آیا ایلان ماسک میتوانست در ایران باشد؟

فکر نمی کنم که در دوران ازدواجشان حتی در نزدیکی امبر نیز دیده شده باشم. مثلاً شما از یک فروشگاه اینترنتی خرید میکنید و سپس به مرحله پرداخت میرسید، وقتی که شما وجه را به صورت اینترنتی پرداخت میکنید، توسط یک سرویس این مبلغ را پرداخت میکنید که نمونههای بارز آن در کشور ما خود بانکها هستند که سامانههایی را برای این کار دارند. مثلاً والت دیزنی اگر سخت کوش نبود، هیچ وقت به یکی از ستارههای هالیوود تبدیل نمیشد. این کار سخت اما فوق العاده مفید است. به نظرم مردم معمولی هم می توانند فوق العاده بودن را انتخاب کنند. دو سال از تولد ایلان گذشت تا این که او دارای یک برادر شد که در ادامه به شما خواهم گفت چه کارهای عجیب و غریب و فوق العاده با یکدیگر کردند.

Musk صاحب ۳۰ درصد از سهام این شرکت پیشرو در تولید خودروهای الکترونیکی است. این نظر سنجی نشان میدهد که 37 درصد از افراد شرکت کننده، برای سرمایه گذاری توئیت های ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت خودروسازی تسلا، را دنبال میکنند. تین نیوز ایلان ماسک مهندس، طراح صنعتی، مخترع و جزو ده شخصیت تأثیرگذار در تکنولوژی که اقداماتش در این زمینه شهرت چشمگیر او را به دنبال داشته، اعلام کرده است «یک میلیون نفر تا سال ۲۰۵۰ ساکن مریخ خواهند شد». آقای ماسک در رابطه با کشف ماهیت جهان بسیار کنجکاو است.

رابطه آن ها در نهایت در سال 2016 با گرفتن طلاق به پایان رسید. تا زمانی که کنترل اتفاقاتی که برای سبد شما می افتد در دست شما باشد اشکالی ندارد تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار دهید. چون داستان موفقیت آن ها، می تواند چراغ راه ما در این مسیر باشد. در نتیجه، تمرکز شرکت بر روی این سرویس، افزایش یافت و در سال 2001، نام شرکت، به «PayPal» تغییر یافت. اسلان در سال 2002 این شرکت را تأسیس کرد تا هزینه حمل و نقلهای فضایی را کاهش دهد و مردم بتوانند بهتر و سادهتر به سیاراتی چون مریخ سفر کنند و آنها را فتح کنند. راه اندازی شرکت درست مانند پختن کیک است، شما باید همه مواد لازم را به نسبت مناسب در اختیار داشته باشید.

بیت کوین جایگزین خوبی برای ارز معاملاتی نیست درحالی که دوج کوین برای انجام تراکنش ها مناسب تر است. طرح او برای اجرایی شدن به 8 سال زمان و حدود 10 میلیارد دلار هزینه نیاز دارد. سرانجام در سال 2006 بود که ساخت این راکت به پایان رسید، سازمانهایی چون دارپا و ناسا به ایلان گفتند که ما میتوانیم راکتهای تو را امتحان کنیم. اما قبل از این که این معامله صورت بگیرد کارشناسان این شرکت از شما میپرسند که این محصول یا کسب و کار خودتان را در کدام منطقه میخواهید تبلیغ کنید.

وقتی که شما آن منطقه را انتخاب کنید، این افراد با توجه به علایقی که در بین مردم وجود داشت، محصول یا کسب و کار شما را تبلیغ میکنند. او اغلب بیش از 100 ساعت در هفته بین شرکتهای متعدد خود کار میکند. ساخت اولین سری از راکتهای فالکون برای ایلان به مدت چهار سال طول کشید و این راکت آقای ماسک را مجبور کرد که باز هم حدود 100 میلیون دلار دیگر در این شرکت سرمایهگذاری کند. در واقع هرچقدر که تعداد ماهوارههای ارسالی به مدار زمین بیشتر باشد مناطق بیشتری در جهان میتوانند از این اینترنت بهره مند شوند. به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت فضایی ایلان ماسک، با استفاده از موشک فالکون ۹، تعداد ۶۰ ماهواره، از ماهوارههای مربوط به پروژه بزرگ اینترنت ماهوارهای را به مدار کره زمین ارسال کرد.همچنین این شرکت، از ارسال ۶۰ ماهواره دیگر به فضا، در آینده خبر داد.

تعداد زیادی از افراد شرکت کننده در یک نظر سنجی گفتهاند که سرمایهگذاریهای خود را بر مبنای توئیتهای ایلان ماسک مدیر تسلا خودرو انجام میدهند. ایلان ماسک از جمله افرادی است که به «چرایی» وجود خود دست یافته و اکنون با تمام اراده در حال اداره شرکتهایی همچون SpaceX، Tesla و Solar City است. اولین باری که ایلان ماسک با دانشگاه روبه رو شد، در سن نوزده سالگی بود. ماسک و شرکایش این شرکت را در سال ۲۰۱۶ برای توسعه تراشههای مغزی که انسان را به رایانه متصل میکند، تأسیس کردند. او توانست در سال 1992 به دانشگاه پنسیلوانیا در برود و در آمریکا درس بخواند.

ایلان ماسک برنامهنویسی کامپیوتری را در سن نه سالگی به شکل خودآموز فرا گرفت. چرا که ایلان ماسک آن را به نام ایکس راهاندازی کرد و بعدها نام آن را تغییر داد. ایلان ماسک یک مهندس، کارآفرین و طراح خودرو است. ایلان ماسک زمان بچگی خود را در آفریقای جنوبی سپری کرد. اینترنتی که با استفاده از تجهیزات زمینی قابل دریافت است و بعید نیست در آینده خیلی نزدیک کل این تجهیزات در گوشی موبایل ادغام شود و به وسیله گوشی موبایل یا لپ تاپ تا تبلت به راحتی بتوان از این اینترنت استفاده کرد؛ اینترنت بدون فیلتر که مستقیم از ماهواره دریافت می شود. «ایلان ماسک» بنیانگذار شرکتهای بزرگی، چون تسلا و اسپِیساکس در مصاحبه اخیر خود که بتازگی در قالب یک پادکست منتشر شده است توضیح داد زبان انسان ظرف پنج تا ده سال آینده منسوخ میشود و به عبارت دیگر در یک دهه آینده انسان نیازی به یاد گرفتن زبان نخواهد داشت.

اگر از کودکی تا بزرگ سالی ایلان ماسک را حساب کنیم، در کل او آدم با هوشی بوده؛ یعنی اگر ضریب هوشی پایینی داشت، به هیچ وجه نمی توانست به کارآفرین و فرد موفقی تبدیل شود. با این حال ایلان ماسک در اینجا متوقف نشد و بلندپروازیهای خود را با برادر جوانترش، کیمبال پیگیری کرد. وی گفت: تونل 500 فوتی که عموماً موازی با ایالت 405 خواهد بود، تقریباً در مدت چهار ماه به دو مایل میرسد.

  • کشور مبدا: فرانسه
  • ارزش خالص دارایی: 194.5 میلیارد دلار
  • بنیانگذار اوراکل
  • سن: 37 سال
  • ثروت: ۷۵ میلیارد دلار
  • سن: ۹۰ سال
  • ایلان ماسک در سال 1971 در آفریقای جنوبی بهدنیا آمد

مدیر عامل دو کمپانی تسلا و اسپیس اکس به شکلی متفاوت دنیا را می بیند و همین جهان بینی متفاوت وی سبب شده که یک پیشرو باشد. او و کمپانی تسلا هر کدام میبایست 20 میلیون دلار بابت رفع اتهام فساد مالی مبتنی بر توییت ها، به ناظران اوراق بهادار می پرداختند. دیپاک آهوجا مدیر ارشد مالی تسلاست. در حقیقت ایلان دوست داشت که جهان را جای بهتری برای زندگی کردن کند، پس استفاده از سوختهای فسیلی به این تفکر او لطمه میزد. از دیگر شرکتهایی که ایلان را معروف کرد، تسلا موتورز بود. حتی در حالی که دو پرتاب دیگر این موشک با سقوط مواجه بود، ایلان دست از تلاش نکشید. وی در مصاحبهای گفته است کتاب سترگ تالکین نقش مهمی در شکلگیری ذهنیت وی داشته است. «مایکل سیلور»، مدیرعامل میکرواستراتژی با انتشار توییتی از ملاقات مهمی با ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و برخی استخراج کنندگان بیت کوین در آمریکای شمالی خبر داد.