آخرین اخبار «ایلان ماسک

ایلان ماسک- مدیرعامل گروه تسلا- که پیشتر نیز بارها از ارزهای دیجیتالی حمایت کرده بود در توئیتی جدید اعلام کرد که از این به بعد امکان خرید خودروهای ساخت این شرکت با استفاده از بیتکوین وجود خواهد داشت. به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوینگپ، ماجرا از جایی شروع شد که مدیرعامل تسلا یک میم را در توییتر منتشر کرد. خبرگزاری میزان – ایسنا به نقل از فوربس نوشت: تنها در یک هفته اخیر ثروت ایلان ماسک به لطف افزایش سهام تسلا و شرکت اسپیس ایکس ۱۳ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است. این حساب توییتری همچنین گفته با توجه به میزان نفرتی که ایلان ماسک تجربه میکند، وی را سرزنش نمیکند. در کنار تغییر در قیمت رمزارزها، ماسک با توییتهایش میزان محبوبیتش را هم احتمالا کاهش چشمگیری میدهد.

بیت کوین که روزی با قیمت بالای ۶۳ هزار دلار معامله میشد، حالا ارزشی کمتر از ۴۵ هزار دلار دارد که البته در چنین صعود و سقوطی، مدیرعامل تسلا یعنی ایلان ماسک هم نقش دارد. به گزارش تابناک، ایلان ماسک، کارآفرین، سرمایهدار، و مدیرعامل چندین شرکت از جمله تسلا موتورز و اسپیسایکس، در اظهاراتی جدید از مردم خواسته است در زمینه سرمایهگذاری در رمزارزها «احتیاط» پیشه کنند. در آن ویدیو ایلان ماسک میگوید: «واضح بگویم، مردم نباید پسانداز زندگی خود را در رمزارز سرمایهگذاری کنند. او در این خصوص میگوید: «اگر نگاهی به آینده بیندازیم، بین انسانی که به تمدن فضایی دست یافته و خارج از زمین، ستارهها را کشف میکند، در مقایسه با ما که برای همیشه به زمین محدود شدهایم تا زمانی که یک رویداد انقراض روی دهد، یک تفاوت اساسی وجود دارد».

این نیروها ظاهراً سرنوشت موشک را تعیین کردهاند زیرا انتظار میرود در ۴ مارس روی ماه سقوط کند و سپس منفجر شود. اگرچه ماسک با برنامههایی مانند پرداخت هزینه پرتاب ماهوارهای به ماه با دوج کوین، برگزاری نظرسنجی درباره پذیرش این رمزارز توسط تسلا و البته توییتش در حمایت از این رمزارز باعث افزایش قیمت آن شد، اما ارزش دوج کوین همچنان کمتر از ۵۰ سنت و نزدیک به ۴۶ سنت است. به نظر میرسد اخیرا مدیرعامل تسلا نفوذ کلامش را از دست داده است؛ زیرا در چندین موقعیت، بعد از توییتش درباره دوج کوین، این میم کوین پامپ نشده است.

البته ایلان ماسک در کنار بیت کوین، توجه ویژهای هم به دوج کوین داشت که در هفتههای اخیر نوسانات شدیدی داشته. برای مثال دوشنبه اخیر در توییتی نوشته بود: به نظر میرسد این توییتها از سوی مکدونالد باعث شده است ایلان ماسک که خود را پدر دوج میخواند و آن را رمزارزی مناسب برای تراکنشهای روزمره میداند، موقعیت را برای باز کردن پای مکدونالد به این فضا مناسب ببیند. همچنان، افراد زیادی هستند که صحبتها و اقدامات او را زیر نظر دارند.

به نظر میرسد شرکت تحت مدیریت ماسک یعنی تسلا توانسته به خوبی از بیت کوین سود کند و دیگر این بازار برای این سازنده خودروهای برقی جذابیتی ندارد. بهنظر میرسد ایلان ماسک بیشتر از اینکه ضد بیت کوین باشد، ضد ماکسیمالیسم بودن بیت کوین است. جف بزوس Jeff Bezos با 53 سال سن که در صنعت تکنولوژی فعالیت میکند توانسته است سرمایه بسیار خوبی را برای خود به ارمغان بیاورد.

  • منبع ثروت: کارآفرین / سرمایه گذار
  • کشور مبدا: هنگ کنگ
  • ماسک باید پول خریداران هندی استارلینک را فعلا پس بدهد
  • سن: 65 سال

او اکنون حدود ۱۰ میلیارد دلار ثروت کمتری از جف بزوس در اختیار دارد. ثروت ایلان ماسک در پایان معاملات هفته گذشته به ۱۷۴.۴ میلیارد دلار رسید تا وی پس از جف بزوس در رده دوم قرار گیرد. به گزارش کارآفرین نیوز، ایلان ماسک ۵۰ ساله در سالهای اخیر نه تنها در زمینه ثروت، بلکه در شهرت هم از بیل گیتس و جف بزوس فراتر رفته است. البته کورتیس هم نخستین فردی نبود که در صنعت اتومبیلسازی توانست به لقب برترین شخصیت سال دست یابد. ایلان ماسک منبع الهام مارول در طراحی شخصیت تونی استارک در فیلم Iron Man بوده است. ایلان ماسک بسیار طرفدار انیمه، سریال و فیلم است و وقت خود را صرف تماشای آنها و یا کتاب خواندن نیز میکند. او این سرمایه خود را از طریق فعالیت در مشاور املاک به دست آورده است، او همچنین توانسته است با خرید شرکت فیلم مشهور Legendary Entertainment در هالیوود به قدرت بسیار زیادی دست پیدا کند.

همچنین او برنامههایی برای راهاندازی مجدد گزینه پرداخت با BTC ارائه کرد. تسلا در ماه می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) اعلام کرد که بیت کوین را بهعنوان یک روش پرداخت خواهد پذیرفت. آقای ماسک ویدیویی کوتاه از ماه آوریل را به این توییت خود ضمیمه کرده که در آن سخنانی با همین مضمون گفته است. شفقنا رسانه- ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا از پایان اختلال اپلیکیشن تلفن همراه این شرکت و آنلاین شدن مجدد آن خبر داده است. اما رانیه المشاط، وزیر همکاریهای بینالمللی مصر نمیخواهد هیچ اعتباری به این نظریه داده شود.

مکنزی تاثیر بسیار مثبت و موفقی در موفقیت آمازون داشت اما آن ها پس از 25 سال زندگی مشترک موفق، بنا به دلایلی (که می توانید با یک سرچ ساده در اینترنت آن را بدانید) از یکدیگر جدا شدند. به گزارش اسپوتنیک، ایلان ماسک، رئیس شرکت تسلا و اسپیس ایکس در شبکه های اجتماعی جک سوینی، یک دانشجوی 19 ساله از فلوریدا را که یک حساب کاربری در توییتر ایجاد کرده را بلاک کرد.این دانشجو در این حساب کاربری و با استفاده از یک ربات، پرواز جت شخصی ایلان ماسک را ردیابی می کرد. در سن ۱۰ سالگی اولین کامپیوتر شخصی خود، کمودور ویآیسی-۲۰ را خرید.

آمانسیو اورتگا یک تاجر اسپانیایی و از ثروتمند ترین مردان جهان است که 85 سال سن دارد. ماسک با اطمینان خاطر دادن به سهامداران در خصوص تولید خودروها گفته است در سه ماهه دوم امسال کار تحویل خودروی سایبر تراک این شرکت آغاز خواهد شد. از این رو تصمیم گرفت خودش موشک مورد نیاز برای شرکتش را تولید کند. مزیت حاصل از تولید انبوه این باتریها همچنین به تولید انبوه خودروهای تسلا کمک میکند. در نتیجه این رشد، دارایی ۱۰ ثروتمند اول جهان به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار و همچنین دارایی ۲۰۰ ثروتمند جهان به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. علاوه بر افزایش تولیدات، تسلا در راستای عمل به استراتژی بازاریابی خود قیمت خودروهای خود را به طور متوسط ۱۱ درصد نسبت به سال قبل کاهش داد که از این مقدار، بیشترین کاهش قیمت مربوط به مدل ایگرگ این شرکت بوده است.

امسال ۲۴ میلیارد دلار به زاکربرگ اضافه شد و وی هنوز ۱۳ درصد سهام شرکت متا یا همان فیس بوک را در اختیار دارد. بافت در سال ۱۹۴۷ میلادی بر خلاف میل باطنی وارد مدرسهی بازرگانی وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا شد. در ماه فوریه تسلا از سرمایهگذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در بیت کوین خبر داد که البته بخشی از آن را فروخت تا سودش را افزایش دهد. حرکت تدریجی پذیرش دوج کوین توسط صنایع ایلان ماسک پیش از این، در مرداد ماه آغاز شده بود. قیمت این رمزارز پیش از حضور ماسک در برنامه SNL به بالای ۷۰ سنت رسید و بسیاری منتظر قیمت ۱ دلاری آن بودند، اما در هنگام پخش این برنامه، قیمت دوج کوین سقوط کرد. ماسک چندین روز پیش از توقف پذیرش بیت کوین توسط تسلا خبر داد که دلیلش افزایش استفاده از سوختهای فسیلی برای استخراج این رمزارز بود.