰۱ این است که لایحه بودجه به نتیجه مذاکرات وصل نشده است.

مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۳ تیر سال ۱۳۷۲ با تصویب ماده واحدهای، روز ۱۰ آذر ماه، سالروز شهادت مجتهد مجاهد و سیاستمدار متعهد آیت الله سید حسن مدرس را به عنوان روز مجلس نامگذاری کرد. تشیع تهران در دوره صفویه و پس از آن: در دوره صفویه (۹۰۷ ـ ۱۱۳۵ق) و تأسیس دولت امامیمذهب و تغییر مذهب رسمی ایران به تشیع، تحول شگرفی در تاریخ تشیع دوازده امامی پدید آمد. «فهرست تألیفات امام خمینی»، پرتال پژوهشی و اطلاعرسانی مرکز تنظیم و نشر آثار امام خمینی، تاریخ بازدید: ۶ شهریور ۱۳۹۹. ↑ «دیدار اعضای شورای نگهبان با رهبر انقلاب»، دفتر حفظ و نشر آثار آیتالله خامنهای. باور کردنی نیست که مسوولان در نهادها و دستگاه های مختلف متوجه این گونه موضوعات و مسائل ساده و تبعات آن نباشند مگر کارشناسان و اعضای شورای نگهبان نمی دانستند که جامعه معلمان ماه هاست که ملتهب است؟

هر گاه حداقل ده نفر از نمایندگان به جای استفاده از دستگاه الکترونیکی و یا قیام و قعود رأی علنی با ورقه را تقاضا نمایند. ماده 126 – در مواردی که نتیجه اخذ رأی با قیام و قعود توسط حداقل دو نفر از منشیان هیأت رئیسه و یا بیست و پنج نفر از نمایندگان حاضر در مجلس مورد تردید باشد، ظرف مدت پانزده دقیقه بعد از اعلام رأی مذکور، بدون بحث با اخذ رأی علنی با ورقه رفع تردید به عمل می آید. ب – در تمام موارد مذکور در بند (الف)، در صورتی که ضرورت اقتضاء کند ممکن است استثنائاً بدون مذاکره و با پیشنهاد رئیس یا ده نفر از نمایندگان و تصویب مجلس، مدت نطق و شور اضافه شود. احتراما به استحضار می رساند متعاقب ایرادات شورای محترم نگهبان در جلسه مورخ ١۴٠٠/١٠/١۵ به مصوبه مجلس ناظر بر طرح تسهیل صدور مجوز های کسب و کار که با اصلاحاتی در جلسه پنجم دی ماه یکهزار و چهارصد به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و اعاده آن به قوه مقننه، در راستای رفع ایرادات وارده به ماده ۵ طرح مرقوم ناظر بر اصلاح تبصره ماده ١ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری (مصوب ١٣٧۶) در جلسه علنی مورخ ١۴٠٠/١١/١٠ ، تغییراتی بر خلاف متن قبلی ارسالی به شورای نگهبان در این مصوبه اعمال نموده است که به لحاظ قانونگذاری جدید نیاز به مداقه اعضای محترم شورای نگهبان دارد.

نمایندگانی که در جلسه نخست شرکت ندارند باید در اولین جلسه رسمی که حضور پیدا می کنند سوگند را بجا آورند و ذیل سوگند نامه را امضاء کنند. نماینده ای که در صورت مشروح مذاکرات مطلبی بر خلاف اظهارات او ثبت شده باشد، بطور اختصار می تواند فقط نسبت به همان مورد در جلسه رسمی تذکر دهد و بعداً اصلاح آن قسمت از مذاکرات، در مجموعه مذاکرات مجلس درج می شود.

  • خبر خوب برای یوونتوس؛ بازگشت بونوچی به میادین
  • پنج گل برتر ولاهوویچ خرید جدید یوونتوس
  • خلاصه بازی منتخب 98 (10) – ستارگان سرخابی ها (5)
  • سرّ الصلاة
  • چندرسانه ای
  • توهمات هرتزوگ در سفر به امارات محقق نخواهد شد
  • مجموعه تلویزیونی صنوبر به کارگردانی مجتبی راعی [۴۹]

هنگام اخذ رأی علنی با ورقه، نمایندگان کارت سفید یا کبود یا زرد خودشان را با نظارت منشیان در گلدانها می ریزند. کارت سفید علامت قبول، کارت کبود علامت رد و کارت زرد علامت امتناع است. ماده 5 – خبرنگاران و تماشاچیان با داشتن کارت مخصوص همان جلسه و نیز مامورین انتظامات مجلس در محلهای مخصوص، حق حضور خواهند داشت و باید در تمام مدت جلسه ساکت باشند و از هرگونه بی نظمی خودداری کنند. در صورتی که عمل آنان مستوجب تعقیبات کیفری بشود فرد خاطی با رعایت مقررات توسط مامورین انتظامات مجلس توقیف و به مراجع صالحه تحویل خواهد شد. حسین امیرعبداللهیان از دپیلماتهای شناخته شده وزارت امور خارجه است که همان طور که پیشبینی میشد از سوی سید ابراهیم رئیسی به عنوان وزیر خارجه پیشنهادی دولت سیزدهم جهت کسب رای اعتماد نمایندگان به مجلس شورای اسلامی معرفی شد.

در پی آن روابط ایران و آمریکا به خواست جیمی کارتر قطع شد. یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری مواضع واشنگتن را درباره روند مذاکرات وین تشریح کرد. واشنگتن پست نیز گزارش داد که جزئیات این طرح توسط سازمانهای اطلاعات آمریکا از حالت محرمانه خارج شده و انتظار میرود روز پنجشنبه (به وقت محلی) منتشر شود. با این حال این مقام آمریکایی از ارائه جزئیات در مورد تمرینات نظامی احتمالی واشنگتن و تل آویو خودداری کرد. در صورت تصویب طرح وی، سازمان خدمات درآمد داخلی (IRS) نمیتواند شهروندان آمریکایی را ملزم به پرداخت مالیات سود حاصل از تراکنشهای ارز دیجیتال تا سقف ۲۰۰ دلار کند. ماده 119 – کلیه انتخاباتی که در مجلس و کمیسیون ها و شعب به عمل می آید، اعم از اینکه فردی یا جمعی باشد باستثناء انتخاب رئیس، اعضاء حقوقدان شورای نگهبان که با اکثریت مطلق عده حاضر انتخاب می شوند و موارد دیگری که در این آیین نامه حد و نصاب دیگری برای آن تعیین شده است با رأی اکثریت نسبی است و در صورت تساوی آراء، به تعداد مورد نیاز از منتخبین به حکم قرعه تعیین می شود.