اخبار و قوانین ترک کار سال 99- شکایت از کارفرما-عدل و داد

وحید طیفوری، معاون آمار و اطلاعات استان گیلان از سوی مرکز آمار ایران ، بهعنوان معاون آمار و اطلاعات نمونه کشور انتخاب شد. وحید طیفوری بهعنوان معاون آمار و اطلاعات نمونه کشور انتخاب شد. گزارشگر بايد از قوه قضاوت خود براي انتخاب اطلاعات مهم و نحوه ترتيب آنها در خبر استفاده کند. تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزار اس پی اس اس نسخه 22 و در دو سطح توصیفی و استنباطی انجام شد. گاهی اوقات کارفرما به انجام کارهای غیر شرعی و غیر قانونی می پردازد و کارگر علاقه ای به ادامه کار با او نداشته و به دلیل این که در ابتدای کار به کارفرما چک یا سفته سفید و با امضاء خود شخص تحویل داده شده، از شکایت از کارفرما خودداری می کند.

بر این اساس معاونت امور رنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارت آموزشوپرورش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت نفت، وزارت راه و شهرسازی ، معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان امور مالیاتی کشور و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری از بین دستگاههای کشور، بهعنوان دستگاههای برتر در حوزه نظام آماری کشور انتخاب شدند. سرویس سیاست مشرق – روز گذشته آخرین جلسه هیئت دولت به ریاست حسن روحانی برگزار شد.

اینکه الان حقوق و دستمزد مثلا مرداد را باید بر اساس آخرین مصوبه محاسبه کنیم، ولی در مورد ماه های پیش از مصوبه نهایی چطور؟ دهمین جلسه کمیسیون اخبار و اطلاعات شورای تامین شهرستان تهران روز دوشنبه 11 بهمن ماه به ریاست “مجتبی یاسمعی” رئیس اداره امنیتی ، انتظامی و مسئول دبیر خانه شورای تامین شهرستان تهران و با حضور اعضاء جلسه در سالن اجتماعات فرمانداری تهران برگزار گردید. گفتنی است، چندی پیش محمدمهدی اسماعیلی رییس کمیسیون دسترسی به انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، در نامه ای خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره بر تاکیدات ریاست جمهوری مبنی بر اجرا و همه گیری این قانون به عنوان راهکاری اصولی در کاهش فساد و به منظور گستردگی افزایش انگیزه مشارکت فعال برای نظارت عمومی، خواستار نیم بها شدن هزینه اینترنت سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات شده بود.

در نظام حقوق بین الملل آزادی اطلاعات و اخبار به عنوان یکی از حقوق اساسی بشر به شمار می­آید که علاوه بر اهمیت ذاتی، به دلیل کارکرد و پشتیبانی آن از دیگر حقوق، از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

يعنی هر داوطلبی می تواند به دلخواه انتخاب کند به سوالات کدام نظام آموزشی پاسخ بدهد. وی افزود: حداقل دستمزد در بریتانیا برای افراد 21 سال به بالا ساعتی 6،5 پوند یعنی معادل حدودا 99120 تومان در هر ساعت است. به گزارش روابطعمومی و امور بینالملل بنیاد بوعلیسینا، توکل دارایی رئیس روابطعمومی و امور بینالملل این بنیاد با اشاره به این مطلب افزود: با مساعدت مدیر مسئول ارجمند شماره 101 شهریورماه 93 این ماهنامه وزین با عنوان دفتری برای عقلانیت سینوی شامل 12 مطلب درباره این موضوع در همایش عقلانیت و حکمت سینوی که در اول شهریورماه در همدان برگزار میشود؛ در اختیار شرکتکنندگان قرار گرفت. وی افزود: بعد از دریافت نمونههای مشکوک، کار توالی یابی را انجام شد که امروز (یکشنبه) صبح اولین مورد واریانت اُمیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران مورد تایید قرار گرفت.

خادمی، با اشاره شتاب تورم و کاهش ارزش واقعی پول ملی گفت: شورای عالی کار روز ۲۸ اسفند حداقل دستمزد سال ۹۸ را به اتفاق آراء یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان تعیین کرد. بنابراین از یک سو می­توان گفت که، اطلاعات نقش اساسی و غیرقابل انکار در تضمین یک جامعه دموکراتیک دارد و از سوی دیگر در نظام­های حقوقی بین­المللی و ملی چنین اتفاق نظری وجود دارد که قلمرو آزادی اطلاعات و اخبار مطلق نبوده و برای آن محدودیت هایی ذکر شده است که از جمله مهم­ترین و مبهم­ترین این محدودیت­ها می­توان به محدودیت اخلاق عمومی اشاره نمود. فقدان وحدت مفهومی و مصداقی برای اخلاق عمومی و همچنین عدم معیار سنجش اصول اخلاقی در اندیشه غرب و اسناد حقوق بین الملل ممکن است زمینه سوء استفاده از این محدودیت را در قلمرو حق آزادی اطلاعات و اخبار فراهم نماید، بنابراین ضروری است در تبیین و تفسیر اخلاق عمومی به عنوان محدودیت حاکم بر حق آزادی اطلاعات و اخبار به مفاهیم، اصول و معیارهای ثابت نه متغیر تمسک نمود و این در حالی است که کلیه ویژگی­های مذکور ضروری برای اخلاق عمومی در اندیشه اسلامی ذکر شده است.

به گزارش شفقنا رسانه، استفاده از رسانههای اجتماعی دسترسی ما را به اخبار آسان کرده است. امروزه ما به تمام اخبار جهان دسترسی داریم. کتاب اخبار جعلی و اطلاعات فریبکارانه منبعی عالی برای تمام کسانی است که سروکارشان با اخبار است. وی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباره دلیل تاخیر در اجرای قانون پایانههای فروشگاهی و سامانه مودیان توضیح داد: در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بودجهای برای اجرای این قانون پیشبینی نشد و لازم به ذکر است که با اجرای کامل این قانون تمام معاملات تجاری کشور به صورت برخط به سازمان امور مالیاتی ارسال میشود. لذا در تبیین و اعمال محدودیت اخلاق، در قلمرو کارکرد آزادی اطلاعات و اخبار ضروری است.دولت در تحدید آزادی اطلاعات باید شرایط کلی ذکر شده در اسناد حقوقی برای محدودیت­ها را پیروی ­کنند که شامل: قانونی بودن، ضرورت و تناسب با اهداف مورد نظر، تبعیض آمیز نبودن اجرای محدودیت، مردم سالار بودن جامعه هدف و تامین اهداف مشروع می باشد.

آیا موقعیت طوری بود که مجبور بودید آن را برای اطمینان از اینکه رونق نظرات شماست، ارزشیابی کنید؟ علاوه بر این، این موضوع را از جنبههای دیگر نیز مورد بررسی قرار دادهاند. استاد بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه اُمیکرون همه افراد و سنین مختلف را درگیر میکند، اظهار داشت:تعداد افراد واکسینه شده نیز در معرض خطر قرار دارند و باید پروتکلهای بهداشتی در کشور اجرا شود. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر محمد بیگدلی در دیدار با سید محمود دعایی مدیرمسوول روزنامه اطلاعات و بازدید از بخش های مختلف این روزنامه، به تعاملات و سوابق خوب همکاری این بانک با روزنامه اطلاعات اشاره کرد و گفت: امروزه در موقعیتی قرارداریم که برخی از رسانه ها تعهدات حرفه ای خود را کنار گذاشته اند ولی موسسه اطلاعات همواره با استقامت، یار و یاور نظام بانکی به ویژه بانک ملت بوده است.

از طرفی گستردگی دامنه اخلاق و کلی و مبهم بودن مولفه های اخلاق عمومی در جوامع نباید سبب شود که قلمرو اطلاع رسانی رسانه به بهانه حفاظت و حراست از اصول و قواعد اخلاق عمومی مضیق تفسیر شود.

وی گفت: به جز یک موردی که نتیجه آزمایش او بامداد یکشنبه مثبت بود، چند مورد مشکوک نیز وجود دارد که در حال بررسی آنها هستیم و به محض اینکه تشخیص آزمایش آنها تأیید شد، اطلاع رسانی خواهد شد. وی با اشاره به اینکه سرعت انتشار سویه جدید نسبت به دلتا که در پیک پنجم شاهد آن بودیم، چهار برابر است، گفت: متاسفانه اُمیکرون سرعت سرایت بسیار بالایی دارد؛ به طوری که در برخی از کشورهای اروپایی ۱۵۵ مورد مثبت را در ۲۴ ساعت به طور قطعی ثبت کردهاند و تا ۱۵۰۰درصد نسبت به قبل افزایش داشته است. بیگلری خاطرنشان کرد: با توجه به تایید این موضوع امیدواریم که با رعایت پروتکلها و تدوین سیاستهای صحیح بتوانیم شاهد آن باشیم که با توجه به حجم بسیار خوب واکسیناسیونی که در کشور صورت گرفته است با این واریانت به صورت جدی مقابله خوبی شود.