آموزش برنامه نویسی برای تازه کارها به زبان ساده

وردپرس نرم افزاری Open Source یا منبع باز است که در PHP نوشته شده و می توانید برای ایجاد یک وب سایت، وبلاگ یا برنامه های کاربردی استفاده کنید. پنل مدیریت محتوای WordPress مطرح ترین و محبوب ترین نرم افزار طراحی سایته که به شما اجازه میده وب سایت مورد نظر مشتری رو تولید کنید. همچنین می تونید یک قالب در موازات طراحی و هدف سایتتون نصب کنید ، با قالب اضافه شده، می توانید ظاهر سایت خود را سفارشی و شخصی سازی کنید. همچنین برای ذخیره اطلاعات از دیتابیس MySQL در WordPress استفاده شده است.

سیستم عامل های CMS ویژگی های داخلی و همچنین افزونه هایی را برای کمک به شما در بهینه سازی وب سایت خود برای موتور های جستجو ارائه می دهند. از دست دادن اطلاعات به دلیل رعایت نشدن استاندارد های امنیتی می تواند اتفاقی بسیار غم انگیز باشد که روند پیشرفت شما را مختل می کند. حتی غولهای بسیار بزرگی وجود دارند که میتوان گفت موفقیت خود را مدیون وردپرس هستند. اگر بکاند یک اپلیکیشن یا نرمافزار وجود نداشته باشد، عملاً آن نرمافزار برای کاربر قابل استفاده نیست.

شاید خیلی از برنامه نویسان با شنیدن نام جاوا ناخودآگاه یاد اندروید و برنامه نویسی اندروید بیفتند، اما جاوا محدود به توسعه برنامه های موبایل نبوده و می توان از آن در جاهای مختلفی استفاده کرد. اما وقتی وارد دنیای برنامه نویسی می شوند با کوهی از سوالات و زبان های مختلف روبرو میشوند که انتخاب راه برای آنها بسیار سخت می شود. تصور کنید هاست یک مسکن در دنیای واقعی است. هم خود به خود نصب میشه و حتی افراد تازه کار میتونند به راحتی و در همون مراحل اولیهی یادگیری، برنامه های ساده ای رو بسازند که تاثیر فوق العاده ای در افزایش اشتیاق و انگیزهی در یادگیری برنامه نویسی داره.

سامانه شناسایی سیستم مدیریت محتوا ( cms detector ) وب سایت مورد نظر را بر اساس تعدادی الگو و آدرس های از پیش تعیین شده شناسایی می کند. به سختی، یک درصد از ترافیکی که از سایت شما بازدید میکنه میان و نظر هم میدن. از اونجایی که تکنولوژی خیلی ساده ایه زمان صرف شده برای قالب بندی هم کاهش پیدا می کنه. پس از نصب وردپرس و ورود به پیشخوان وردپرس امکانات وردپرس برای مدیریت سایت در یک نگاه در دسترس می باشند. وردپرس به عنوان یک موتور برای وب سایت شما عمل می کنه ، با توجه به اینکه شکل و احساس سایت %100 برای شما شخصی سازیه ، نام تجاری شما از این طریق میدرخشه و یک تجربه منحصر به فرد هم برای بازدید کننده هاتون به ارمغان میاره.

آنها به دانشجویان کمک میکنند تا هنگام گذراندن دورهها، پروژههایی عملی برای خود بسازند. تو رفتگی خواندن کدها را آسانتر میکند و زمانی که برنامهها پیچیدهتر میشوند، وجود این تو رفتگیها بسیار مهم هستند و به خوانایی کدها کمک میکنند. با تمام این اوصاف پیشنهاد من به شما استفاده از دامنه های رایجه چون هنوز این دامنه های جدید تو ذهن افراد جا نیفتاده. احتمالا اول راه کمی این نوع تفکر براتون پیچیده باشه اما اصلا نگران نباشید چون به مرور و با تمرین میتونید خیلی زود تفکر الگوریتمیک رو در خودتون تقویت کنید. این ها را در ذهن داشته باشید چون باید بهترین باشید.

این نوع سیستمهای مدیریت محتوا نیز مدلهای مختلفی دارد که در ادامه مزایا و معایب هر کدامشان را بررسی میکنیم. همانطور که گفته شد سیستمهای مدیریت محتوا انواع گوناگونی داشته و هر کدامشان مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. PHP در طی سالهای مختلف به شدت رشد کرد و تبدیل به یکی ازمحبوب ترین زبان های برنامه نویسی دنیا شد. انتشار نسخه های جدید وردپرس، قالب ها و افزونه ها، سبب بهبود و افزایش کارایی و عملکرد آنها شده و باگ ها و خطاهای موجود در آنها رفع می شود.

به لطف وجود یک ویرایشگر قدرتمند به نام Microsoft Visual Studio، سی شارپ جایگاه بهتری نسبت به سایر زبانها پیدا کرد و فریم ورک قدرتمند.net Framework در بستر این زبان توسعه یافته است. از ابزارهای قدرتمند مثل گوگل آنالیتیکس می تونید برروی این پلتفرم استفاده کنید. کف آن را پارکت کنید و به جای بخاری از پکیج استفاده کنید. برای مثال یک متخصص علوم داده به جای یاد گرفتن یک زبان برنامه نویسی پیچیده مثل C می تواند در کمترین زمان ممکن پایتون را یاد گرفته و کارهای مربوط داده کاوی را در پایتون انجام دهد. فراموش نکنیم که خیلی از این سیستمهای مدیریت محتوا مثل وردپرس، در ابتدا برای وبلاگنویسی به وجود آمدند؛ اما رفته رفته جای خود را باز کردند و الان میشود کارهای مختلفی با آنها انجام داد؛ از بلاگری و آموزش گرفته، تا ساخت فروشگاه آنلاین و فروش محصول.