به روحانی چه گفت؟

این نامه چند ده صفحهای به دستخط خود سیدخاتمی بوده است و ظاهرا خاتمی خواسته فقط خودش در جریان باشد، به همین دلیل است که خیلی اطرافیان خاتمی از جزییات نامه باخبر نیستند. علاوه بر این خاتمی در این مصاحبه خود را نه در جایگاه یک رئیسجمهور بلکه در قامت یک نظریهپرداز در حوزه مسائل نظری و بینالمللی مطرح کرد. بیتردید تقویت نقش و جایگاه سازمانهای منطقهای به عنوان تسهیل کننده همکاریهای دوجانبه و چندجانبه مورد توجه و اهتمام ماست؛ که یکی از نمودهای واضح آن سازمان همکاریهای اقتصادی اکو است. طی سالیان گذشته، دستاوردها و پیشرفتهای خوبی در سازمان اکو بدست آمده است. حالا با کمی تاخیر لیست کابینه ابراهیم رئیسی در دولت دوازدهم از طرف رئیس جمهور منتخب مردم به مجلس شورای اسلامی تحویل داده شده و به تمام حدس و گمانهزنیهای موجود پایان داده است. حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار با بیان اینکه سفر شما را به عنوان اراده اتحادیه اروپا در یک حرکت جدید تلقی میکنیم، گفت: روابط ایران و کشورهای اروپایی، از دیرباز سنتی و تاریخی بوده و امروز نیز دو طرف منافع، اهداف و زمینههای مشترک فراوانی برای همکاری دارند. با اینکه حدود یک هفته از برگزاری مراسم تحلیف میگذرد، رئیسجمهور تا این لحظه اعضای کابینه خود را معرفی نکرده است و تنها به صدور ۲ حکم معاون اولی به محمد مخبر و غلامحسین اسماعیلی به عنوان سخنگوی دولت اکتفا کرده است.

این چهره در سال 1385 با ایفای نقش در سریال “وفا” به کارگردانی محمد حسین لطیفی به شهرت گسترده ای دست یافت. نکته جالب توجه اینکه گزارشهای وال استریت ژورنال علیه هولمز و ترانوس از سال 2015 آغاز شد و د رآن گزارشها آمده بود که نتایج آزمایشهای استارتاپ جنجالی معتبر نیست. در ابتدا مایلم ریاستِ جناب عالی بر پانزدهمین نشست سران اکو را تبریک بگویم و از دولت و مردم شریفِ کشورِ دوست و برادر ترکمنستان به خاطر میزبانی این نشست و مهماننوازیِ سخاوتمندانه سپاسگزاری نمایم. جمهوری اسلامی ایران به دنبال ارتقای سطح همکاریها در اکو و ترفیع رتبه و منزلت این سازمان در مناسباتِ منطقهای و بینالمللی است. از جناب آقای دبیرکل و همکارانشان در دبیرخانه اکو در تهران نیز بابت آمادهسازی این گردهمآییِ مهمِ منطقهای قدردانی میکنم. ۲- شبکه مواصلاتیِ مکمل: شبکههای مواصلاتی منطقه اکو نه تنها لازمه توسعه تجارت درون منطقهای است بلکه در خدمتِ تجارتِ کشورهای عضو، به ویژه کشورهای محصور در خشکی، با جهان خارج است.

۳- انرژی و ظرفیتهای تجاری و توسعهایِ آن: تکمیل اقدامات ناتمامی همچون ایجاد بازار منطقهای برق اکو؛ ایجاد کنسرسیوم شرکتهای انرژی اکو؛ عملیاتی شدن مرکز انرژیهای پاک اکو؛ و سازوکار همکاری صنایع پالایشی اکو باید در اولویت قرار گیرد. این آمادگی وجود دارد تا جمهوری اسلامی ایران نقطه کانونیِ این همکاریها در سازمان اکو باشد و به این سازمان کمک کند تا اجلاس سالانهای را درخصوص امنیت سایبری و آموزش مجازی در سطح حرفهای میان کشورهای عضو برگزار نماید. جمهوری اسلامی ایران علاوه بر جدیت در همکاری در این حوزهها، آماده است برنامههای آموزشی حوزه نفت و گاز برای کشورهای عضو اکو را توسعه دهد. مایلیم همه کشورهای عضو براساس زمانبندی که متناسب با اقتصاد ملی آنهاست در آزادسازیهای تجاری در اکو، چه در قالب موافقتنامه اِکوتا (ECOTA) و چه در قالب مذاکرات تجارت آزاد حضور داشته باشند. چه در قالب موافقتنامه و چه در قالب تجارت آزاد. ۵- معماریِ جدیدِ مالی در اکو: ظرفیتهای تجاری منطقه؛ الزامات زیرساختی و توسعهای منطقه؛ و محدودیت دسترسی به منابع مالی خارج از منطقه ایجاب میکند سازوکارهای مؤثرتری در قالب یک معماری ملی منطقهای جدید به کار گرفته شود.

در این مقاله سعی داریم با معرفی پارامترهای بهترین پوتین سربازی یا پوتین نظامی شما را در انتخاب یک پوتین سربازی مناسب آشنا نماییم. بر طبق گزارش مجله نیوزویک: ” در جولای سال ۱۹۹۸ میلادی پوتین توسط بوریس یلتسین به عنوان رییس سرویس امنیتی فدرال روسیه، جانشین سرویس اطلاعاتی کا گ ب، انتخاب شد. وی در سن ۲۹ سالگی با کسب ۵۸ درصد آرا به عنوان نماینده دلاویر در سنای آمریکا انتخاب شد. میزان بیکاری در این کشور نیز بسیار کم بوده و تقریبا سه درصد است. از تلاشهای رییس نشست قبلی سران، برادر عزیز جناب آقای اردوغان نیز بسیار سپاسگزارم. از جمله راهکارهای ارتقاء کارایی دولت، پیادهسازی و استقرار سیستمهاییاست که بهطور خلاصه به دولت الکترونیکی مشهور میباشند. نماینده محلات در مجلس عنوان کرد: مجلس این آمادگی را دارد که جلسات علنی برای بررسی صلاحیت و رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم را در ۲ و الی ۳ شیفت کاری برگزار کند، تا دولت هر چه زودتر شکل بگیرد و شروع به فعالیت کند. حجت الاسلام سلیمی تصریح کرد:بر اساس تصمیم اتخاذ شده در نشست هیئت رئیسه، جلسات علنی برای بررسی صلاحیت و رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی از (یکشنبه ۳۱ مردادماه)در صحن مجلس برگزار خواهد شد. رئیس جمهوری تاکید کرد: همچنین این آمادگی از سوی جمهوری اسلامی وجود دارد تا به این سازمان کمک کند که در امنیت سایبری و آموزش مجازی جلساتی را برگزار کند.