بررسی سیاست افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی و سرانه پزشک در ایران

بویژه سبوس دار(، گروه میوه ها، گروه سبزی ها، گروه شیر و لبنیات، گروه گوشت و تخم مرغ و حبوبات تامین می شود و نیازی به استفاده از مکمل های ویتامینی نیست. وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه در قم تمام متخصصان پزشکی حضور دارند و مردم این شهر برای مراجعه به متخصص نیازی به سفر به شهرهای دیگر ندارند و امکانات مناسبی نیز در حوزه بهداشت و درمان فراهم شده است. متخصص طب سنتی دانشگاه در ادامه پرهیز از مصرف غذاهای ترش، شور، پر ادویه، تند، سرخ کردنی ها، فست فودها را مورد تاکید قرار داد و استفاده از غذاهایی آبکی مثل سوپ، آش و یا نخود آب را برای فصل پاییز گزینه بسیار مناسب دانست .

دکتر حیدریان مقدم اولویت خواب و استراحت کامل را برای ارتقا سیستم ایمنی بدن ضروری ذکر کرد و افزود: حدود ساعت ۱۱ شب تا چهار صبح برخی هورمونهایی که برای سلامت بدن بسیار ضروری هستند در خواب ترشح میشوند و اگر فردی در این ساعات بیدار باشد، قطعا این هورمونها نمیتوانند به طور مناسب در بدن ترشح شوند. وی در ادامه پاشویه با گیاه پنیرک و یا آبی که در آن کاهو خیسانده شده، مصرف استامینوفن و مایعات فراوان را برای کاهش تب درمبتلایان به کرونا و آنفولانزا ضروری ذکر کرد. وی افزود: این غذاها می توانند علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، در زمان بیماری نیز طول درمان را کاهش دهند.

افزایش سرانه پزشک از یک سو هزینه سلامت را افزایش خواهد داد و به تبع آن منجر به افزایش سهم سلامت از GDP خواهد شد البته اگر این افزایش ظرفیت پزشکی همراه با پیشگیری محور شدن نظام سلامت باشد، قطعا در بلند مدت باعث کاهش هزینههای بخش سلامت خواهد شد. اقتصاد ایران به عنوان یک اقتصاد نا کارآمد شناخته میشود و بر فروش نفت و گاز متکی است. وی با بیان این که خاکشیر بعنوان یک ملین آرام شناخته میشود گفت: مصرف خاکشیر ضمن افزایش حرکات روده به پیشگیری و درمان یبوست کمک می کند. ۸- در فصل زمستان خیار و گوجه مصرف نکنید. طبیعت سرد و رطوبت خاص خیار و گوجه در فصل سرما و بخصوص در مناطق سردسیری که رطوبت زیاد دارند می تواند سبب مشکلاتی گردد که ممکن است به سادگی رفع نگردد.

برخی افراد مبتلا به بیماری های خودایمنی نظیر آرتریت روماتویید، لوپوس، ام اس، و بیماری التهابی روده ممکن است ناچار به استفاده از این داروها باشند. برای کسانی که مبتلا به بیماری خفیف هستند، ممکن است بستری شدن در بیمارستان لازم نباشد مگر اینکه نگرانی در مورد وخامت سریع حال آن ها وجود داشته باشد.

معاون درمان تصریح کرد: بیمارستانها باید بر اساس اطلاعات ثبت شده سامانه آواب (آمار و اطلاعات بیمارستانی) در بازههای زمانی مشخص، اطلاعات بیمارپذیری و شرایط اپیدمیولوژی بیماری و تعداد پذیرش در دورههای بروز بیماری، فضا، تجهیزات و نیروی انسانی موردنیاز را برآورد و در کمیته مدیریت بحران بیمارستان مطرح و ثبت کرده و به معاونت درمان دانشگاهها ارسال کنند. کریمی بیان داشت: در صورت افزایش بار مراجعه، تیم مدیریت بیمارستان تحت نظارت رئیس بیمارستان به صورت روزانه تشکیل جلسه داده و بر اساس گزارش روزانه دریافتی، نظارت کافی برای پذیرش بیماران سرپایی و بررسی اندیکاسیون های بستری و ترخیص به عمل آید. توصیه می شود به منظور عملکرد بهتر سیستم ایمنی بدن، قبل و پس از واکسیناسیون از مصرف این گونه غذاها خودداری کنید.

وی با اشاره به اهمیت تقویت سیستم ایمنی بدن خصوصا در دوران بحران کرونا گفت: مصرف روزانه آب سیب شیرین، شیربادام، حریره بادام، دمنوش عناب و شربت آب و عسل می تواند به میزان قابل توجهی به افزایش سیستم ایمنی بدن کمک کند. دکتر حیدریان مقدم به مبتلایان به کرونا نیز توصیه کرد: درفاز اول و حاد این بیماری که معمولا با تب و بدن درد و حال عمومی وخیم روبروست، استراحت حرف اول را می زند بنابراین باید مبتلایان به این موضوع توجه داشته باشند که با استراحت کافی و مصرف مایعات فراوان می توانند به میزان قابل توجهی به مهار بیماری کمک کنند. مصرف آب سیب و لیموشیرین و پرهیز از استفاده از آب میوه های ترش یکی دیگر از توصیه های دکتر حیدریان مقدم برای تسرع روند بیماری کرونا بود.

  • انجام چکاپهای واژینال
  • شهرخبر – علل پف صبحگاهی چشم چیست؟
  • سابقه خانوادگی
  • آرد برنج دو قاشق سوپخوری

دکتر حیدریان مقدم با بیان این مطلب که طب سنتی دانشگاهی کاملا بر پایه پژوهش و تحقیق شکل گرفته ادامه داد: تمامی توصیه های ارائه شده توسط پزشکان طب سنتی ایرانی بر پایه پژوهش و تحقیق شکل گرفته و اثر گذاری این علم در سلامت جامعه به اثبات رسیده است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که با سردتر و خشک شدن هوا طب ایرانی و دانشگاهی توصیه های کاربردی با این هدف که در این فصول چه بخوریم و چه نخوریم را به مردم توصیه می کند، خاطرنشان کرد: باید از رژیم های خاصی در این فصول استفاده کنیم . حضرت آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه در روستاها، نقاطی است که مردم دسترسی به پزشک ندارند، گفتند: شما وظیفه دارید این مناطق را شناسایی و پزشکانی را به این مناطق اعزام کنید.

این مرجع تقلید، رعایت شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی ایام کرونا توسط مردم را لازم دانستند و گفتند: در اسلام، جان انسان عزیز است و لذا لازم است برای حفظ جان مردم سرمایهگذاری شود و از سوی دیگر، مردم هم باید تحمل کرده و از سفر کردن خودداری کنند. این معماری در دورههای هخامنشیان، پارتها و ساسانیان برتر بودهاست و در دوران اسلامی نیز برتری خود را حفظ کرد. دلیل این امر حقوق پایین رزیدنتی و مشغله بسیار بالا و جان فرسا دوران ۴ ساله رزیدنتی میباشد؛ که فرد ترجیح میدهد ۴ سال وقت خود را در دوران درآمد زایی و اشتغال اصلی صرف رزیدنتی نکند.

رعایت توصیه های بهداشتی تغذیه ای تاکید شده در طب اسلامی و طب ستنی در حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری ها و همچنین تقویت قوای بدن بسیار موثر است. به علاوه دسترسی به آنها بسیار پرهزینه است. وی افزود: قدم زدن آهسته، شروع فعالیت های محدود فیزیکی، استفاده از دم نوش عناب، شربت آب و عسل، لعاب به دانه و یا سه پستان می توانند به میزان قابل توجهی روند بهبودی را سریع تر کند. 1- مصرف فست فودها، غذاهای چرب، سنگین و پرنمک و تنقالت شور و نوشیدنی های خیلی شیرین موجب تضعیف سیستم ایمنی شده و زمینه را برای ابتال به بیماری ها از جمله کرونا فراهم می کند و همواره باید از مصرف بی رویه آنها اجتناب شود .

جز در مادران باردار که دوز روزانه ۱000 واحدی دریافت می نمایند( مصرف شود. مواد وروش ها: در این مطالعه کیفی از نوع مروری کتابخانه ای، توصیه های حفظ سلامتی (حفظ الصحه) معده از منابع معتبر طب سنتی جمع آوری شده است، پس از جمع آوری وطبقه بندی داده ها، عواملی که توجه به آنها سبب حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری های معده می شود، بیان گردید. نتایج: در طب ایرانی سلامت معده جهت حفظ سلامت کل بدن نقش کلیدی داشته و دستورات دقیقی برای حفظ سلامت آن ارایه شده است. با هدف بهبود شاخص های کیفی و کمی و به منظور فراهم آوردن و تامین بهداشت و درمان کلیه افراد کشور، ارایه آمارهای مورد نیاز به در این حیطه توسط وزارت بهداشت و درمان صورت می پذیرد.