آخرین اخبار «ایلان ماسک

بنکمن فراید از جمله چهرههای مشهور حوزه ارزهای دیجیتال است که خیلی دیر پا به این دنیای جدید گذاشت او چندان توجهی به روزهای اولیه و پرالتهاب ارزهای دیجیتال نداشت. او به دنیای ارزهای دیجیتال پا گذاشت، صرفاً به این دلیل که میدانست از این طریق ثروتمند میشود. همین مورد در حوزه ارزهای دیجیتال هم صادق است. بر اساس محاسبات رویترز، او اکنون حدود سه درصد از سهام خود را فروخته است. علاوه بر سم بنکمن فراید چهرههای معروف دیگری در حوزه ارزهای دیجیتال نیز در این فهرست قرار دارند؛ برایان آرمسترانگ، مدیرعامل صرافی کوین بیس با ۱۱.۵ میلیارد دلار (رده ۶۰)، کریس لارسن، از بنیانگذاران ریپل با ۶ میلیارد دلار (رده ۱۷۲)، برادران دوقلو وینکلواس، بنیانگذاران صرافی جمینای با ۴.۳ میلیارد دلار (رده ۲۶۱ بهطور مشترک) و جد مک کالب، بنیانگذار شرکت ریپل با ۳ میلیارد دلار (رده ۳۷۷) دارایی اشاره کرد.

  • +Google : شبکه اجتماعی گوگل
  • تاریخ تولد: ۷ ژوئن ۱۹۴۸ (۷۰ سال)
  • Google Maps: بهترین سرویس نقشههای وب
  • منبع ثروت: مدیر عامل مایکروسافت
  • سن: 72 سال

مجله فوربز در شماره ماه اکتبر خود عکس پرترهای از بنکمن فراید را روی جلد چاپ کرده و از او بهعنوان «ثروتمندترین ۲۹ ساله جهان» نام برده است. همین نرخ کارمزد موجب شد که در ۱۲ ماه گذشته درآمدی ۷۵۰ میلیون دلاری و سود ۳۵۰ میلیون دلاری نصیب این صرافی شود. میلیاردر ۲۹ ساله حوزه ارزهای دیجیتال که با پرواز اختصاصی از هنگکنگ آمده و یکی از برگزارکنندگان این مهمانی خصوصی است، سعی میکند بیسروصدا گوشهای را برای نشستن انتخاب کند. اخیراً بنکمن فراید حضور در تلویزیون را نیز به برنامههای خود اضافه کرده و در آنجا درباره قیمت بیت کوین، مقررات و آینده داراییهای دیجیتال اظهارنظر میکند. صرافی ارز دیجیتال FTX که متعلق به سم بنکمن فراید است این امکان را برای معاملهگران فراهم آورده است که داراییهای دیجیتالی نظیر بیت کوین و اتریوم را خریدوفروش کنند.

در یک عصر مهآلود در روزهای پایانی تابستان، سم بنکمن فراید بهآرامی به سمت رستوران الکتریک لمون (Electric Lemon) میرود. سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried)؛ نامی که با اخبار و مطالب مرتبط با ارزهای دیجیتال گره خورده است. سم بنکمن فراید یکی از همین بیل فروشهاست! بنکمن فراید بههیچ عنوان تشویقکننده مردم برای سرمایهگذاری در ارزهای دیجیتال نیست. پس از فارغالتحصیلی از یک دبیرستان خصوصی کوچک در منطقه خلیج سانفرانسیسکو، بنکمن فراید در رشته فیزیک دانشگاه MIT ثبتنام کرد. در نهایت بنکمن فراید ایده رسیدن به درجات بالای علم فیزیک را کنار گذاشت و بهدنبال کاری رفت که درآمدی در ابعادی جهانی داشته باشد. او تصور میکرد که روزی استاد فیزیک میشود، اما بیش از آنکه به فیزیک علاقه داشته باشد علم اخلاق او را مجذوب خود کرده بود.

پروژه LUNA به حجم مارکت ۳۷.۰۸ میلیارد دلاری رسید و به رتبه اول بازار دیفای دست یافت. بازار رمزارزها؛ ریزش ادامه دارد؟ به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، موفقیتهای ایلان ماسک بیپایان هستند و هریک برای یک کارآفرین خواب رویایی، بنیانگذار غول مالی پیپال، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا که به معنای واقعی کلمه دنیا را تغییر داد؛ بنیانگذار شرکت اسپیسایکس که سعی دارد ما را وارد جهان دیگری کرده و سفر به مریخ را محقق سازد. مدیرعامل بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا اوایل شهریور امسال (اوت ۲۰۲۰) به اولین نفری در دنیا تبدیل شد که ثروتش از ۲۰۰ میلیارد دلار بیشتر میشود.

بنکمن فراید برایش اهمیتی ندارد از چه راهی کسب درآمد کند، او در عین حال برنامه زمانی مشخصی هم برای بخشیدن ثروتش ندارد. او تاکنون تنها ۲۵ میلیون دلار که حدود ۰.۱ از ثروتش را تشکیل میدهد به امور خیریه اختصاص داده است. او بهطور عمیق دربارهٔ فلسفه فایدهگرایی (Utilitarian Philosophy) مطالعه کرده و بهطور ویژهای جذب مفهوم «نوعدوستی یا دگرخواهی» شده است. در این میان فلسفه «پول درآوردن برای بخشیدن» بنکمن فراید موضوعی متفاوت است، چیزی که او را بهسمت ارزهای دیجیتال هدایت کرد. عملکرد صرافیهای حوزه ارزهای دیجیتال خیلی زود موجب ناامیدی بنکمن فراید شد. این صرافیها برای مبادله چند بیت کوین عملکرد خوبی داشتند؛ اما برای معاملهگران حرفهای که تراکنشهای سنگینی را با سرعت بالا انجام دهند، عملکردشان چندان قابلقبول نبود. فقط به این دلیل که به نظر میرسید، میتوان معاملات خوبی در این حوزه انجام داد.

در این پیام ایلان ماسک میگوید بنظرش پرداخت پول برای حذف توئیت، ایده خوبی نبوده است. استیو جابز غرق در ساخت محصولات ساده و شیک بود، ایلان ماسک مدعی است که فعالیتهایش برای نجات بشر است. او مدعی است در اوج فعالیتهایشان در ژانویه ۲۰۱۸، روزانه ۲۵ میلیون دلار بیت کوین انتقال داده است. ظرفیت هر کپسول ۲۷ نفر است و کپسولهای باری میتوانند تا ۳ اتومبیل را با خود حمل کنند. بوترین سعی کرده تا پاسخ ماسک را بسیار فنی و با حساب و کتاب ارائه دهد. بوترین سعی کرده تا پاسخ ماسک را بسیار فنی و با حساب و کتاب ارائه دهد.

تا به حال قیمت داجکوین چندین بار به علت توییتهای ایلان ماسک جهش کرده است. تکنولوژی هایپرلوپ همانند تکنولوژی قطارهای مغناطیسی است. روزانه در سایت «نبض فناوری» گزیدهای از آخرین اخبار و مطالب جذاب پیرامون اخبار فناوری، استارتاپها و رویدادهای حوزه تکنولوژی تهیه و منتشر میگردد. شکستن چیزها به وقایع بنیادی و دنبال برهان گشتن از آن اجزا و واقعیات. با وجود برنامه فشرده و اهداف جاهطلبانهای که ماسک دنبال میکند، موفقیت او در تلاشهایش میتواند بسیار آموزنده و دلگرمکننده باشد. اگر بیت کوین را طلای دیجیتال در نظر بگیریم که بسیاری از سرمایهگذاران به دنبال رسیدن به آن هستند، افرادی نیز وجود دارند که با راهاندازی پلتفرمهایی برای خریدوفروش این طلای دیجیتال به ثروت هنگفتی رسیدهاند. TBC قصد دارد در آینده تونل دیگری را نیز در لاس وگاس بسازد؛ اما این دفعه تمرکز خود را روی فرودگاه اصلی شهر و مراکز تفریحی قرار خواهد داد.