آشنایی با الفبا، مفاهیم پایه و اصطلاحات رایج در برنامهنویسی

همچنین با زبانهای HTML و CSS میتوانید تمهای سفارشی مختلفی را ایجاد کنید. Radiant همچنین دارای یک زبان جذاب Radius است که برای ایجاد قالب بصری به کار گرفته می شود و بسیار شبیه به HTML است. CMSها انواع مختلفی دارند و با توجه به نیاز مخاطبین و روند رو به رشد طراحی سایت این تنوع بسیار جذاب است. همچنین برای کمک به فرآیند طراحی، زبان جذاب خود را ارائه می دهد. از لحاظ عملکردی، TYPOlight با Drupal و ExpressionEngine تقریبا در یک راستا اما در رده های مختلف قرار دارد و حتی برخی از ماژول های بسته بندی شده منحصر به فرد مانند خبرنامه و تقویم را ارائه می دهد.

گرچه Textpattern از لحاظ طراحی کاملاً ساده است، اما هنگام استفاده از آن شما را از لحاظ بصری و استفاده سورپرایز خواهد کرد. Alfresco ممکن است کمی بیشتر از سایر سیستم های مدیریت محتوا شما را سرگرم کند و این نشان می دهد که Alfresco یک CMS مبتدی نیست و مطمئناً با توجه به قدرت عظیم سیستم قابل استفاده است. شاید شما در نگاه اول به عنوان یک تازه کار در مورد کار با این سیستم مدیریت محتوا بگویید که ابزار زیادی ندارد، اما این را در نظر داشته باشید که شما می توانید به راحتی تم ها و افزونه های آن را نصب و سایت خود را به این طریق مجهز کنید و گسترش دهید.

یک ویژگی واقعاً مفید آلفرسکو، امکان Drop کردن فایل ها در پوشه ها و تبدیل آنها به اسناد وب است. ExpressionEngine با ویژگی های مفیدی مانند امکان داشتن چندین سایت با یک نصب نرم افزار در اختیار قرار می دهد. این محتوا میتواند یک محتوایی باشد که نیاز کاربران را برطرف نماید یا اینکه در مورد خدمات و محصولات مجموعه توضیحاتی را ارائه دهد که در این صورت با هدف جذب مشتری خواهد بود.

CrushyCMS یک نرمافزار مدیریت محتوای بسیار ساده و آسان است که به هر کاربر مبتدی امکان طراحی وبسایتهای سادهای را ارائه میکند. اگر قصد جمعآوری نظرات و بازخوردهای کاربران را دارید، CMS باید این کارکرد را فراهم کند یا اجازه دهد تا پلاگینی به همین منظور روی آن نصب شود و از آن پشتیبانی کند.به همین شکل اگر میخواهید سایتتان همانند یک جامعه و انجمن تعاملی باشد، به قابلیتهایی همچون چت، انجمنها، نظرات و رتبه بندیها نیاز دارید. اما باید اهداف و انتظارات خود را به روشنی تعریف کنید.هنگامی که دقیقا نمی دانید انجام طراحی سایت مشهد یا در هر شهر دیگری را چگونه انجام دهید باید یک ملاقات اجتماعی را برای تحقق خواسته های خود با یک طراح سایت حرفه ای ترتیب دهید.

پس از اجرای دستور، یک صفحه تعاملی حاوی متن باز میشود. بهترین نرمافزارهای مدیریت محتوا عبارتاند از وردپرس، جوملا و دروپال. یکی دیگر از جذابیت های این سیستم مدیریت محتوا این است که تم های زیادی را ارائه نمی دهد. این نرمافزار، اسناد و منابع آموزشی فراوانی دارد و بخش اعظمی از آموزشها، بهصورت رایگان ارائه شده است. بسیاری از برنامه های نرم افزاری وبلاگ نویسی نوع خاصی از CMS در نظر گرفته می شوند. سایت ساز گو ددی مزایای خوبی از جمله ارائه بخش فروشگاه آنلاین ، هوش مصنوعی، وبلاگ نویسی و… مووبل تایپ این اجازه را به شما میدهد که سایت یا وبلاگ خود را بهصورت پویا و ایستا منتشر کنید.

همچنین هنگام ثبت مطالب جدید در سیستم، مدیر سایت میتواند امکان دریافت نظر از کاربران را فعال کند. اگر رکودی برای سیستم مدیریت محتوای TYPOlight وجود داشته باشد، این است که دارای بسیاری از ویژگی ها و گزینه های قابل تنظیم است. البته توسعه دهندگان این CMS خیلی زیاد نیستند، اما در مقابل تم ها، پلاگین ها و ابزارهای زیادی برای کاربران وجود دارد که می توانند از آن استفاده کنند. نرمافزار جوملا با زبان PHP طراحیشده و از پایگاه دادهی MYSQL برای ذخیره اطلاعات خود استفاده مینماید و پیدا کردن منابع و آموزشهای آن بسیار راحت است.

طراحی سایت با این نرمافزار بسیار آسان است و میتواند در سطوح مختلف انجام شود. کسب و کارهایی که قصد فعالیت در فضای وب را دارند، درصورت داشتن تخصص کافی، میتوانند سایت موردنظرشان را طراحی و راه اندازی کنند. شاید تعجب کنید، اما در واقع با این کار دست طراح را باز می گذارد و آزادی عمل بیشتری به طراح می دهد. زبان هایی که با آن میتوانید طراحی وب را کار کنید HTML، زبان CSS و جاوا اسکریپت هستند.