انتخاب رهبر بر عهده مجلس خبرگان رهبری است

  • آیا افزایش ظرفیت پزشکی کارگشاست؟
  • شرح دعای سحر
  • گل اول هوادار به استقلال (محمدی)
  • اولین واکنش رسمی استقلال به جذب حردانی
  • بازی خاطره انگیز ؛ برزیل – استرالیا 2006
  • معتقدبودن به نظام جمهوری اسلامی ایران
  • آخرین قیمت برنج در بازار
  • علی نصیریان: عشق به تعزیه بازیگرم کرد

سه سال بعد در الحاقیه ای تحت عنوان ” الحاق بندهای 11 و 12 به قانون فهرست نهادهای عمومی غیر دولتی” که در تاریخ11/3/1376 به تصویب مجلس و در تاریخ 21/3/1376 به تصویب شورای نگهبان رسیده در ماده 11 ” فدراسیونهای ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران” را مشمول این قانون نموده و در تبصره ماده 11 ذکر شده است که ” اساسنامه فدراسیونهای مذکور حداکثر ظرف مدت سه ماه از تصویب این قانون بنا به پیشنهاد سازمان تربیت بدنی به تصویب هیات وزیران خواهد رسید” که در این مورد هم شرط پیشنهاد سازمان تربیت بدنی ذکر شده است. در ماده ۱۴، در تبصره ۴، لزوم تأیید آئیننامه اجرایی مذکور توسط رئیس قوه قضائیه مغایر اصل ۱۳۸ قانون اساسی شناخته شد. وزرای امور خارجه در این گفتوگوی تلفنی علاوه بر تبادل نظر درباره مسائل منطقهای و تاکید بر لزوم تقویت دیپلماسی و گفتوگو در حل و فصل مسائل، در خصوص برخی موضوعات مهم مورد علاقه گفتوگو کردند. وی ضمن حمایت از مذاکرات وین برای رفع تحریم ها و توافق هسته ای ، بر ضرورت اقدامات جدی از سوی همه طرفها در راستای پایبندی و عمل به تعهدات خود و اغتنام فرصت کنونی برای دستیابی به توافق تاکید کرد.

امیرعبداللهیان در این گفتگو ضمن تبریک سال نو میلادی به مردم و دولت نروژ، به حمایت جمهوری اسلامی ایران از عضویت نروژ در شورای امنیت سازمان ملل اشاره و ابراز امیدواری کرد که مشورتهای دو کشور در خصوص مسائل مهم منطقهای و بینالمللی تقویت شود. وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ظرفیتهای بالای اقتصادی و فناوری دو کشور ابراز امیدواری کرد که همکاریهای فیمابین برای توسعه روابط افزایش یابد. فیلم| جزئیات دستگیری قاتل مأمور ناجا در شیراز/ حمله دوباره به پلیس با چاقو! در تاریخ ۹۴.۷.۲۳، جزئیات طرح مربوط به توافق هسته ای در مجلس به بحث گذاشته شد، که در این مقطع چون دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، شب قبل از دو فراکسیون افرادی را دعوت کرده بود و در آنجا به توافق رسیده بودند که متن طرح با چهار مورد اصلاحات به نتیجه برسد، صرفا در جلسه روی همان توافق عمل شد.

در این نشست که وزرای خارجه و نمایندگان ارشد اردن، عربستان، ترکیه، کویت، مصر، قطر، فرانسه، مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دبیرکل اتحادیه عرب، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس و به ریاست وزیر خارجه عراق در محل اقامتگاه سفیر عراق در نیویورک برگزار شد؛ وزیر امور خارجه کشورمان اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره بر گفتگوهای درون منطقهای تاکید داشته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای امیرعبداللهیان قرار است در این سفر با همتای عمانی خود و دیگر مقامات عالی رتبه آن کشور دیدار و گفتگو کند. آقای امیرعبداللهیان در این سفر دو روزه با مقامات عمان و قطر درخصوص موضوعات مختلف دوجانبه و منطقهای گفتگو و تبادل نظر کرد. آقای امیرعبداللهیان همچنین امروز در دوحه با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر و محمد بن عبدالرحمان آل ثانی دیدار و گفتگو کرد. محمد بن عبدالرحمن در بخش دیگری از گفت وگوی خود خاطرنشان کرد که دوحه تلاش می کند که تهران را به اتخاذ اقدامات مثبت در خصوص کشورهای منطقه تشویق کند.

شامگاه دیشب فرد ۴۵ سالهای به دلیل برخورد نیروی های شهرداری که می خواستند دستفروشان منطقه را جمع آوری کنند با آنها درگیر شده و خود را آتش زد. بررسی گوشی گلکسی زد فولد 3 سامسونگگلکسی زد فولد ۳ و زد فیلیپ ۳ دو گوشی با پردازنده قدرتمند اسنپ دراگون ۸۸۸ هستند که میتوانند به خوبی تمام بازیها را اجرا کنند. وی با اشاره به بحران در یمن و افغانستان اظهار کرد: در ماه ژوئن نشستی را در اسلو با محوریت بحران یمن و افغانستان برگزار خواهیم کرد و از شما برای شرکت در این نشست دعوت میکنم. وزیر امور خارجه تأکید کرد: تلاش داریم تا در داخل مرزهای افغانستان به این آوارگان خدمات بدهیم و چنانچه دولت نروژ برنامههایی برای ارائه کمکهای انساندوستانه به این آوارگان داشته باشد، آمادگی داریم تا به صورت زمینی و هوایی این کمکها را در اختیار مردم افغانستان قرار دهیم. امیرعبداللهیان با اشاره به وضعیت بحرانی در یمن و افغانستان اظهار کرد: به دلیل سرمای زمستان روزانه پنج هزار زن و کودک و مرد افغانستانی وارد مرزهای ایران میشوند به گونهای که در چهار ماه گذشته تعداد آوارگان جدید افغان در ایران به حدود ۸۰۰ هزار نفر رسیده است.

او بااشاره به اهمیت و جایگاه حوزهی معاونت فرهنگی وزارت عتف و دانشگاهها؛ تأکید کرد: نباید پرداختن به دیگر حوزهها ما را از پرداختن به حوزههای فرهنگی غافل کند. تبصره – شوراي نگهبان موظف است كليه شكايات مربوط به انتخابات را پس از صدور اعتبارنامه ها به مجلس ارسال دارد. تبصره – ناظرين شوراي نگهبان در صورتي كه مرتكب هر يك از جرائم مربوط به هيأتهاي اجرايي و يا هيأتهاي اخذ رأي شوند به مجازات جرائم مقرر در ماده (66) و تبصره ماده (53) براي اين هيأتها، محكوم مي گردند. شیخ فضل الله البته با خدعه عوامل وابسته به استعمار به شهادت رسید و با ظهور دولت وابسته پهلوی عملا پیشنهاد او جامه عمل نپوشید .

شیخ طوسی، محمدبن حسن، العُدّه فی اصول الفقه، تهران، محمدتقی علاقبندیان، چاپ اول، ۱۴۱۷ق. اصولا نهاد پاسدار قانون اساسي، وظيفه ي صيانت از قانون اساسي را از طريق تطبيق قوانين عادي با اصول قانون اساسي بر عهده دارد و اين کارويژه ي سنتي اين نهاد است. ضمنا بنده با حکم ایشان مشاور رهبری هستم، یعنی تحت نظر ایشان منصبی دارم، یا شورای نگهبان مرحوم آیت الله هاشمی را برای انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت کرد، اما از طرف رهبری معظم ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام بر عهده ایشان گذاشته شده بود. اینکه مجموعه ای از گزارش های تحقیق نشده در جلسه خوانده شود و بعد هم رأی گیری مخفی به عمل آید که فردی صلاحیتش احراز گردد یا خیر، نتیجه اش این است که معلوم نگردد شورای نگهبان به عنوان یک شخصیت حقوقی «به چه دلیل» کسی را رد صلاحیت کرده است.

وی در رابطه با اظهارات دبیرکل حزب موتلفه مبنی بر اینکه شورای نگهبان هر فردی معرفی شود، تایید صلاحیت میشود و صحت این ادعا گفت: شما این صحبت را تایید میکنید؟ این اظهارات مصلحی با واکنش منفی بسیاری از نمایندگان مجلس، چهرههای سیاسی و کاربران شبکههای اجتماعی مواجه شد و البته طبق معمول رسانههای اصلاحطلب و ضدانقلاب با ذوقزدگی به انتشار آن پرداختند و این اظهارات را دلیلی بر ادعای خودشان مبنی بر مهندسی انتخابات توسط شورای نگهبان اعلام کردهاند. وظیفه اصلی مجلس، وضع قوانین در همه امور و مسائل در محدوده قانون اساسی است.

از این رو وجود دو تابع در همه این روش های جستجو الزامی است. تاریخ ایرانی: مطالعات آکادمیک بر روی خاطرات روزانه “پاول جوزف گوبلز”، وزیر معلول تبلیغات دولت نازی آدولف هیتلر نشان داده است که چگونه گوبلز، با وجود کاستیهای فیزیکی خود به ثبت فتوحات جنسیاش در 30000 ورقه کاغذ پرداخته است. شهرتی که بخاطر وزارت تبلیغات در رایش سوم به مدت ۱۲ سال و ارائه تبلیغات عظیم برای جذب جامعه آلمان بهسمت اهداف و ارزشهای هیتلر و حزب نازی کسب شد. گوبلز، سیاستمدار ناسیونال سوسیالیست آلمانی از ۱۹۳۳ تا ۱۹۴۵ وزیر رایش برای تبلیغات و روشنگری مردم بود. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ویروس اومیکرون انتشار بسیار سریعی دارد گفت: مردم برای مبتلا نشدن به این ویروس باید بیش از پیش دستورالعملهای بهداشتی را رعایت کنند. وی در هنگام وزارت، تمام شاخههای رسانههای عمومی و هنر را در اختیار داشت و تمام سعی خود را برای جمع کردن مردم پشت هیتلر و دولت او به کار بست.

او همچنین از نزدیکترین دوستان و همکاران آدولف هیتلر بود. وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر همچنین در خصوص توسعه بیشتر مناسبات دوجانبه ایران و قطر در حوزههای مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی رایزنی و تبادل نظر کردند. در این تماس تلفنی دو طرف در مورد توسعه همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف و روند مذاکرات وین گفتگو و تبادل نظر کردند. هفته گذشته وزیر امور خارجه کشورمان با بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان به صورت تلفنی گفتگو و در مورد مسائل مختلف در روابط دو کشور و همچنین حل بحرانهای منطقهای بر اساس گفتگو میان کشورهای منطقه رایزنی و ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر فرصت سفر به مسقط فراهم شود.