احمدی نژاد چگونه احمدی نژاد شد؟

علاوه بر این موارد، گزارش حداقل به 9 مورد حمله به تاسیسات حیاتی غیرنظامیان میپردازد که یکی از آنها به دست نیروهای دولت سوریه و دو مورد نیز توسط قسد انجام شده است؛ در حالی که شش مورد دیگر بمبگذاریهایی بوده است که شبکه حقوق بشر سوریه هنوز نتوانسته عاملان آن را شناسایی کند، بیشتر این موارد در استان حلب اتفاق افتاده است.

گزارش مذکور همچنین از مخالفان مسلح و ارتش ملی سوریه خواسته تا از حفاظت از غیرنظامیان در تمام مناطق تحت کنترل خود اطمینان حاصل کنند و از آنها میخواهد تا مراقب باشند تا بین اهداف غیرنظامی و نظامی تفاوت قائل شوند و هرگونه حملات بیرویه را متوقف کنند.

موسسه مطالعات با درک نقش فعال و سازنده رسانه هادر تنویر افکار عامه ، از همکاری شبکه وسیعی از ژورنالیستان که علاقه مند موضوعات مرتبط به مسایل ارزشهای جامعه باز و اقتصاد آزاد میباشند برخوردار بوده فرصت های لازم ارتقای ظرفیت ایشان را پیرامون مسایل فوق در چوکات بر نامه های خود فراهم میسازد. موسسه مطالعات اقتصادی و حقوقی افغانستان با ایجاد شبکه های رضاکار اعم از محصلین، فعالین اجتماعی و جامعه مدنی، اساتید دانشگاه، اعضای پارلمان و شورا های ولایتی، نهاد های تحقیقاتی، تحلیلگران امور اقتصادی و حقوقدانان میخواهد در زمینه رشد افکار عامه در انکشاف و ترویج ارزشهای جامعه باز مانند اقتصاد بازار حکومت داری خوب، حاکمیت قا نون، حقوق بشر و فرصت های مساوی گا مهای عملی و موثری را برداشته باشد.

حقوق بشر به مثابه موازین پذیرفته شده بین المللی که آزادی ها ی فردی و مسوولیت های اجتماعی انسانها را در همه جوامع انسانی به رسمیت میشناسد تمام دولت ها را ملزم ساخته است تا همواره آنرا به حیث یک ارزش جهان شمول و فرا مرزی در عرصه های مختلف حیات اجتماعی، فرهنگی، حقوقی، اقتصادی، مدنی و سیاسی شهروندان رعایت و احترام نمایند.

از سوی دیگر رویترز به نقل از یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، بدون اشاره به مقابله تمامعیار دولت سوریه با تروریستهای دستپرورده و تحت حمایت واشنگتن مدعی شده است: «کاری که انجام نداده و نخواهیم داد این است که از تلاشها برای عادیسازی و سازش با دیکتاتوری بیرحمی مانند بشار اسد حمایت کنیم، حتی کی تحریم را علیه سوریه لغو کنیم یا در خصوص مخالفت با بازسازی سوریه تا زمانی که رویهای بدون بازگشت در جهت راهحل سیاسی مشکلات این کشور پیدا نشده، موضع خود را تغییر دهیم».

در حالی که عربستان سعودی در تئوری میتواند روابط خود را با اسرائیل نیز توسعه دهد، اما عملیاتی شدن این پیشنهاد با توجه به درخواستهای طولانی مدت عربستان از تل آویو برای پایان دادن به اشغال تمام سرزمینهای عربی اشغال شده در سال ۱۹۶۷ بعید به نظر میرسد.

به گزارش دیدبان حقوق بشر کردستان ایران و به نقل از شبکه حقوق بشر سوریه، این نهاد حقوق بشری در گزارش فوریه 2021 خود به دستگیریهای غیرقانونی در سوریه توسط گروههای مختلف پرداخته و نوشته حداقل 171 مورد دستگیری/ بازداشت خودسرانه در ماه فوریه به دست طرفهای درگیر و نیروهای کنترل کننده مناطق مختلف در سوریه از جمله 11 کودک و هفت زن انجام شده است که بیشترین درصد این موارد، توسط نیروی سوریه دموکراتیک (قسد) در حسکه و سپس دیرالزور انجام شده است.

در این گزارش تاكید شده است كه كشورهای حامی قسد باید بر این نیرو فشار آورند تا آنها را وادار كنند تا به ارتکاب جنایت در تمام مناطق و شهرهای تحت كنترل خود پایان دهند، افسران درگیر در این جنایات را پاسخگو کند، و متعهد شود که کلیه کودکانی را که برای سربازی اجباری دستگیر کرده بلافاصله آزاد کنند.

یک کارشناس حقوق بینالملل و فقه اسلامی معتقد است که کشورهای اسلامی باید با گفتوگوها و پژوهشهای مکرر و همکاری مراجع علمی و جوامع فرهنگی، تبیین مورد وفاقی را از حقوق بشر اسلامی ارائه بدهند و زمینه اجرایی شدن آن را در سطح بینالمللی فراهم نمایند. اگرچه در آثار پیشینیان نیز برخی زمینهها و شباهتها را میتوان یافت، اما حقوق بشر از دستاوردهای روشن اندیشان دوران جدید است.

رئیسی بر این باور است که از یک سو نباید اقتصاد کشور را به چراغ سبز آمریکا شرطی کرد و از سوی دیگر مداخله آمریکا در منطقه نه تنها امنیت ایجاد نمیکند بلکه یکی از علل اصلی ناامنی گسترده در غرب آسیا است. به نحوی که رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به عدم اجرای قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان از سوی دولت از ارسال نامه تذکر آمیز رئیس مجلس به رئیس جمهور در این باره خبر داد.

برهم صالح، رئیس جمهور عراق پنجشنبه پس از تائید نتیجه انتخابات پارلمانی عراق از سوی دادگاه فدرال این کشور، فرمان تشکیل جلسه پارلمان جدید تا ۹ ژانویه ۲۰۲۲ (۱۹ دی) را صادر کرد.بنا بر اعلام رسمی، جلسه افتتاحیه پارلمان جدید عراق بر خلاف دورههای گذشته اینبار بدون حضور هیئتهای دیپلماسی داخلی و خارجی برگزار خواهد شد. ارتش آمریکا بامداد ۱۳ دیماه ۱۳۹۸ طی یک عملیات تروریستی به دستور «دونالد ترامپ»، رئیسجمهور این کشور، سردار سلیمانی و شماری از همراهان ایشان از جمله المهندس را لحظاتی بعد از ترک فرودگاه بغداد به شهادت رساند.

همچنین بهواسطه قدرت ریاست جمهوری در این کشور بهعنوان فرمانده کل قوا، دیدگاههای هر رئیسجمهور در قالب دکترین امنیت ملی آمریکا میتواند به نقش جدی رؤسای جمهور آمریکا در تقویت و یا تضعیف مکانیزم امنیت دستهجمعی اشاره کند. این گزارش مینویسد موارد بمباران بیرویه و نامتناسب که توسط قسد به رهبری کردها انجام میشود، نقض آشکار قوانین بشردوستانه بینالمللی تلقی است، به گونهای که این گونه قتلهای بی رویه به مرز جنایات جنگی رسیده است.

بیش از 60 نظامی شرکت کننده در جنگ غزه در تابستان سال گذشته به جنایت های رژیم صهیونیستی در این جنگ اعتراف کرده اند به گزارش فارس نظامیان ارتش رژیم … از آنجائیکه نقش بازرگانان در رشد اقتصادی افغانستان کاملاً مبرهن بوده، موقعیت جغرافیای این کشور فرصت های مناسب ایرا برای تورید و ترازیت کالا به کشورهای جنوب شرق آسیا، آسیای میانه و سایر نقاط جهان فراهم ساخته است، ضرور است تا ایشان از حداقل موازین تجارت بین المللی، قوانین تجارتی، میثاق های بین المللی عرصه تجارت، ترانزیت و سرمایه گذاری آگاهی داشته باشند.

سید حامد عاملی استاندار اردبیل در ادامه جلسه امضای تفاهنامه، بیان کرد: بخش معدن یکی از سرمایه های کشور است که متاسفانه تا به امروز فعالیت شاخص و برجسته ای در این بخش اتفاق نیافتاده است و نتایجی که می بینیم بیشتر محصول کارهای سطحی و روبنایی است. این خبر به دنبال افشاگریهای دیگری منتشر شده است؛ مبنی بر اینکه وزارت دادگستری به عنوان بخشی از تحقیقات درز اطلاعات جنایی، مخفیانه سوابق تماسهای تلفنی خبرنگاران نیویورک تایمز، واشنگتن پست و سی ان ان را کشف و ضبط کرده است.

با ظهور بهار عربی، فرصت دیگری برای شکلدهی دوباره به خاورمیانه پدید آمد و ایران و عربستان نیز برای افزایش نفوذ خود به تلاشی همه جانبه روی آوردند. ژوئن 2017 عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین روابط خود با قطر را به بهانههای متعددی قطع کردند که یکی از این بهانهها نیز حمایت دوحه از اخوانالمسلمین بود.